Dr. Özlem Yağdıran Görevine İade Edildi

Giresun'da 24 Temmuz'da polisler tarafından zor kullanılarak gözaltına alındıktan sonra yaşamını yitiren 82 yaşındaki Yusuf Topal'ın ölümünün ardından iki polis ve bir doktor açığa alınmıştı.

Dr. Özlem Yağdıran Görevine İade Edildi

Eşi Fatma Topal'ın kronik hastalığı için kullandığı ilaçları bitince, eşine ilaç yazdırmak ve evde bakım hizmeti kararının uygulanmasını sağlamak amacıyla 15 Temmuz Şehitler Aile Sağlığı Merkezi'ne giden Topal, ajanslarda yer alan iddialara göre oradaki doktorun hastayı görmeden ilaç yazamayacağını söylemesi üzerine doktorla tartışmıştı.

Doktorun polisleri çağırması üzerine olay yerine gelen memurlar, Topal'ı zor kullanarak polis aracına bindirmeye çalışmıştı.

Çevredekilerin çektiği videolarda Topal'ın polis aracına binmemek için direndiği, polislerinse Topal'ın yüzüne vurduktan sonra Topal'ı yere yatırıp ters kelepçelediği görülüyordu.

Topal bu olayın ardından kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmişti.

Konuyla ilgili haberlerin ardından önce İçişleri Bakanlığı Topal'ı gözaltına alan iki polisi açığa aldı ve haklarında soruşturma başlatılmıştı.

Sağlık Bakanlığı aile sağlığı merkezine polis çağıran Dr. Özlem Yağdıran'ı açığa almıştı. Giresun 15 Temmuz Şehitler Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli kadın doktor Ö.Y., olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifade verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 18:06YORUM EKLE
YORUMLAR
akın
akın - 7 ay Önce

ne doktor ne polis suçsuz yere görevden alındı. çaşoşma azimleri kırıldı. deli gibi saldıran adam masum sayıldı.

abab
abab @akın - 7 ay Önce

insanlığından utan diyeceğim fakat 82 yaşında bu şekilde ölmüş bir adamın arkasından şu sözleri yazan birisinde ne insanlık olur ne de utanma duygusu olur.

ank06
ank06 @akın - 7 ay Önce

akın ne oldu la başınımı tuttun nerden biliyosun aynısı senin babanın başına gelirse bakalım böyle bol keseden konuşabiliyomusun, adamın elinde ilaç raporu var ve evde bakım hizmeti almak zorunda mecbur yazacak ilacı bizde yıllardır bu işin içindeyiz o dr u göreve iade eden bozuk zihniyetede yazıklar olsun

deephayal
deephayal @akın - 7 ay Önce

herkes kendince hakkı olan kısmı görürmüş. saldırgan dediğin adam 82 yaşında önce saygılı olmasanı ögrenin

bacil
bacil - 7 ay Önce

doktor hanım bakanlığa dava açsın ne sebeple alıp ne sebeple iaede edildim diye kendi koydugunuz kuralları uyguladım diyemi sucluyum uygulamasında suçlu olurdum

ken06
ken06 @bacil - 7 ay Önce

bacil, aynısı senin babanın başına gelirse bakalım böyle bol keseden konuşabiliyomusun, adamın elinde ilaç raporu var ve evde bakım hizmeti almak zorunda mecbur yazacak ilacı bizde yıllardır bu işin içindeyiz o dr u göreve iade eden bozuk zihniyetede yazıklar olsun

deephayal
deephayal @bacil - 7 ay Önce

disiplin yönetmenliğini iyi okuyun. dava açması hakkınız lakin gereksiz masraf ve avukatlık üçreti öder.

saygı:(
saygı:( - 7 ay Önce

82 yaşında bir yaşlı adama biber gazı sıkmak ne demek çok mutlusunuz canından oldu :(

suphi
suphi - 7 ay Önce

mesele vicdanlarda göreve iade edildi mi? Konuşmak yerine kavga ediyoruz. kimsenin kimseye tahammülü yok. sevgi, saygı, makam, mevki, yaşlı, genç, çocuk, baba, anne, kimsenin itibarı kalmadı. kültürümüz yok edildi. her türlü olumsuz işler olmaya başladı. Biz nereye gidiyoruz ve kime hizmet ediyoruz. saygılarımla

dr.MEMO
dr.MEMO - 7 ay Önce

inceleme soruşturma açmak başka ,açığa almak başka bir şey.o olaydan bir kaç gün önce de hastayı görmeden ilaç yazdığı için ölen hastadan dolayı başka bir hekim gündemdeydi.hangisinin yerinde olmak isterdiniz.meseleye bir de bu açıdan bakın.doktor zaten evde bakıma yönlendirmiş hasta yakını gitmek istememiş.ölen kişiye Allah rahmet etsin. sgk hastayı görmeden ilaç yazana yakalarsa yüklü cezalar kesiyor.kural koyana hiç kimse laf söylemiyor.Dahası var evde yatalak hastanın yenilenmesi gereken raporları oluyor.insani olarak yazmak istiyorsunuz ama diğer tarafta 70-80 bin liralık cezalar var.başkasının adına konuşmak kolay.ben kesilen cezayı gördüm.raporlu ilacını yazdım diye müfettiş karşısına çıktım.bir tek reçete olduğu için müfettiş durumu idare etti.bir kaç reçete olsaydı yolsuzluk vs diye soruşturma açılacaktı.

Hekimmc
Hekimmc - 7 ay Önce


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması