Yurtdışı Göreve Giden Sağlıkçı Kaç Lira Ücret Alır

Yurtdışı Göreve Giden Sağlıkçı Kaç Lira Ücret Alır

2019 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununda tasarruf tedbirleri nedeniyle, 2019 yılı Harcırah miktarları, 2018 yılındaki harcırah miktarlarıyla aynı oldu. 

personel sağlık net/ Özel Haber

Buna göre Türkiye'nin sağlıkçı gönderdiği  Somali, Sudan ve Bangladeş için 1 ila 4. derecesi arası memurlar günlük 95 dolar, 5 ila 15 arası günlük 80 dolar gündelik alacak. Suudi Arabistan'da ise gündelik 1 ila 4 .derece arası memurlar  372 riyal ücret alacak.  Buda yaklaşık 517 tl civarına gelmektedir. Uçak masrafları ayrıca hesaplanır. Görevlendirmeler 3 ay süre ile yapılıyor. Ancak Suriye'deki görevlerler yurtdışı hizmetlere girmiyor. Operasyon amaçlı olarak görülüp yurtiçi gibi değerlendiriliyor.   Ayrıca  görevli gidenler Türkiye'deki maaşlarını alacaktır. 

Bakanlık dönem dönem açtığı duyurularla tüm ünvan ve branşlarda müracatlar kabul ediyor. En çok kabul edilen branşlar ; uzman tabip, tabip, diş tabibi, hemşire,sağlık memuru,att, anestezi, röntgen vb. 

  Ülkelere göre gündelik tablo aşağıdadır.

Türk Sağlık Personelinin bulunduğu ülkeler 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 15:57YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 2 hafta Önce

HATIRI SAYILIR PARA ALIR. ONUN İÇİN MİLLET TORPİL BULMAK İÇİN BİRİBİRİNİ EZİYOR.:)))) SAYGILARIMLA.

Neönemi var
Neönemi var - 2 hafta Önce

Olayın güzelliğine bak bir ara tokatlılar furyası var idi somalide, bir de olaydaki ilginçliğe bakar mısınız savaş bölgesinde para yok , savaş olmayan yerlerde görevlendirmelere para var muhtemelen paralı yerlere sağlık-sen olmayanlara da diğer sendikalara üye olan ya da hiç bir sendikaya üye olmayan kişiler gidiyordur.

neönemivar
neönemivar @Neönemi var - 1 hafta Önce

Yorumumu beğenmeyen arkadaşlar yazdıklarımdan hangisi yanlış ta beğenmediniz

ben hakkımı helal etmiyorum
ben hakkımı helal etmiyorum @Neönemi var - 2 hafta Önce

bu işlerde yada her hangi bir işte adil olmayanları.. dilerim rabbim affettmesin hem haksızlığı yapanları hemde buna göz yumanları.. put dediğin sade yenen helvadan taştan olmaz makam olur para olur .. herkesin putu başka..

mustafa
mustafa - 2 hafta Önce

kura ile yapılması lazım.Herkes torpil peşinde

Torpil-siz
Torpil-siz - 1 hafta Önce

Torpili olmayanlar ya da tirpile karsi olanlar, gunahinizi satip karsiliginda sevap almak istiyorsaniz bu tur yerlere mutlaka basvuru yapiniz, ahiret icin bu firsati kacirmayiniz,

Kaan
Kaan - 1 hafta Önce

Tamamen ranta donmus tuyu bitmemis yetimin hakinin yendigi bi durum haline gelmis bir olay hep ayni kisilerin cebini parayla doldurdugu olay..

memur
memur - 1 hafta Önce

somali aylık 2500 dolar..........

ali
ali - 1 hafta Önce

Yüzlerce kişi şube müdürlüğünü hakkettiği halde ömür boyu alcağı maaştan ettiler. Onların yerlerine atanan kişilerin odalarında genelde Osmanlı bayrağı görürsünüz. Osmanlı olaydı böyle yapabilirmiydiniz. Yurtdışı görevlendirmesi de birşey mi.

Torpil-siz
Torpil-siz - 1 hafta Önce

Torpili olmayanlar ya da tirpile karsi olanlar, gunahinizi satip karsiliginda sevap almak istiyorsaniz bu tur yerlere mutlaka basvuru yapiniz, ahiret icin bu firsati kacirmayiniz,


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması