.

Sağlıktaki Ek Ödemeyle İlgili Önemli Karar

Danıştay 10. Dairesi, sağlık personeline verilmekte olan döner sermaye ödemelerindeki birim performans katsayısı düzenlemesini iptal etti

Sağlıktaki Ek Ödemeyle İlgili Önemli Kararİptal edilen hükümler şu şekilde:

"4-ç) Birim performans katsayısı:

Sağlık tesislerinde görev yapan personelin görev yaptığı birim için Kurum tarafından çıkarılacak yönerge ile belirlenen ve personele ödenecek ek ödemenin hesaplanmasında kullanılacak olan (0) ila (1) arasında değişen katsayıyı," "Ödenecek net ek ödeme tutarı MADDE 11 - (1) Personele ait mesai içi net performans puanının mesai içi dönem ek ödeme katsayısı ile çarpımı sonucu brüt ek ödeme tutarı bulunur. Bu tutar mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemez.

Tavan ek ödeme tutarını aşmayacak şekilde belirlenen mesai içi brüt ek ödeme tutarı varsa birim performans katsayısı ile çarpılır ve bu tutardan gelir vergisi ve damga vergisi düşülerek ödenecek net ek ödeme tutarı bulunur.

(2) Mesai dışı ödenecek brüt ek ödeme tutarı ise mesai dışı net performans puanının mesai dışı dönem ek ödeme katsayısı ile çarpımı sonucu bulunur. Bu tutar mesai dışı tavan ek ödeme tutarını geçemez. Tavan ek ödeme tutarını aşmayacak şekilde belirlenen mesai dışı brüt ek ödeme tutarından gelir vergisi ve damga vergisi düşülerek ödenecek net ek ödeme tutarı bulunur."  

İŞTE TÜKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMUNUN RESMİ YAZISI

 

 

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
saglıkçı - 6 ay önce
saglık sen başımızda olduğu sürece bu tür angarya işler hep saglık personeline yıkılacaktır.itirazedemez saglık sen çünkü makamlar koltuklar gider uyum içinde iş birlği yaparak saglık personelini uyutarak işler yüreyecek.halleder saglık sen halleder ha ha ha
Avatar
asbest - 6 ay önce
sağlık sen olmazsa sağlıkçının hakkını kim yer?? yada önce hakkı gaspettirip sonra geri alıp kazanım diye gösterir?? yada insanlar geçinemiyorken, maaş arttırımı yada emeklilik ile ilgili uğraşması gereken bir milyon konu dururken saçla başla uğraşıp imza toplamak ne akla hizmet?? maaşım diğer memurlar gibi olmadıktan sonra döner ve performans emekliliğe yansımadıktan sonra gezeleyin siz ırmak boyuna doğru gezeleyin!!! arkanızdakilere ey Allah diyorum
Avatar
SELİMCAN - 6 ay önce
bi̇ri̇m performans katsayısının pek de kıymeti harbiyesi yok.bu işin en adaletli olur yönü,400m engelli döner sermaye koşusu yapmaktır,diye düşünüyorum.saygılarımla.
Avatar
saglıkcı 1 - 6 ay önce
karar ne anlama geliyor.
Misafir Avatar
tuna - 6 ay önce @saglıkcı 1
hikaye
Avatar
TÜRK - 6 ay önce
konudan haberi̇ni̇z yok sirf konuşmak için konuşan dilekçesenciler sizi .... boşbeşik derler sizlere bizim oralarda ...
Avatar
bir tane - 6 ay önce
önemli haber yazmaz oldu bu site, dıdının dıdısı
Avatar
T akbulut - 6 ay önce
Slm ben memur Nasılsıniz dostlar iyimisin iz huhuhu