.

Sağlıkta Şiddet Yasası Çıkıyor.!

Yeni çıkacak olan torba yasaya, sağlıkta şiddet yasası da eklendi.Gerekli adımlar atıldı ve bakanlığın önerisi kabul edildi.

Sağlıkta Şiddet Yasası Çıkıyor.!Yeni çıkacak olan torba yasaya, sağlıkta şiddet yasası da eklendi.Gerekli adımlar atıldı ve bakanlığın önerisi kabul edildi. Hazırlıklar tamamlandı. Hepimizin sabırsızlıkla beklediği, güvenli bir ortamda çalışabilmemizi sağlayacak ve sağlıkta şiddeti önleyecek yasa çıkıyor.

Görevi başında öldürülen, dayak yiyen, sırf görevini yaptığı için hakaretlere uğrayan ve uğradığı şiddetin davalarıyla boğuşan meslektaşlarımızın gözü arkada kalmayacak.

Sadece işimize, insanlara şifa dağıtmaya, bilime ve hastaya bilimsel yaklaşmaya odaklanabileceğiz.

Gereksiz antibiyotikleri yazmadı diye kimse dayak yemeyecek.

Usulsuz raporu vermedi diye kimse hakaretlere uğramayacak..

Dedesinin maaşını almak için
doktoru sahtekarlığa zorlayamayacak hiçkimse. Ve o sahtekarlığı yapmadı diye de ÖLDÜRÜLEMEYECEK (Dr.Ersin, Ruhun şaad olsun)

         

Çünkü cesaret edemeyecek.

Beline silahı takan, cebine bıçağı atan öyle elini kolunu sallaya sallaya giremeyecek hastanelere,sağlık merkezlerine..

Şiddete teşebbüs dahi edemeyecek.

Öyle bir yasa geliyor ki; vurmaya kalkanın eli, sövmeye kalkanın dili titreyecek.

Tüm meslektaşlarımdan müjdemi isterim.

Sağlıkta şiddet yasası sonunda çıkıyor..

         

İnanmadınız değil mi? Pek inandırıcı gelmiyor artık. Ama o kadar da haksızlık etmeyelim kendimize.
Şiddete uğradıkça hatırlıyoruz ve hükümete, muhalefete,
Türk tabipler birliğine, sendikalara, derneklere bol keseden sallıyoruz.

Sonra da ‘sen çok alıyorsun ben az alıyorum, sen az çalışıyorsun ben çok nöbet tutuyorum’lu küçük çatışmalarımızla asıl ve ortak sorunlarımızı unutuyoruz.

Ve hepimizin bu ortak meselesinde dahi birlikte hareket edebilmeyi, sesimizi duyurmayı yeterince başaramıyoruz.

Biz oturduğumuz yerden beklemeye devam edelim ama. Sıranın bize gelmesini bekleyelim. Hep beraber bekleyelim.

Birileri bizi bizden çok düşünüp, bu yasayı bizim için çıkaracaklarmış.Bizim parmağımızı bile yerinden oynatmamıza gerek yokmuş. Herşey çok güzel olacakmış. ‘mış mış mış da muş muş muş’

Dr.Ahmet Kandemir
(DRTUS)
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SELİMCAN - 11 ay önce
yoruma bak hi̇zaya gel.i̇şte güzel ülkemi̇n kendini akıllı zanneden manzara tipleri.hiç zannetmiyorum, Allah bu tip insanları ıslah etmez,bunlarlamı uğraşsın.bence sağlık çalışanları yakın döğüş sporları öğrensin,hakedenlere versin sopayı.saygılarımla.
Avatar
Ase - 11 ay önce
Allah rrazı olsun da gündemi birazda şu kadro ile meşkul etseniz bunlarda önemli ama hasta bizi dövse polis gelene kadar zaten bi yirmi yumruk yeriz dövecek adam zaten cezalarada bakmıyor :))
Avatar
hastana de calışan salaklar - 11 ay önce
kendini bir bok yapmış ama insan yapamamış salakların, bn memur oldum burda artık benim borum oter deyip hastalara hakaret etmesine musade ederseniz degil tekmeyi bucagı karnınızda gorursunuz... biraz insaf edin.. insanlara sizden yardım bekliyor siz insanlara hakaret ediyorsunuz.. sonra da saglıkta şiddete hayır.. once insanca muamele etmesini ogrenin sonra konusun... millet koyunden cıkmış 70 yaşında adam karşısında saygı durusunda oluyor, gelen de cıkmış adamla alay ediyor.. soverim ben boyle sisteme, eger saygılı hizmet yapmak istemiyrsanız, yapmak isteyenlere bırakın... ulkemizde diplomalı merkeplerin cogalmasını istemiyoruz....
Misafir Avatar
sağlık personeli. - 11 ay önce @hastana de calışan salaklar
sizin önyargınız var zaten. eskiden oldugu gıbı hastaneye geldiğinde efendi gibi sırasını bekleyen, hekime saygı duyan, personele kardeşi gibi davrananlardan olun önce..biraz da terbiye öğrenin terbiye!!!