.

Yeni Teşkilat Yapısına Hukuk Uygun Görüş Verdi

Sağlık Bakanlığında illerde yaşanan çok başlığını sona erdirmek amacıyla hazırlanan yeni teşkilat yapısına hukuk müşavirliği uygun görüş verdi.

Yeni Teşkilat Yapısına Hukuk Uygun Görüş Verdi Sağlık Bakanlığında illerde yaşanan çok başlığını sona erdirmek amacıyla hazırlanan yeni teşkilat yapısına hukuk müşavirliği uygun görüş verdi. Sağlık Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığı ( Teftiş Kurulu ) Başdenetçileri ve avukatlarının incelediği taslak hukuki açıdan uygun görüldü. 

Personel Sağlık Net editörünün elde ettiği bilgiye göre gerekli yasal düzenlemenin ardından illerde tüm sağlık personelinin disipin ve atama amirinin '' il sağlık müdürü'' olmasına hukuk uygun görüş verdi.

Teşkilat yasası önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisine sevk edilecek. Komisyonun görüşmesinin ardından Genel Kurulda görüşülüp oylanacak. Hükümet tarafından teklif edildiği için Mecliste kabul edilmesi kesin gözüyle bakılıyor. Ancak komisyonda değişiklik yapılabilir. Yasa mecliste kabul edildikten sonra Cumhurbaşkanının onayının ardından Resmi Gazete yayınlanarak yürürlüğe girecek. Yasayı isterse ana muhalefet  yada TBMM üye tamsayısının en az beşte biri tutarındaki üyeler Anayasa Mahkemesine götürebilir. CHP daha önce TTB nin ısrarıyla 663'ü Anayasa Mahkemesine götürmüştü. AYM, 663' ün bazı maddelerini kısmen iptal etmişti

personel sağlık net 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
memur - 10 ay önce
illerde atama ve görevlendirmeye yetkili tek kurumun sağlık müdürlüğü olması çok doğru bir karar. genel sekreterler kendini padişah zannediyordu, şimdi ise akşama kadar sağlık müdürlerine dalkavukluk etme rolüne girecekler. neyse genel sekreterlikler kapatılmasada gazı iyi alındı. genel sekreterlikteki çakma uzmanların saltanatına son verilip devletin parasını gereksiz yere imamlar müezzinler ve aöf mezunu embesil çakma uzman memurlara peşkeş çekilmesinin önüne geçilmelidir.
Avatar
Hukuk 42 - 10 ay önce
böyle hukuk mu olur? aynı işi yapan birisi uzman olacak, diğeri tıbbi sekreter aralarında 1500tl maaş farkı olacak ve bu da hukuka uygun olacak. bakalım buradaki hukuksuzluğa ahirette nasıl hesap verecekler.
Misafir Avatar
zambia hutu kabilesi adalet işleri şefi - 10 ay önce @Hukuk 42
insanların sahip oldukları hakları yok sayan veya başka bir şey sayan(vezir iken seyis çıkarmak gib) sırf yasa çıkarma yetkisine dayalı bir hukuk olabilir mi? bunu uygun görene ve de razı olana hukukçu denir mi buna adalet denir mi? denir denir burası bööle
Avatar
Sayın Bakanım - 10 ay önce
exel tablosu yapamayanları çözümleyici yapıp aynı işi hakkaniyetiyle ifa eden memurdan 2000 tl fazla maaşa bağlamak hukuka uygun mu? adalet mi? çalısanlarinın siyasi referanslarına göre değer veren genel sekreterleriniz personel ve hastalardan çok siyasilere hizmet ediyorlar. erede amaçlanan genel sekreterlikler nerede mevcut yapı???
Avatar
alim - 10 ay önce
çok koltuk çok para sağlıkçılar masa başında nasıl hukuka uygun anlamadık.
Avatar
ERBAALI - 10 ay önce
ri̇skli̇ bi̇ri̇m farki da yanliş . hastaneni̇n her yeri̇nde ri̇sk var.
evde sağlik hi̇zmetleri̇ olarak yeteri̇ kadar ri̇sk aldiğimizi düşünüyorum.
lütfen adalet!
Avatar
kadrolu - 10 ay önce
kadrolu sübe müdürleri ne olacak
Avatar
Komedi ! - 10 ay önce
hukuk mu bıraktınız teşkilatın yapısında , hukuk sizin için yazılı kağıt parçası oysa hukuk adalet demektir beyler , hatırlayınız birkaçyıl önce yine hukuka uygun çalışanları resen bir gecede atamıştınız, adaletsizce ... , size sizin gibilere söylenecek birçok söz var .... ama anlamazsınız !
Avatar
ceren - 10 ay önce
sayın editörillerde tüm sağlık personelinin disipin ve atama amirinin '' il sağlık müdürü'' olmasına uygun görüş verildi ifadesi zaten yürürlükte değilmi yanlızca şu ayrıntı unutılmasın ve farklı yorumlanmasın herşey değil 15 kasım 2012 tarih ve 28468 sayılı resmi gazetede belirtilen sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşları hizmet birimlerinin görevleri ve çalışma usul ve esasları hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapılmasına dait yönetmeliğin aynısı çıkacaktır büyük ihtimalle değişen fazla bir şey yoktur birde sağlık bakanlığı disiplin amirleri yönetmeliği değişir başka bir şey olmaz bekleyip görelim
Misafir Avatar
HEMŞİRE - 10 ay önce @ceren
ceren hnm yani̇ kurumlar yi̇ne ayri di̇mi̇.... atandigimiz yerde kurumumuz deği̇şmez