.

Müdürlüklerin birleştirilmesinde ilk adım atıldı.

Müdürlüklerin birleştirilmesinde ilk adım atıldı.

Müdürlüklerin birleştirilmesinde ilk adım atıldı. Müdürlüklerin birleştirilmesinde ilk adım atıldı.

Personel Sağlık NET - Ankara

Sağlık Bakanlığı il sağlık müdürlüğü ve halk sağlığı müdürlüklerini birleştirilmesi için ilk somut adımı attı. Asıl çalışması bundan yaklaşık 1 yıl önce başlayan ancak araya giren seçimlerden sonra ertelenen müdürlüklerin birleşme konusunda ilk adım Sağlık Bakanlığı Standart Kadro Yönergesi ile atıldı. Yönergenin ayrıntıları birleşmeyi açıkça göstermektedir. 


Öncelikle yönergeden önce gelinen süreç hakkında bilgi vermek gerekirse, Birleşme hususu ilk defa Müsteşar Eyüp GÜMÜŞ’ün göreve gelmesi ile başladı. Bu husus da gerek gizli gerekse açıktan çalışmalar yapıldı. Kamu Hastanelerindeki birleşmeden önce halk sağlığına yönelindi. Bu kapsamda küçük illerde il sağlık ve halk sağlığı müdürleri aynı kişi yapıldı. Görevden alınan yada görevi bırakan halk sağlığı müdürünün yerine yenisi atanmadı. Taslak çalışmada  İ1,İ2 ve İ3 illerinde müdürlükler ayrı, diğer illerde ise müdürlükler tek çatıda birleştirildi. Sonra ise tüm illerde birleştirilmesinin daha faydalı olacağı düşünüldü. Son çalışmada bu yönde yapıldı. Yönetici sayısında azaltma yapılmadan il sağlık üzerinden yeniden düzenleme yapıldı. Halk sağlığı şubeleri olduğu gibi il sağlığı aktarıldı. 
Taslakta Kamu Hastanelerinde ise bir nevi eski sisteme dönülmesi üzerinde çalışıldı. Genel sekreterlikler lav edilip boşa düşen personele tayin ve tercih hakkı verildi. Hastane yöneticileri İl Sağlık Müdür yardımcılarına bağladı. Her hastane kendi işini kendi yapacak. Kendi harcamasını kendi yapacak. İmza yetkisi olacak. 


Seçim nedeniyle ara verilen çalışmalar şimdi tekrar başladı. Bunun ilk göstergesi ise İl Sağlık Müdürlüğü standart kadro yönetmeliğinde gizli. 


İl Sağlık Müdürlüğüne verilmeyen ve halk sağlığını ilgilendiren bütün kadrolar il sağlığa verildi. Örnekle açıklar isek , tüm sağlık müdürlüklerine diyetisyen kadrosu verilmiş, ayrıca tüm müdürlükleri sosyal çalışmacı, sosyolog,  grafiker, veteriner, çocuk gelişimci vb halk sağlığını ilgilendiren kadrolar verilmiş. 


Yapılan yönerge değişikliği açıkça müdürlüklerin birleşmesini işaret etmektedir.

Personel Sağlık NET 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hasan - 1 yıl önce
663 paralel yapının projesiydi.bir çok ilde menzilciyim, sendikacıyım, akpartiliyim ayağından yer kaptılar.ve hala devam ediyorlar.paralelle mücadele için 663'ün tüm kadroları lav edilmelidir.
Avatar
fakir - 1 yıl önce
iş yapmayan müdür, teknisyen, biyolog, şöfor alayı sağlık müdürlüğüne geçti, diğerleri halk sağlığında kaldı, birleştirilmesi doğru olur
Avatar
bir sııhıyeci - 1 yıl önce
israf savurganlıktı dönülmesi iyi olacak bir bakanlığın ilde bu kadar ayrı temsilcisi olurmu yanlış yanlıştır.
Avatar
SELİMCAN - 1 yıl önce
olması gerekende bu.umarım başarabilirler.saygılarımla.
Avatar
25 admin - 1 yıl önce
inşAllah birleşir olmasıda bu zaten
Avatar
hatice - 1 yıl önce
tebrikler çok doğru bir karar
Avatar
birisi - 1 yıl önce
bilecik ilinde de inşAllah birleşme olur
Misafir Avatar
mahoni - 1 yıl önce @birisi
çok üzgünüm her yer birleşecek ama bilecik bu kapsamda ayrı kalacakmış:)))
Avatar
bozkurt - 1 yıl önce
kamu hastanelerindeki yapı aynen devam etmeli.yoksa bir ton çalişma boşa gidecek.
Misafir Avatar
hemşire - 1 yıl önce
Hadi ordan.hangi birçok çalışma boşa godecek .çalışmamı vardıki
Misafir Avatar
63 - 1 yıl önce
Çakalll
Misafir Avatar
yaa - 1 yıl önce @bozkurt
heralde yöneticisin
Misafir Avatar
sarıkarga - 1 yıl önce @bozkurt
şifa himet üretrim teknikleriyl yönetim-yönetici kalitesininin sonuç olarak nasıl ve kaçton veya ton ton fayda maliyet sağladığını rakamlarla