SAĞLIK ÇALIŞANLARININ FİİLİ HİZMET ZAMMINDAN YARARLANMASI İÇEREN YASA TBMM'DE

19 Nisan 2016 günü Manisa Milletvekili Yıldız BİÇER; Sağlık hizmeti sunumunda görev yapan çalışanların, fiili hizmet zammından yararlanan sigortalı kapsamına alınması amacıyla TBMM’ye sunmuş olduğu Kanun Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gelmiştir. Sağlık çalışanlarına fiili hizmet verilmesini içeren yasa TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna geldi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ FİİLİ HİZMET ZAMMINDAN YARARLANMASI İÇEREN YASA TBMM'DE
20 Nisan 2016 Çarşamba 10:04

Manisa Milletvekili Yıldız BİÇER’in vermiş olduğu Kanun Teklifine göre; 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve GenelSağlık Sigortası Kanununun 40’ıncı maddesinin 1’inci fıkrasına daih olan fiili hizmet zammından yararlanan kategorilerin yer aldığı tabloda yapılacak bir değişiklikle sağlık hizmeti sunumunda görev yapan çalışanların fiili hizmet zammından yararlanan sigortalılar kapsamına alınması amacıyla sunmuş olduğu Kanun Teklifi görüşülmesi amacıyla 19 Nisan 2016 günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gelmiştir.

Hem ulusal hem de uluslararası düzeyde güvence altına alınmış olan yaşama hakkı ve sağlık hakkından bireylerin yaralanmasını sağlayan sağlık hizmeti çalışanları görevlerini fa ederken maruz kaldıkları çeşitli riskler dolayısıyla yıpranmaktadırlar. Sağlık hizmeti sunumunda görev alan çalışanların fili hizmet zammına dahil edilmeleri iş barışını sağlayacak ve aynı zamanda sağlık hizmetleri sunumunun daha verimli bir şekilde bireylere ulaşmasını sağlayacaktır.

Görüldüğü üzere üst düzeyde sorumluluk gerektiren bir meslek ifa eden sağlık hizmeti çalışanlarının kendilerini daha huzurlu hissedebileceği ve daha verimli çalışabileceği bir ortamın yaratılabilmesi için sağlık hizmetinde görev alan çalışanların fiili hizmet zammından en üst derece olan 90 günlük periyoda dahil edilmesi gerekmektedir. 

(Kamuexpress)
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.