Aralık Ayı İl İçi Tayinleri Başlıyor..

Aralık Ayı İl İçi Tayinleri Başlıyor

Aralık Ayı İl İçi Tayinleri Başlıyor..
13 Nisan 2016 Çarşamba 03:47

Aralık ayında yapılacak il içi tayinler için yönetmelik gereği Kasım ayında başvuruların alınması gerekiyor. İl Sağlık Müdürlükleri internet sitelerinden ilana çıkıp duyuru yapmak zorundadır. İl içi atamalarda kurulacak komisyon '' müracaat sınırlama '' hakkına sahiptir.

Komisyon il içi kimin bu tayinlere başvurup vuramayacağını belirler. Burda taktir komisyonundur. Hakkaniyet korunmalı ve torpile yer verilmemelidir. Ancak bazı sağlık müdürlükleri iç içi tayinlerde açıkça haksızlık yapıp bazı birimleri kısıtlayıp bazı birimleri hak etmediği halde tayinlere sokmaktadır.

Bu günlerde sağlık müdürlüğü internet sitelerinden duyurular yapılacaktır. İlk duyurulardan birini izmir sağlık müdürlüğü yapmıştır
http://www.ism.gov.tr/ 

İL İÇİ TAYİNLER AŞAĞIDAKİ YÖNERGEYE GÖRE YAPILMAKTADIR

SAĞLIK PERSONELİNİN İL İÇİ ATAMA VE NAKİLLERİNİN
USUL VE ESASLARINA DAİR YÖNERGEBİRİNCİ BÖLÜM
Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak ve Tanımlar


Amaç 
Madde 1 - (1) Bu Yönerge; stratejik personel haricindeki Sağlık Personelinin il genelinde hizmet puanı esasına göre adil ve dengeli dağılımını sağlamaya dair usul ve esaslarını belirler. 

Kapsam
Madde 2 - (1) Bu Yönerge; Bakanlık kadrolarında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (A) bendi kapsamında istihdam edilen stratejik personel haricindeki sağlık hizmetleri sınıfına dahil personeli kapsar.

Hukuki Dayanak
Madde 3 - (1) Bu Yönerge; 08/06/2004 tarih ve 25486 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 16 ncı maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

Tanımlar
Madde 4 - (1) Bu Yönergede geçen terimlerden;
a) Bakanlık : Sağlık Bakanlığını,
b) Bakan : Sağlık Bakanını,
c) Müdürlük : İl Sağlık Müdürlüğünü,
ç) Yönetmelik : 08/06/2004 tarih ve 25486 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliğini,
d) Personel : Bakanlık kadrolarında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin  (A) bendine göre istihdam edilen stratejik personel hariç sağlık hizmetleri sınıfındaki personeli,
e) Hizmet Puanı : Sağlık hizmetleri sınıfında çalışan her personel için, çalışılan yerin özellikleri ile yurt içi, yurt dışı yayınlar ve yüksek lisans yapmış olma gibi mesleki yeterlilikler göz önüne alınarak hesaplanan puanı,
f) Personel Dağılım Cetveli (PDC): Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Ek: 6 de belirtilen ilkeler doğrultusunda hazırlanan Personel Dağılım Cetvelini,
g) İKYS : Çekirdek kaynak yönetim sisteminin insan kaynakları yönetim sistemi modülünü,
ğ) Stratejik Personel : Bakanlık tarafından istihdamında güçlük çekilen uzman tabip ve tabip unvanlarındaki personeli,
ifade eder.

İKİNCİ BÖLÜM
Genel Esaslar


Atama Dönemleri
Madde 5 - (1) Atama dönemleri; Mayıs, Eylül ve Aralık aylarıdır. Mayıs dönemi atamaları için Nisan ayında, Eylül dönemi atamaları için Ağustos ayında ve Aralık dönemi atamaları için Kasım ayında müracaat edilir.

Kadroların İlanı ve Başvurular
Madde 6 - (1) Müdürlük Personel Dağılım Cetveline göre açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları her müracaat döneminde ilan eder. Bu kadrolara atanmak isteyen personel en çok 5 tercihle birlikle başvurur. Müdürlük, öncelikle tercih sırasına bakarak hizmet puanlarına göre personelin atamalarını tamamlar. Aynı yerin aynı puana sahip birden fazla personel tarafından tercih edilmesi halinde, hizmet süresi fazla olan personel öncelikli olarak atanır.
Müracaat Sınırlamaları
Madde 7 - (1) Tayin talebinde bulunan personelin çalıştığı birimde hizmetlerin aksamaması için Müdürlük tayin taleplerine kurum veya unvan bazında sınırlama getirebilir. Müracaat sınırlama kararları, Müdürlükçe teşkil edilecek bir komisyon tarafından alınır ve ildeki tüm personele tayin dönemi öncesinden duyurulur.
 (2) Ataması yapılan personelden, yerine yeni atama yapılmadan görevden ayrılması halinde hizmeti aksayacak olan personelin görevden ayrılışları, yerine yeni atama yapıldıktan sonra sonuçlandırılır. Ancak bu süre iki ayı geçemez.

Atama Sonuçları
Madde 8 - (1) Müdürlükçe, atama işlemlerinin tamamlanmasını müteakip ÇKYS ortamında alınan atama onaylarıyla ayrılış ve başlayış işlemleri yapıldıktan sonra kayıtlara işlenmek üzere keyfiyet Bakanlığa bildirilir.
 

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Son Hükümler

Yürürlük
Madde 9 - (1) Bu Yönerge yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme
Madde 10 - (1) Bu Yönerge hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.

 
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.