Eczane sahipleri tabelaların değişmesini istemiyor

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, yeni düzenlemeyle 25 bin eczane tabelalarını değiştirilerek, önceki tabelalar yani 100 milyon lira çöpe atılacağını, tabelaların değiştirilmesini istemediklerini söyledi. Detaylar haberim

Eczane sahipleri tabelaların değişmesini istemiyor

Genel Başkanı Nurten Saydan, sağlıkta dönüşüm programı sayesinde daha önce literatürlerinde olmayan terimleri öğrendiklerini, muayene ücretinin, ilaç farkının, eşlenik ilacın, KKİ gibi terimlerin mesleki hayatlarının bir parçası olduğunu belirtti. Kurulduklarından bugüne meslek hakkı konusunda hiçbir gelişme yaşamadıklarını dile getiren Saydan, artık bu terimin de literatürlerinde acilen yer almasının sağlanmasını beklediklerini belirtti.Eczacıların sorunları ve taleplerinin karşılanması için somut adımlar atılması gerektiğini belirten Nurten Saydan, her gün yeni bir problemle karşılaşmak istemiyoruz, taleplerimiz göz ardı edilmesin dedi. Yeni düzenlemeyle eczacıların tabelalarının değiştirilmek istendiğini belirten Saydan, tabelaların minumum 4 bin liraya mal olduğunu ve 25 bin eczanenin tabelasını değiştirmek zorunda kalacağını bununda toplamda 100 milyon liranın çöpe atılacağına değindi. Saydan, bu yanlış uygulamadan bir an önce dönülmeli, eczacıların levhalarına dokunulmamalıdır dedi.

Ayrıca SGK’nın iki yılda bir ödediği şeker ölçüm cihazı bedelinin, yeni düzenleme ile cihaz ödeme bedelinden vazgeçmesinin anlaşılır bir durum olmadığını belirten Saydan, kurumca karşılan kan şekeri ölçüm cihazının bedelinin eczacılardan temin edilecektir şeklinde değiştirildiğini belirtti. Saydan, TEİS olarak eczacıları ekonomik dar boğaza sürükleyen haksız ve yersiz uygulamaların bir an önce son bulmasını, eczacı meslek hakkı uygulamasının da bir an önce hayata geçirilmesini yetkililere hatırlatmak istiyoruz açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 16:49YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması