Bir Hemşire Eşi Daha Şehit Düştü

Bir Hemşire Eşi Daha Şehit Düştü

Bir Hemşire Eşi Daha Şehit Düştü
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Seçkin Çil’in acı haberi Ankara Sincan’daki baba ocağına ulaştı. Şehidin evine ve sokağa bayraklar asılırken acı haberi alan aile yakınları eve koştu.Askeri yetkililer acı haberi sağlık ekiplerinin eşliğinde babası Ali Çil ve annesi Aysel Çil’e verdi. Acı haber üzerine anne baba gözyaşlarını tutamadı. Şehit evine ve bulunduğu sokağa bayraklar asılırken belediye de taziye çadırı kurdu. Acı haberi duyan aile yakınları ve dostları da şehit evine akın etti. 

Edinilen bilgiye göre şehidin evli ve 4 ile 1,5 yaşlarında 2 kızının olduğunu belirtildi. Şehidin eşi Beyza Çil’in ise Tunceli’de hemşirelik görevini yaptığı acı haber üzerine oradan Diyarbakır’a geçtiği belirtildi. 29 yaşındaki şehidin yarın ikindi vakti Kocatepe Camii’nde kılınacak cenaze namazından ardından Elvankent Mezarlığı’na defnedilmesi planlanıyor.

Taziye amaçlı kurulan çadırda şehit için Kur-an’ı Kerim okunurken şehidin acılı babası Ali Çil’de gözyaşları içinde taziyeleri kabul etti 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 22:47YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması