DPB Sağlık Bakanlığı personel alımına başvuracak adayları uyardı!!

Devlet Personel Başkanlığı (DPB), Sağlık Bakanlığı 2016/3 sözleşmeli sağlık personeli alımı için bazı branşlara başvuru yapacak adaylar için uyarıda bulundu.

DPB Sağlık Bakanlığı personel alımına başvuracak adayları uyardı!!
30 Mart 2016 Çarşamba 17:09

Sağlık Bakanlığı 3 Bin 103 personel alımı için ilanı yayınlanmıştı. Devlet Personel Başkanlığı (DPB) bugün yaptığı uyarıda bazı branşlar için açıklamalarda bulundu. Odyolog, Perfüzyonist, Sağlık Fizikçisi, Dil Ve Konuşma Terapisti Pozisyonlarına başvuracak adayların dikkat etmesi gereken hususlara yer verildi.

İşte tüm detaylar:

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı ilan edilmesi üzerine 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun hükümleri uyarınca;

Lisans eğitimleri üzerine odyoloji alanında yüksek lisans veya doktora yapan adayların Odyolog pozisyonuna, Lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapan adayların Perfüzyonist pozisyonuna, Fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği lisans eğitimi üzerine radyoterapi fiziği, diagnostik radyoloji fiziği veya nükleer tıp fiziği dallarının birinde yüksek lisans yapan adayların Sağlık Fizikçisi pozisyonuna, Lisans eğitimleri üzerine dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans veya doktora yapan adayların Dil ve Konuşma Terapisti pozisyonuna başvurmaları mümkün bulunmaktadır denildi.

12- 18 Nisan 2016 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca gerçekleştirilecek olan yerleştirmelerde, lisansüstü öğrenimlerine istinaden Sağlık Fizikçisi, Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti ve Perfüzyonist unvanlı pozisyonlara başvuruda bulunacak adaylardan, daha önce Devlet Personel Başkanlığı tarafından mezuniyet bilgileri alınmamış olanların 5 Nisan 2016 Salı günü saat 17.00’ye kadar aşağıdaki belgelerle Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmekte olduğu açıklandı.

Gerekli belgeler:

Her bir pozisyon için belirtilen alanlarda düzenlenmiş diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi, Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi.

1219 sayılı Kanunda belirtilenlerden farklı bir alandan mezun olmakla birlikte, Yükseköğretim Kurulunca; “mezun olduğu programın belirtilen programlardan birine denk olduğuna” ya da “mezun olduğu program itibariyle belirtilen pozisyonlardan birinde görev yapabileceğine” karar verilmiş olan adayların, yukarıda belirtilen belgelerin yanında ayrıca ilgili YÖK kararını da ibraz etmeleri gerekmekte olduğu duyuruldu.

(Mymemur)
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.