4924'lü Ebe Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru

KPSS-2017/8 Sonucuna Göre 4924 Sayılı Kanuna Tabi Sözleşmeli Ebe Pozisyonlarına Yerleşenlerin Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru

4924'lü Ebe Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru
07 Aralık 2017 Perşembe 10:37

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

KPSS–2017/8 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ

HAKKINDA DUYURU

KPSS-2017/8 sonucuna göre 4924 sayılı Kanuna tabi sözleşmeli ebe pozisyonuna yerleşen adaylardan, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, il sağlık müdürlüklerimiz bünyesinde kurulan başvuru komisyonları tarafından alınacaktır. Bu kapsamda;

1.  Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular 08.12.2017 – 22.12.2017 tarihleri arasında alınacaktır. Adayların bu süre içinde, istenen belgelerle birlikte yerleştikleri sağlık evinin bağlı olduğu il sağlık müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

2.  Atama şartlarını taşıyan adaylardan, halen 657 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

3.  Adayların, (Ek-1)’de belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 22.12.2017 tarihi mesai bitimine kadar ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerekmektedir. 4 üncü maddede belirtilen durum hariç, başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

4.  Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

5.  Adayların atanma şartlarını taşıyıp taşımadıkları ilgili komisyonlar tarafından,  www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanan KPSS-2017/8 Tercih Kılavuzundaki nitelik ile şartlar, adaylardan istenen belgeler ve (Ek–1)’ de yer alan “Açıklama ve Uyarılar” dikkate alınarak tespit edilecektir.

6.  Atanma şartlarını haiz olduğu tespit edilenler, 4924 sayılı Kanunun 9 uncu maddesi ile 5510 sayılı Kanun hükümleri uyarınca Sosyal Güvenlik Kurumu’na gerekli bildirimler yapılarak göreve başlatılacak, atanma şartlarını haiz olmayan adaylara gerekçeleri açıkça belirtilmek suretiyle yazılı bilgi verilecektir.

7.  Atanma şartlarını taşıyanlar için,  son göreve başlama tarihi 25.12.2017 günüdür. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaktır.

8.  Hastalığı nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 22.12.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri ve 25.02.2018 tarihi aşılmamak kaydıyla, raporda belirtilen istirahat süresinin bitimini müteakip iki işgünü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

9. Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 22.12.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

10. Adaylardan, halen kamu görevlisi olarak çalışan ve istifa/sözleşme fesih talebini kurumuna iletmiş olmakla birlikte, bu işlemlerin devam etmesi nedeniyle 7 inci maddede belirtilen sürede görevine başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını belgelendirmeleri ve birinci maddede belirtilen süre içinde başvurularını yapmış olmaları kaydıyla, istifa/sözleşme fesih işlemlerinin tamamlandığı tarihi takip eden beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir. 

11. Atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır. Bu durumda olanlar ile yerleştirme sonucunda atamaları yapıldığı halde belirtilen süre içinde göreve başlamayanlar, göreve başlamaları gereken tarihten itibaren bir yıl boyunca 4924 sayılı Kanuna tabi sözleşmeli personel olarak atanamayacaktır.

12. Güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri henüz tamamlanmayan adayların başvuru ve göreve başlama tarihleri, söz konusu işlemler tamamlandığında http://www.yhgm.saglik.gov.tr/ internet adresinde ilan edilecektir.

Ek:

1-Başvuruda İstenen Belgeler

2-Göreve Başlama Formu 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Başkan - 4 ay önce
Bakanlığın emirleri doğrultusunda sadece emirleri eksiksiz ve hızlıca yerine getirmekle yükümlü olan illerde, sözleşmeli başkan olmasının bir anlamı var mı? Yani özel sektör gibi ceo başkan gibi kar amacı güden kurumların ünvanlarının sabit işler yapmakla yükümlü taşra teşkilatında kullanılmasının Bakanlığımıza katkısı nedir? Şimdi İl Müdürü altı başkan onun altı tekrar şube müdürü gibi karmakarışık ve bütünlükten uzak bir yapılanmanın kuruma katkısı nedir diye düşünmek lazım. Sağlık sade ve ulaşılabilir bir yapılanmada olmalıdır. Ancak ne yazık ki giderek karmaşık hale geliyor. Kurumların birleşmesi sadece kağıt üzerinde söz konusu olmuş gibi görünüyor. Birleşen kurumların ünvanlarıda birleşerek yapıyı daha karmaşık hale getirmiştir.
Avatar
Görevde Yükselme - 4 ay önce
Görevde yükselme kalkmış, sözleşmelerin ne şekilde yapıldığı ise personel açısından bir bilinmezlik olarak görünmektedir. Taşerona kadro ve maaşlarına ikramiyelerden bahsedilmekte, 657 li sağlıkçı ve diğer personeller için maddi ya da moral yönünden bir umut ışığı görünmemektedir. İl Müdürü Başkan Başkan Yardımcısı Şube Müdürü Uzman Birim sorumlusu gibi ünvanları alanlar için hayat güzel olacaktır.
Oysa özünde yapılan yoruma açık olmayan düz işlemlerdir. Başkanlar yardımcıları uzman ya da şube müdürleri baktıkları görev alanları ile sınava tabi tutulsalar baktıkları alandaki mevzuat bilgileri ortaya çıkacaktır. Olan ağır şartlarda büyük özverilerle çalışan personele olmaktadır.