Bakan Yardımcısı Sayın Halil Eldemir, Bursa İl Sağlık Müdürlüğünde

Bakan Yardımcısı Sayın Halil Eldemir, Bursa İl Sağlık MüdürlüğündeSağlık Bakanı Yardımcısı Sayın Halil Eldemir, Milletvekilleri Sayın Dr. Mustafa Esgin, Sayın Emine Yavuz Gözgeç, Sayın Refik Özen, Sayın Zafer Işık ve AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ile Bakanlığın Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz  Bursa İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek Sağlık Müdürü Dr.Özcan Akan’dan İlin sağlık yatırımları ile ilgili bilgi aldılar.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Sayın Halil Eldemir,"Sağlık alanında fiziki alanları fevkalade güzel hale getirmemiz, yeterli değil. Bunun yanında hasta başına doktor sayısını yükseltmemiz gerekiyor. Bununla alakalı Sağlık Bakanlığında 2002'de çalışan doktor sayısı 80 bin civarındayken şu anda 140 bin civarlarına ulaştı. Her geçen gün bu sayıyı artırmaya çalışıyoruz. Bir doktorun yetişmesi uzunca bir süre alıyor. Bununla alakalı da tıp fakülteleriyle koordineli bir şekilde ihtiyaç duyulan alanlarda öğrencilerin bir an önce eğitimlerini tamamlanıp sağlık ordusuna katılmaları için gerekli çalışmayı yapıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 00:40YORUM EKLE
YORUMLAR
Y
Y - 7 ay Önce

Hh

Agrili
Agrili - 7 ay Önce

Bu hastanede keske sadece kotu olan 30tl doner sermaye olsa uygulanan mobbingin haddi var hesabi yok sadece 5 gun calisip 30 gun gibi calismis gosterilenler usulsuz nobet paralari hastanede dolasirken personeline ana avrat kufur eden ali bey degilmi soruyorum size o hasteneden kim memnunki hastami calisanmi buyrun hepsi orda duruyor gidip sorun cok zor degil bu adaletsizlige bu vijdansizliga dur diyin evet bu 14 kisiden ikiside gorevlerinden alindilar bu aciklamadan sadece yarim saat sonra

mehmet02
mehmet02 - 7 ay Önce

Bir gecede çıkacak bir kalemde 2351 kişini gönlü alına bilir

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması