.

''Euro 2016 fikstürü ve grupları''

Avrupa'nın önde gelen 24 takımındaki 552 futbolcu bir kupayı kazanmak için mücadele edecek. Türkiye'nin 4. kez mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası 10 Haziran'da başlayıp 10 Temmuz'da final yapacak.

''Euro 2016 fikstürü ve grupları''



A Milli Takımımızın, tarihinde dördüncü kez mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası Finalleri için geri sayım başladı.

A Milli Takımımız, İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan ile birlikte D Grubu'nda  mücadele edecek.

Millilerimiz, D Grubu'ndaki ilk karşılaşmasını Hırvatistan ile 12 Haziran Pazar günü TSİ 16.00'da başkent Paris'teki Parc Des Princes Stadı'nda oynayacak.

İkinci maçında 17 Haziran Cuma günü TSİ 22.00'de Nice'in Allianz Riviera Stadı'nda son şampiyon İspanya'nın karşısına çıkacak Ay-Yıldızlılar, gruptaki son karşılaşmasında ise 21 Haziran Salı günü TSİ 22.00'de Lens'in Felix-Bollaert Stadı'nda Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak.

Grup maçları sonunda gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar ile en iyi üçüncü olan dört takım son 16'ya kalacak.

Karşılaşmaların TSİ 16.00, 19.00 ve 22.00'de başlayacağı EURO 2016 Finalleri'nde maç takvimi şu şekilde:

1. maçlar: 10-11-12-13-14 Haziran

2. maçlar: 15-16-17-18 Haziran

3. maçlar: 19-20-21-22 Haziran

İkinci tur: 25-26-27 Haziran

Çeyrek final: 30 Haziran-1-2-3 Temmuz

Yarı final: 6-7 Temmuz

Final: 10 Temmuz

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda şampiyon olan ülkeler

EURO 2016 FİKSTÜR A Grubu Fikstürü (Fransa, Romanya, Arnavutluk, İsviçre)

10.06.2016 22:00 (Stade de France - St. Denis) Fransa - Romanya

11.06.2016 16:00 (Stade Bollaert-Delelis - Lens) Arnavutluk - İsviçre

15.06.2016 19:00 (Parc des Princes - Paris) Romanya - İsviçre

15.06.2016 22:00 (Stade Velodrome - Marsilya) Fransa - Arnavutluk

19.06.2016 22:00 (Stade Pierre Mauroy - Lille) İsviçre - Fransa

19.06.2016 22:00 (Stade de Lyon - Lyon) Romanya - Arnavutluk

EURO 2016 maçlarının oynanacağı stadyumlar

B Grubu Fikstürü (İngiltere, Rusya, Slovakya, Galler)

11.06.2016 19:00 (Stade de Bordeaux - Bordeaux) Galler - Slovakya

11.06.2016 22:00 (Stade Velodrome - Marsilya) İngiltere - Rusya

15.06.2016 16:00 (Stade Pierre Mauroy - Lille) Rusya - Slovakya

16.06.2016 16:00 (Stade Bollaert-Delelis - Lens) İngiltere - Galler

20.06.2016 22:00 (Stade Geoffroy Guichard - St. Etienne) Slovakya - İngiltere

20.06.2016 22:00 (Stade de Toulouse - Toulouse) Rusya - Galler

Terim, EURO 2016 başlamadan turnuvaya damgasını vurdu!

C Grubu Fikstürü (Almanya, Ukrayna, Polonya, Kuzey İrlanda)

12.06.2016 19:00 (Stade de Nice - Nice) Polonya - Kuzey İrlanda

12.06.2016 22:00 (Stade Pierre Mauroy - Lille) Almanya - Ukrayna

16.06.2016 19:00 (Stade de Lyon - Lyon) Ukrayna - Kuzey İrlanda

16.06.2016 22:00 (Stade de France - St. Denis) Almanya - Polonya

21.06.2016 19:00 (Parc des Princes - Paris) Kuzey İrlanda - Almanya

21.06.2016 19:00 (Stade Velodrome - Marsilya) Ukrayna - Polonya

 Euro 2016'ya katılacak 24 takımın yıldız oyuncuları

D Grubu Fikstürü (İspanya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, TÜRKİYE)

12.06.2016 16:00 (Parc des Princes - Paris) Türkiye - Hırvatistan

13.06.2016 16:00 (Stade de Toulouse - Toulouse) İspanya - Çek Cumhuriyeti

17.06.2016 19:00 (Stade Geoffroy Guichard - St. Etienne) Çek Cumhuriyeti - Hırvatistan

17.06.2016 22:00 (Stade de Nice - Nice) İspanya - Türkiye

21.06.2016 22:00 (Stade Bollaert-Delelis - Lens) Çek Cumhuriyeti - Türkiye

21.06.2016 22:00 (Stade de Bordeaux - Bordeaux) Hırvatistan - İspanya

EURO 2016'nın detayları

E Grubu Fikstürü (İtalya, Belçika, İrlanda Cumhuriyeti, İsveç)

13.06.2016 19:00 (Stade de France - St. Denis) İrlanda Cumhuriyeti - İsveç

13.06.2016 22:00 (Stade de Lyon - Lyon) Belçika - İtalya

17.06.2016 16:00 (Stade de Toulouse - Toulouse) İtalya - İsveç

18.06.2016 16:00 (Stade de Bordeaux - Bordeaux) Belçika - İrlanda Cumhuriyeti

22.06.2016 22:00 (Stade Pierre Mauroy - Lille) İtalya - İrlanda Cumhuriyeti

22.06.2016 22:00 (Stade de Nice - Nice) İsveç - Belçika

Euro 2016'da mücadele edecek 24 takımın kadroları

F Grubu Fikstürü (Portekiz, İzlanda, Avusturya, Macaristan)

14.06.2016 19:00 (Stade de Bordeaux - Bordeaux) Avusturya - Macaristan

14.06.2016 22:00 (Stade Geoffroy Guichard - St. Etienne) Portekiz - İzlanda

18.06.2016 19:00 (Stade Velodrome - Marsilya) İzlanda - Macaristan

18.06.2016 22:00 (Parc des Princes - Paris) Portekiz - Avusturya

22.06.2016 19:00 (Stade de France - St. Denis) İzlanda - Avusturya

22.06.2016 19:00 (Stade de Lyon - Lyon) Macaristan - Portekiz


Etiketler; #
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.