Personel sıkıntısı yaşamamak için gayret içindeyiz

Personel sıkıntısı yaşamamak için gayret içindeyiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehir hastanelerini çok önemsediklerini belirterek, "Şehir hastanelerini sağlıkta gelinen ve hizmetin alınabildiği son nokta olarak planlamak istiyoruz. Dolayısıyla burada şehir hastanelerinde verilen hizmet, personel ve hekim sıkıntısı anlamında bir sorun yaşanmaması için büyük bir gayret içinde olacağız." dedi.

Bakan Koca, geçen hafta hasta kabulüne başlayan Manisa Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı, servislerde yatan hastaları, yeni doğmuş bir bebeği ve annesini ziyaret etti.

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Koca, Hükümet tarafından başlatılan "Sağlıkta Dönüşüm Reformu"nu daha ileri noktaya taşımayı, sağlık çalışanlarıyla birlikte hasta memnuniyetini öncelikli kılan vizyon çalışmasını devam ettirmek istediklerini belirterek, "Sağlıkta büyük dönüşüm hareketini özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 'hayalim' dediği şehir hastaneleriyle taçlandırmak istiyoruz." diye konuştu.

Koca, Manisa Şehir Hastanesi'ni yerinde görüp, varsa sorunları ilgili kişilerle görüşüp çözüm geliştirmek amacıyla ziyaret ettiğini vurgulayarak, şunları söyledi:"Şehir hastanemizin fiziki kapasitesinin büyüklüğü yanında teknolojik altyapısı, ileri teknolojiye sahip oluşu dolayısıyla bundan sonraki süreçte özellikle Manisa dışına hasta gidişinin azalacağını söylemek istiyorum. Biz şehir hastanelerini çok önemsiyoruz. Şehir hastanelerini sağlıkta gelinen ve hizmetin alınabildiği son nokta olarak planlamak istiyoruz. Dolayısıyla burada şehir hastanelerinde verilen hizmet, personel ve hekim sıkıntısı anlamında bir sorun yaşanmaması için büyük bir gayret içinde olacağız. Ayrıca şehir hastanesinin devreye girmesiyle birlikte Manisa'nın sağlık turizmi anlamında önemli bir merkez olacağın belirtmek istiyorum."

Manisa Şehir Hastanesi'nin yol sorunuyla ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün ile konuştuğunu aktaran Koca, yol sorunun kısa sürede çözülmesi noktasında kararlı olduklarını vurguladı.

Koca, Manisa Şehir Hastanesi'nin yanı sıra Ahmetli ve Salihli ilçelerindeki hastanelerle ilgili sürecin devam ettiğini bildirdi.

Manisa Şehir Hastanesi ziyaretinin ardından eylül ayında hasta kabulüne başlayan Merkezefendi Devlet Hastanesi'ne geçen Koca, tedavileri süren hastalarla bir süre sohbet etti.

Göğüs Hastalıkları Servisi'nde tedavi gören Hicran Çitili, Bakan Koca'ya tedavi olmak için tavsiye üzerine Muğla'nın Bodrum ilçesinden Manisa'ya geldiğini ve hastaneyi çok beğendiğini ifade etti.

Daha sonra AK Parti Manisa İl Başkanlığı'na geçen Bakan Koca, buradaki basına kapalı gerçekleşen ziyaretinin ardından kentten ayrıldı.
YORUM EKLE
YORUMLAR
HEMŞİRE
HEMŞİRE - 5 ay Önce

PERSONEL SIKINTISI YOK DAGILIMDA SIKINTI VAR ADAMI OLAN TORPİLLİ OLAN SAGLIK MEMURU EBE HEMŞİRE TEKNİSYEN MASA BAŞINDA ÇALIŞIYOR SAHADA ÇALIŞACAK ADAM KALMIYOR HERKES GÖREVİ ÜNVANI NE İSE O İŞİ YAPSIN

HEMŞ
HEMŞ @HEMŞİRE - 5 ay Önce

ÇOK DOĞRU KONUŞTUNUZ KİM ADAMINI BULURSA YATIŞA GEÇİYOR SAĞLIK OCAĞI OLMAYAN YERDE ÇALIŞAN HEMŞİRE ARKADAŞIMIZ VAR :)

ST
ST - 5 ay Önce

keşke milli eğitim bakanı gibi azda personellerin sorunlarına eğilse

memur
memur - 5 ay Önce

HERKESİ ÜNVANI NE İSE ORDA ÇALIŞTIRSANIZ HİÇ PERSONEL SIKINTISI KALMAZ

sağlıkçı
sağlıkçı - 5 ay Önce

vatandaş memnun ama çalışanlar memnun değil birazda işin o kısmı ile ilgilenseniz..

avrupa
avrupa - 5 ay Önce

personel zaten sıkıntı içinde, yıllardır personele özlük haklarına dair hiçbir şey yapılmadı. Avrupa standartlarırnı bile aştı, ama elde edllen kazanca bakın en düşük maaş sağlık calaışanınıda( ebe, att, tıbbi sekreter, anaestezi tek, lab. tek.) sonrada sağlıktan bahis ediliyor. Bu nasıl düzen böyle, bütüm musluklar müdüre, doktora polise öğretmene akıyor) hasta memnuniyetini % 80 çıkartan bizleriz kaymağını yiyen doktorlar. ÇALIŞANA MEMNUNİYETİ % 0

abbas
abbas - 5 ay Önce

"Sağlıkta Dönüşüm Reformu"nu daha ileri noktaya taşımayı, sağlık çalışanlarıyla birlikte hasta memnuniyetini öncelikli kılan vizyon çalışmasını devam ettirmek istediklerini belirterek ... Hastanın memnun olması için hemşirenin, sağlık memurunun memnun olması lazım. Ne ekersen onu biçersin ..

Şükriye aynacı
Şükriye aynacı - 5 ay Önce

Sayın bakanım birazda çalışanları düşünseniz benim kızım 4bli iki yıldır evinden eşinden ayrı torunum babasından ayrı birazda onları düşünseniz bizde kadro istiyoruz

Uzman doktor
Uzman doktor - 5 ay Önce

Yorumlara bakıyorum.personel hala doktora giydiriyor.arkadas 35 yaşındayım 30 sene okumuşum.30 sene para kazanmamışım.sen en kötü 22 yaşından sonra maaş alıyorsun.okudugun okulun 4 senesi benim eğitimimin 1 senesi ermez.butun kanuni sorumluluğu alan benim.hasta hasta yakiniyla birebir muhattap olan hesap veren benim.daha sen doktora niye giydiriyorsun arkadaş.dusunki o çalıştığın yerde doktor yok,sence oraya hasta gelir mi ve sen şimdi beğenmediğin ücretini bile alabilir misin.Doktorsuz memnuniyeti nasil artırıyorsan artır bakalım.sunu kavra artik biz tüm saglik camiası ekip olmadıkça ezilmeye mahkumuz.doktor düşmanlığı birşey kazabdirmaz

ALİ VELİ
ALİ VELİ @Uzman doktor - 5 ay Önce

SEN OKUMUŞSUN AMA ADAM OLAMAMIŞSIN KİMSENİN KİMSEYE GİYDİRDİĞİ YADA DÜŞMANLIK YAPTIĞI FALAN YOK KAZANDIĞI PARADA HİÇ GÖZÜ YOK PEKİ SEN NE YAPABİLİRSİN Kİ BİZLER YRD SAĞLIK PER. OLMADAN KOSKOCA BİR HİÇ AYRICA SENİN ARKANDA KOSKOCA BİR BAKANLIK MÜDÜRLÜK VALİLİK VAR BİZLERİN YANINDA DURAN KİMSE YOK DARP EDİLDİĞİMİZ ZAMAN BİLE GÜNDEM OLMUYOR AMA BİR DR Bİ ŞEY OLSUN TÜRKİYE AYAĞA KALKIYOR BİZLER ÖNCE BİRAZ SAYGI SONRA ÇOOOOK OKUYAN ÇOOOOK YASAL SORUMLULUK ALAN ÇOOOOK BİLMEM NE OLAN DR LARDAN SIRA GELİRSE YARDIMCI DEĞİL SAĞLIK PER. OLMAK İSTİYORUZ ANLADINNNNNN

Kamil
Kamil @Uzman doktor - 5 ay Önce

Kendin kaşınıyon ve doc. Kimsenin doktorlara laf ettiği falan yok. Aynı işi yapan insanlarız. Eğitimin çokmuş eyvAllah. Maaşın da ona göre çok. Gözü olanın gözü çıksın. Ama şöyle de düşün; sen 30 sene ekmek elden su gölden devlet himayesinde okurken, ben 19 yaşımda doğuda çatışmanın içinden asker çıkartıp ilkyardım yapıyordum. Haritada yerini bulamayacağın yerlere hizmet götürüyordum. Karda kışta batakta çatakta senin tahayyül edemeyeceğin şartlarda çalışıyordum. İstediğimiZ şey, yardımcı personel olarak anılmamak, sağlık personeli olarak tanımlanmak.

kamil
kamil @Uzman doktor - 5 ay Önce

"yardımcı personel" o da ne demekse kimin yardımcısıysa döner sermaye çarpanı kuruluşundan beri 0,4 doktorun ki önce 1 yet medi 1.8 sonra 2 daha sonra 2.2 oldu sorumlusunu ise 2.7 oldu şöförün 0.35 hizmetlinin 0,3 oldu sağlık bakanına sorulduğunda adaletsiz olmuyor mu bu diye o da pastadan birinin payı artarken diğerinin azalır dedi bizzat kendi sözü. hal böyle olunca doktor bakanlığı deniliyor ben demiyorum.


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması