Yerli ve Milli Şehir Hastanesi

Hizmete girmek için gün sayan Ankara Şehir Hastanesi Bilkent, 13 bin çalışanla günde 100 bin hastaya şifa olacak. Hastanenin yapımını üstlenen CCN Holding’in Başkanı Murat Çeçen, “Yüzde 100 yerliyiz. Hiçbir yabancı ortakla çalışmadık. Farkımız bu. Sayın Cumhurbaşkanımızın hayalini gerçekleştirdik, gururluyuz” diyor.

Yerli ve Milli Şehir Hastanesi

Türkiye’nin en büyük şehir hastanesi Ankara Şehir Hastanesi Bilkent aralık ayında açılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yapması beklenen hastaneyi, bir yıl önce tamamlanıp hizmete açılan ve geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı’nın denetiminde verimlilikte yüzde 96 gibi yüksek bir oranı yakalayan Mersin Hastanesi’nin de anahtar teslim yapımını üstlenen CCN Yatırım Holding, yabancı ortak ya da konsorsiyum oluşturmadan tek başına yaptı.

CCN Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çeçen, engellemelere ve olumsuz finansman koşullarına rağmen iki hastanenin ilk finansmanını yapan ve başarıyla ilk tamamlayan grup olduklarını söylüyor. Ankara Şehir Hastanesi, başlangıçta 1.2 milyar euro’luk bir yatırımla projelendirilmiş ancak ek yatırımlarla 1.3 milyar euro’ya mal olmuş ve bu paranın 890 milyon euro tutarındaki finansmanı yerli ve yabancı 8 bankadan oluşan bir konsorsiyum ile CCN Yatırım Holding tarafından sağlanmıştı.

Klinik oteli de var

Avrupa’nın en büyük, dünyanın tek seferde inşa edilen en büyük hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesi, 1 milyon 312 bin metrekarelik kapalı alanda 3704 yatak kapasitesi ile de dünya sıralamasında üçüncü sırada. Hastanenin içinde 100 yataklı tıbbi gözlem kliniği de (klinik otel) var.

Örnek olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ile hayata geçen ve en büyük hayali olan “Şehir Hastanesi” projelerinin, Türkiye’nin dört bir yanında birer birer gerçekleşmeye devam ettiğini söyleyen Murat Çeçen sözlerine şöyle devam ediyor: “CCN Holding olarak Ankara Şehir Hastanesi’ni yabancı ortak ya da konsorsiyum oluşturmadan tek başına gerçekleştirdik. Böylesine büyük bir projenin, finansmanını, inşaatını ve 19 hizmetimiz ile çözüm üreterek işletmesini yapabilen Türkiye’deki tek firmayız. Ayrıca Mersin ile birlikte 5000 yatak kapasitesine sahip iki hastanenin tüm süreçlerini sahiplenen yüzde yüz yerli firmayız. Hiçbir yabancı ortakla çalışmadık. Farkımız bu. Tüm tıbbi hizmetlerin Sağlık Bakanlığımızın profesyonel hekim kadrosu tarafından verileceği hastanemiz ile dünyaya örnek olacak bir projeye imza attık. Ankara Şehir Hastanesi’nin, devletimizin sağlık sektöründeki yetişmiş en iyi hekimleri ile yerel ve uluslararası alanda tıp ve ülkemiz adına büyük bir başarı kaynağı olacağına inanıyorum. Cumhurbaşkanımızın güveni ve desteği bizim için çok değerliydi. Başardık, aralığın son haftasında açılışımızı gerçekleştiriyoruz.”13 bin istihdam

Murat Çeçen, istihdamla ilgili olarak ise şu bilgileri veriyor: “Akademik kadroları ile birlikte 2.700 doktor, 6.300 sağlık çalışanı ve 4.000 idari ve destek personel... Toplamda 13 bin kişilik kadro görev yapacak. Günlük 100 bin hasta, hasta yakını ve personele hizmet vereceğiz. Sağlık Bakanlığımızın çalışmaları sonucunda Ankara Şehir Hastanesi’nin 105 bin metrekarelik alanı çocuk hastanesi olarak inşa edildi.”

Murat Çeçen, son rötuşları yapılan hastanedeki çalışmaları yakından takip ediyor.

Sağlık vadisi olabiliriz 

Dünyada en hızlı gelişecek sektörlerden birisinin sağlık olduğunu belirten Çeçen, “Tüm coğrafyamızda şehir hastaneleri modeli hastaneler kurabiliriz. Böyle bir gücümüz var vizyonumuz da. Doktoruyla, mühendisiyle, cihaz üreticisi, hemşiresiyle... Bir sağlık vadisi kurulabilir. Örneğin Ankara Şehir Hastanesi’nin bulunduğu Bilkent, ODTÜ ve Hacettepe’nin varlığıyla rahatlıkla bir sağlık vadisine dönüştürülebilir. Sağlık Bakanlığı’nın koordinasyonunda sağlık turizminde bir üs olabilir” diyor.

Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’in, bugüne kadar birçok prestijli ödüle layık görüldüğünü kaydeden Çeçen, “Bonds&Loans Turkey Awards tarafından 2015 yılında 100 aday arasında En İyi Altyapı Finansmanı Ödülü’nü aldık. Yılın En İyi Proje Finansmanı ve Yılın En İyi Sendikasyon Kredisi kategorilerinde ikinciliğe değer bulunduk. Project Finance International (PFI) Awards tarafından da Ortadoğu ve Afrika kategorisinde Yılın Anlaşması Ödülü’nü aldık. Partnership Awards 2016’da, En İyi Sağlık Projesi Gümüş Ödülü, World Finance 2016:
Yılın Sağlık Hizmeti Sözleşmesi gibi pek çok ödülün sahibi olduk.”

Songül Hatısaru

Milliyet
YORUM EKLE
YORUMLAR
lab.tek.
lab.tek. - 3 ay Önce

şehir hastanelerinde laboratuvar ve röntgen özelleştirildi.hiç gündeme getirilmiyor.gaita mikroskobisi 10 kuruşa mal olurken 4-5 liraya fatura edilecek.

labtek
labtek - 3 ay Önce

içine koyulan cihaz ve malzeme yerli mi tabi ki çoğu ithal. Beton örmekle olmuyor....

DURUGÖZ
DURUGÖZ - 3 ay Önce

SAĞLIK HİZMETLERİNİN KALİTESİNİN ARTMASI LAZIM .VATANDAŞ SSK HASTANELERİNİ ÖZLER OLDU.

uzm.dr
uzm.dr - 3 ay Önce

kapanacak olan hastanelerde koltuk sahibi olan kişiler yani müdürler ne olacak bilkent şehir hastanelerinde hangi pozisyonda olacaklar o kadar hastane kapanacak ve bir o kadarda müdürler koltuk kapma derdine mi düşücekler bana ne bana ne ben koltuğumu vermem , bana ne benim koltuğum mu diyecek o kadar kişi .örnegin hastanelerde 1 tane sağlık hizmetleri müdürü olur veya idari işler müdürü veya yardımcıları olur o kadar müdürler ne olacak sonuçta bir koltukta bir kişi oturur.yakışanı yeni hastanelere yeni yüzler yeni müdürler yeni atamalar gerek bakanlık yeni kadrolar oluştursa çok iyi olur çünkü eski yerden müdür olan kişi yeni hastanede de müdür olursa eski hastanesinde ki personelini tutacaktır kayırmalar ,kollamalar olacaktır buda hizmeti aksatır huzuru bozar
kısaca eskiler eskide kalsın yeni hastaneye yeni müdürler yeni sorumlular,yeni yetkililer yeni idareciler gerek..

DURUGÖZ
DURUGÖZ @uzm.dr - 3 ay Önce

HOCAM BENİM KOLTUĞU ÇALMIŞLAR , ŞAYET ORALARDA GÖRÜRSENİZ,LÜTFEN HABER VERİNİZ:)))

Sağlıkçı
Sağlıkçı @uzm.dr - 3 ay Önce

Tek dert müdür olsun, bence çok güzel bir hastane

uzm dr
uzm dr - 3 ay Önce

kapanacak taşınacak hastaneler :Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi

Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi,

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi,

Ulus Devlet Hastanesi,

Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi,

Etlik Zübeyde Hanım Doğumevi,

Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi,

Abdurrahman Yurtasan Onkoloji Hastanesi ve

Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

şehir hastanesi çalışanı
şehir hastanesi çalışanı @uzm dr - 3 ay Önce

yazdığın 10 hastaneden sadece 4 tanesi doğru bilip bilmeden yazmayın yaw

millet aklı
millet aklı @uzm dr - 3 ay Önce

yenimahalle ve mustafa kemal taşınmıyor.bilgi sağlık bakanlığı web sitesi.

uzm dr
uzm dr - 3 ay Önce

kapanacak olan hastanelerde koltuk sahibi olan kişiler yani müdürler ne olacak bilkent şehir hastanelerinde hangi pozisyonda olacaklar o kadar hastane kapanacak ve bir o kadarda müdürler koltuk kapma derdine mi düşücekler bana ne bana ne ben koltuğumu vermem , bana ne benim koltuğum mu diyecek o kadar kişi .örnegin hastanelerde 1 tane sağlık hizmetleri müdürü olur veya idari işler müdürü veya yardımcıları olur o kadar müdürler ne olacak sonuçta bir koltukta bir kişi oturur.yakışanı yeni hastanelere yeni yüzler yeni müdürler yeni atamalar gerek bakanlık yeni kadrolar oluştursa çok iyi olur çünkü eski yerden müdür olan kişi yeni hastanede de müdür olursa eski hastanesinde ki personelini tutacaktır kayırmalar ,kollamalar olacaktır buda hizmeti aksatır huzuru bozar

uzm dr
uzm dr - 3 ay Önce

kapanacak olan hastanelerde koltuk sahibi olan kişiler yani müdürler ne olacak bilkent şehir hastanelerinde hangi pozisyonda olacaklar o kadar hastane kapanacak ve bir o kadarda müdürler koltuk kapma derdine mi düşücekler bana ne bana ne ben koltuğumu vermem , bana ne benim koltuğum mu diyecek o kadar kişi .örnegin hastanelerde 1 tane sağlık hizmetleri müdürü olur veya idari işler müdürü veya yardımcıları olur o kadar müdürler ne olacak sonuçta bir koltukta bir kişi oturur.yakışanı yeni hastanelere yeni yüzler yeni müdürler yeni atamalar gerek bakanlık yeni kadrolar oluştursa çok iyi olur çünkü eski yerden müdür olan kişi yeni hastanede de müdür olursa eski hastanesinde ki personelini tutacaktır kayırmalar ,kollamalar olacaktır buda hizmeti aksatır huzuru bozar kısaca eskiler eskide kalsın yeni hastaneye yeni müdürler yeni sorumlular,yeni yetkililer yeni idareciler gerek..

hemşire saglık mem
hemşire saglık mem - 3 ay Önce

hadi bakalım taşınmak için hazırlıklar başlasın kapanacak olan yenimahalle devlet hastanesi,numune hastanesi,gazi hastanesi, onkoloji hastanesi hadi tren kalkıyor


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması