Samsun'da özel hastanede skandal görüntüler

Samsun'da özel bir hastanede çalışan stajyer hemşirenin yeni doğmuş bebeğe yaptıkları adeta şoke etti. Bu kan donduran görüntüleri de hiç çekinmeden sosyal medya hesabından paylaştı.

Samsun'da  özel hastanede skandal görüntülerSamsun'da özel bir hastanenin yeni doğan ünitesinde çalışan 2 hemşireye yeni doğmuş bir bebek emanet edildi. 2 kız bebeklerle ilgileniyordu. Onlara bu görevi verenler öyle zannediyordu. Bebek ağlamaya başlayınca genç kız onun bir canlı olduğunu unutarak, daha ilk adımı attığı mesleğinin kutsallığını ayaklar altına aldı. Yeni doğmuş bebeği bir oyuncak gibi tuttu, yatağına yatırdı ve kendince susturmaya çalıştı. Önce ağzını sıktı, sonra da ağzını kapattı. Bebeğin ağlaması kesilmedi aksine daha da arttı. Hatta yüzü kıpkırmızı oldu.SHOW TV'de yer alan habere göre; Stajyer hemşire ağlayan bebeğin ağzını kapattı ve o anlarda, 'Sonrasında linç ediyorlar' diyerek kamuoyundan gelen haklı tepkilere dalga geçti. Onu kayda alan arkadaşı bile bir an için içinde bulunduğu hatanın farkına vardı ama o bu davranışına devam etti. Bu durum daha önce de hastanelerde stajer ögrencilere  hastaların yanlız tedavi yaptırılmaması ile ilgili iç yazışmaları da hatırlattı. Bu durum, SABİM, hasta hakları gibi bir çok alana tedavilerinin stajer ögrenci tarafından yapıldığına dair  yapılan şikayetlerin kapatılmadan daha hassas olarak üzerinde durulması gerekliliğini ortaya koymuştur.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılana açıklamada; "Medyada, 'Samsun’da özel hastanede skandal' başlığı ile yer alan haberler üzerine Samsun İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından inceleme başlatılmıştır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 13:02YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması