.

Diyanet-Sen, FETÖ'nün günahlarını tek tek saydı

Hak-İş'e bağlı Enerji İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Altınsoy ve Yönetim kurulu Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar'ı ziyaret

Diyanet-Sen, FETÖ'nün günahlarını tek tek saydıHak-İş’e bağlı Enerji İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Altınsoy ve Yönetim kurulu Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar’ı ziyaret etti.

 

Türkiye ve Dünya gündeminin ele alındığı toplantıda konuşan Enerji İş Genel Başkanı Mahmut Altınsoy; ‘‘Yeniden büyük Türkiye hayallerine her alanda ulaşmak için çalışan Türkiye, tuzaklarla, darbelerle, türlü hainliklerle pes etmeyecektir. Kırk yıldan beri bu ülke insanını kandıran FETÖ örgütü halkımız tarafından dört saat içerisinde bertaraf olmuştur.

Bundan sonraki süreç için Türkiye’nin enerjisini daha doğru zeminde harcaması gerektiğini bizlere gösteren 15 Temmuz darbe kalkışması, bize büyük bir ders vermiştir.

Maneviyatı çalınmak istenen ülke insanımızın dirayetli duruşu, şer odaklarının bütün tuzaklarını yıkmıştır. Bizler attığımız bütün adımlarda daha güçlü bir Türkiye için, işçisi ve memuru ile kol kola girerek büyümek için enerji harcamalıyız. Kaybedilen her bir dakika Ülkemizin yarınlarına vurulmuş bir hançerdir.

Özellikle darbe kalkışmasının ilk dakilarından itibaren halkımızı motive eden, meydanlara çağıran din görevlilerine huzurunuzda teşekkür ediyor. Bu ülkenin manevi kuvvetleri ile silahlı kuvvetlerinin verdiği mücadeleyi hiçbir surette unutmayacağımızı bilmenizi istiyoruz’’ dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar; ‘‘Kardeş konfederasyon Hak-İş Konfederasyonumuzun güzide sendikası olan Enerji-İş Genel Merkez yönetiminin bu ziyareti bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir’’ dedi.

15 Temmuz darbe kalkışmasında Memur-Sen ve Hak-iş’in verdiği mücadeleye değinen Bayraktutar şöyle konuştu; 1453 yılında İstanbul’un Fethi, arkasından Çanakkale savaşı yenilgilerini hazmedemeyen haçlı dünyası ülkemize türlü yollarla saldırmaya devam edecektir. Her zaman kendisi için beslediği bir haini bulacak olan bu şer odakları son tuzak için FETÖ örgütünü kullanmıştır.

Halkımızın masum duygularını çalan, dini inançlarını kullanarak büyüyen bu örgüt yıllarca şizofren gözyaşları dökerek bu insanların manevi duygularıyla oynadı.

Yıllarca kene gibi, çalışanın maaşına, çiftçinin mahsulüne, tarladaki buğdaya, kapıdaki buzağa, kurbandaki posta, esnaftaki kazanca göz dikti...

Yıllarca Allah rızası için diyerek mazlumun öşrünü, fitresini, zekâtını alıp mankurtlaştıracağı öğrenciler yetiştirdi...

Fakir çocuklar için yardım yapın diyerek zengin hizmeti yaptı.

Bir fakir öğrenciyi ne yurtlarında, ne okullarında ne de dershanelerinde barındırmadı...

Sorulduğunda pişkince biz zengin hizmeti yapıyoruz diyerek ari cemaat çizgisini korudu...

Yıllarca fakirden fukaradan toplayıp işine yarayacak kişiler yetiştirdi...

Analar babalar sigara kullanmayan, içki içmeyen çocukları ile övünüp onların ne kadar temiz yetiştirildiğiyle övündü.

Ailelerinden bile kendilerini gizleyen gizli bir yapı oluştu.

Yıllarca sizin abinizdir dedikleri kişiler gerçek isimlerini gizleyip Fatih oldu, Selim oldu, Yavuz oldu ama bir türlü kendileri olamadı.

Yıllarca dindar insanlarımızın duygularını kullanıp zekatlarını senet yaptırdı, evine ekmek götüremeyen insanları senete, çeke mahkum etti...

Zekatını ödeyemeyen insanımızdan banka tahsilatları ile paralarını Söke söke aldı.

Zekatın bile faizini ödeterek adına Allah rızası denildi.

Kendilerinden olanlar aniden yükselişe geçerken, topluma biz büyük adamlar yetiştiriyoruz diyerek türlü özendirmeler yaptı...

Daha seksenlerde biz devlet içinde bir devletiz dediklerinde hiç kimse bunlar ne diyor deyip, dönüp bakmadı.

Göstere göstere devlet içinde devlet olmaya devam etti.Gün gelecek dünyanın süper gücü olacağız diyen Fetö bunu bende göreceğim deyip 15 temmuz darbesinin hayalini kurdu, kurdurdu.

Kibir ve kendini beğenmişlik ile sınır tanımayıp devleti değiştirip yerine yenisini kuracağını daha yirmi yaşındayken hayal etti.Dünyanın 176 ülkesinde okullar kurdu, bir Allah'ın kulu çıkıp bu adam bu okulları nasıl kuruyor? Bu adam bu gücü nerden alıyor diye sormadı, soramadı...

Devleti kurmak için yanına giden Erdoğan'ın "önce bunları bitirmeliyiz" sözünü yıllarca unutmadı...Devlet güçlendi, o bu güçten korktuğunu belli etmemek için göz dağı vermek istedi.

Türkçe olimpiyatları adı altında milyonları statlara toplayıp millet vekillerini, bakanları, başbakanları çağırıp gelin gücümüzü gözlerinizle görün deyip, aba altından sopa gösterdi...Kasetler, komplolar, suikastler, tapeler sonuç vermeyince cifir büyüleri ile beddua seansları düzenledi...

Peygamber kamyon kasalarında ona göründü, Ali amcanın arsasını almak için düzenli olarak peygamber onun rüyalarında arsa-mal mülk sahibi olanlara selam gönderdi...Hoca efendi uyumaz diyenler bu adamın rüyaları uyumadan nasıl gördüğünü açıklayamadı.

Uyumadan kendisine görülenler için bu adam şizofren mi diye sorulduğunda 'sakın ha, çarpılırsın' diyerek Kutsi cevaplar verildi.Kur'an okunmadı ama Kur'anı pırlanta serileriyle yorumlayıp, Kur'ana gerek yok deyip alternatif çıkardı...

Şer odaklarının bir maşası olarak çağdaş Lavrensler yetiştirip bu ülkenin imanını çaldı.

Fakat oyunlardan, tuzaklardan üstün olan tuzak kurucuyu hiç hesaba katmadı. Yüce Allah bu ülke insanının yüreğine 15

Temmuz’da bir yeniden doğuş nüvesi koydu. 40 Yıldan beri hesaplanan tuzakları halkımız 4 saatte yıktı, bertaraf etti’’ ifadelerini kullandı.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar 15 Temmuz Şehitlerinin yer aldığı özel bir tabloyu Enerji İş Genel Başkanına hediye ederken; Bu tabloyu çalışma odanıza asın, her gün işe başlarken 15 Temmuzda yapılan hainliği hatırlayın ve Yeniden Büyük Türkiye için daha fazla ne yapabiliriz düşüncesiyle kendinizi motive edin. Biz artık eskisinden daha fazla bir olmalı, birlik olmalı, iri ve diri olmalıyız’’ şeklinde konuştu.

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Şamil Kazan - 3 ay önce
diyanet camiasının hucurat suresi diye bir sureden ve mealinden ve müflis hadisinden haberi olmadığı kesin.hesapları zor azapları bol olsun ne diyeyim.
6-ey iman edenler! eğer fasıkın biri size bir haber getirirsen onun doğruluğunu araştırın. yoksa bilmeden bir topluluğa sataşırsınız da sonra yaptığınızdan pişman olursunuz.
9-eğer müminlerden iki grup birbirleriyle vuruşurlarsa aralarını düzeltin. şayet biri ötekine saldırırsa, Allah'ın buyruğuna dönünceye kadar saldıran tarafla savaşın. eğer dönerse aralarını adaletle düzeltin ve (her işte) adaletli davranın. şüphesiz ki Allah, adil davrananları sever.
10-müminler ancak kardeştirler. öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki rahmete eresiniz.
11-ey iman edenler! bir topluluk diğer bir toplulukla alay etmesin. belki de onlar, kendilerinden daha iyidirler. kadınlar da kadınları alaya almasınlar. belki onlar kendilerinden daha iyidirler. kendi kendinizi ayıplamayın, birbirinizi kötü lakaplarla çağırmayın.
Avatar
Şamil Kazan - 3 ay önce
bu da müflis hadisi=
220. ebü hüreyre radıyAllahu anh'den rivayet edildiğine göre, rasülullah sallAllahu aleyhi ve sellem:
"müflis kimdir, biliyor musunuz?" diye sordu. ashab:
- bizim aramızda müflis, parası ve malı olmayan kimsedir, dediler. rasülullah sallAllahu aleyhi ve sellem:
"şüphesiz ki ümmetimin müflisi, kıyamet günü namaz, oruç ve zekat sevabıyla gelip, fakat şuna sövüp, buna zina isnad ve iftirası yapıp, şunun malını yiyip, bunun kanını döküp, şunu dövüp, bu sebeple iyiliklerinin sevabı şuna buna verilen ve üzerindeki kul hakları bitmeden sevapları biterse, hak sahiplerinin günahları kendisine yükletilip sonra da cehenneme atılan kimsedir" buyurdular.(müslim)
hadisten öğrendiklerimiz
1. kul hakları başta olmak üzere, her türlü haramdan sakınmak gerekir.
2. kul hakları, maddî ya da manevî olabilir.
3. kişinin ibadet ve taatleri, üzerinde bulunan kul haklarını affettirmez.
4. kul hakları, ibadet ve taatin ve her çeşit iyiliğin sevabını ortadan kaldırabilir.
Avatar
Şamil Kazan - 3 ay önce
şu anda görev yaptığım ilde bir asm de 4 yıllık hemşirelik mezunu bir kardeşim ortaokul lise üniversite döneminin tamamında cemaatin yurtlarında benim vasıtamla tek kuruş para vermeden kaldı ve şu anda bir laborantla evli ve iki çocuğu var,ben açıktayım o görevde.mesnetsiz konuşmam,bunun gibi yalnız benim tavassut ettiğim yaklaşık 20 örnek var,adları bende saklı,milletin bildiği her örnek reis ve avanelerinin iftiralarından ibaret.reisin diyanetteki avanelerinin hali de haberde.Allahın bile karışmadığı kul hakkı günahını dileyen bol bol işlesinler bakalım.burada mağdur olsak da ötede sayelerinde çok kazançlıyız inşaAllah.
la yedhulul cennete kattat=dedikoducu iftiracı yalan yayan asla cennete giremez.hz.muhammed
ya musa sen haklısın ama karnımızı firavun doyuruyor(k.k.)aynısı değil mi durum.reise tapanlara sözüm.
bol bol duyum yazın yalan yazın iftira yazın atış serbest.Allah var ahiret var.
Avatar
salur kazan - 3 ay önce
Ağzına sağlık şarlatan hakettiği gibi ölür inşAllah
Avatar
Şamil Kazan - 3 ay önce
hucurat suresinin en önemli ayetleri eksik kalmış=
12-ey iman edenler! zannın bir çoğundan sakının. çünkü zannın bir kısmı günahtır. birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. birbirinizin gıybetini yapmayın. herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? i̇şte bundan tiksindiniz! Allah'a karşı gelmekten sakının. şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.
13-ey insanlar! şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, o'na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hakkıyla haberdâr olandır.

sağol edi̇tör kardeşi̇m
Avatar
Şamil Kazan - 3 ay önce
bu da müflis hadisi=
220. ebü hüreyre radıyAllahu anh'den rivayet edildiğine göre, rasülullah sallAllahu aleyhi ve sellem:
"müflis kimdir, biliyor musunuz?" diye sordu. ashab:
- bizim aramızda müflis, parası ve malı olmayan kimsedir, dediler. rasülullah sallAllahu aleyhi ve sellem:
"şüphesiz ki ümmetimin müflisi, kıyamet günü namaz, oruç ve zekat sevabıyla gelip, fakat şuna sövüp, buna zina isnad ve iftirası yapıp, şunun malını yiyip, bunun kanını döküp, şunu dövüp, bu sebeple iyiliklerinin sevabı şuna buna verilen ve üzerindeki kul hakları bitmeden sevapları biterse, hak sahiplerinin günahları kendisine yükletilip sonra da cehenneme atılan kimsedir" buyurdular.(müslim)
hadisten öğrendiklerimiz
1. kul hakları başta olmak üzere, her türlü haramdan sakınmak gerekir.
2. kul hakları, maddî ya da manevî olabilir.
3. kişinin ibadet ve taatleri, üzerinde bulunan kul haklarını affettirmez.
4. kul hakları, ibadet ve taatin ve her çeşit iyiliğin sevabını ortadan kaldırabilir.
Avatar
Şaşkın Bakkal - 3 ay önce
bu kadar ciamaatçi müdür olurken terfi ederken bunlara referans olan memursen yöneticileri değilmiydi? çocukmu kandırıyorsun memursen
Avatar
ısmı lazım deyıl - 3 ay önce
oturup ahkam kescene daha ıyısını yapsaydınızda mılet de bu ceteye cocuklarını teslım etmeseydı
Misafir Avatar
Şamil Kazan - 3 ay önce @ısmı lazım deyıl
yazdıklarım benim değil,Allah ve rasulünün ahkâmları.hüküm de onların.ahkâm=hükümler demek zaten.
hüküm verici olarak Allah yeter.(maide suresi 50.ayet)