.

Sağlık Bakanı İken 18 Daire Başkanını FETÖ den Aldım

'Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: Kamuda kaç çeşit çalışan olduğunu neredeyse Çalışma Bakanı olarak ben bile karıştırıyorum. Farklı statüler olur. Herkes 5 yılda bir kendini yenilediyse bir üst statüye geçer. Onun gereğini yapamıyorsa mevcut statüsünde devam eder.

Sağlık Bakanı İken 18 Daire Başkanını FETÖ den AldımÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Milliyet'i ziyaret ederek, önemli mesajlar verdi.

- (Taşeron işçilerin durumu) 3 - 4 ay içinde gündemimize kamu personel reformunu alabileceksek bunu da onun içine alacağız. Kamuda kaç çeşit çalışan olduğunu neredeyse Çalışma Bakanı olarak ben bile karıştırıyorum. Farklı statüler olur. Herkes 5 yılda bir kendini yenilediyse bir üst statüye geçer. Onun gereğini yapamıyorsa mevcut statüsünde devam eder.

- (KPSS) Güven sıfırlandı. Bütün sistemi A'dan Z'ye bütüncül olarak kurgulayabileceksek önümüzdeki 4-5 ayda, bunun üzerinde çalışacağız yoksa yine noktasal çözümlerle süreci yöneteceğiz. Bir çalışma yürütülüyor.

Çalışmada üniversiteden hocalar, özel sektör, belediyeler, iş dünyası, sendikalar var. Açık uçlu soru düşünülebilir. Bu sorular puan vericiye en büyük veriyi veriyor. Bizim çocuklarımıza yaptığımız en büyük kötülük oldu belki de bu test sistemi."

Kamu personeli reformu...

- Kamu personeli reformu için çalışmalarımız devam edecek. Burada da benzer sıkıntımız var; merkeze güvencenin artırılması. Mesela ben 30 yıl olmuş uzman hekim olalı. Benim kıdemimi yıllardaki birikim getiriyorsa bu yanlış bir şey. 5 yılda bir bilimsel gelişmelerde var mı, işin teoriğiyle pratiğini geliştiriyor mu? 15 Temmuz'da karşılaştıklarımız, devlet memurluğundaki sistemi yeniden analiz etmemizi gerektiriyor. Alımlarda öyle tespitler var ki, memuriyetin imkanlarını PKK terör örgütüne yansıtıyor. Testi çözmüş, iki sorunun analizini yapamıyor. Kamudaki görevini meşruiyet dışı bir yapıya kullanıp kullanmayacağının mülakatla da test sistemiyle de analizi olmaz.

(Terör örgütü mensuplarının) Girememesi konusunda bu işin yüzde 100'ü yoktur. Benim yanımda hiç yanlış yapan olmayacak diye bir iddiam olamaz. Sistem zararlıyı atar. Devlet yaşayan bir organizma, analizini yapacak. Devlet memurluğunda güvence bu kadar sağlamsa durma analiz yap. Ben Sağlık Bakanıyken 18 daire başkanını FETÖ dolayısıyla görevden aldım, 12'si 2 ay içinde geri geldi. Mahkemeden dönünce daha garanti oluyor durumu. Geri dönenleri terfiyen Başbakanlığa havuza topladık. Mahkeme kararıyla tekrar dönmemesi için. Bütün bakanlıkların havuza gönderdiği bir yapı var."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali - 1 ay önce
Sayin bakanim size bir sorum olacak kurum baskani Zafer Cukurovayi fetodan saglik bakanligi yaptiginiz surecde neden gorevden almadiniz Genel Sekreterlerin bir cogu onun atamalari
Avatar
ismail - 1 ay önce
Asıl Tüm fetöcüler sn Müezzinoğlu döneminde yerleştiler.Osman Karakayanın emrinden çıkmayan Z.Çukurova birdenbire bakanlığın en önemli bürokratı oldu. Sn Bakan göreve gelir gelmez Benden sonra Zafer Çukurova gelir dedi. Üstelik Z.Çnin hiçbir resmi görevide yoktu. Bundan sonra Z.Ç akılalmaz atamalar ve görevden almalara bakanı ikna etti. Tüm fetöcüler yerleşirken fetöcü olmayanlar özellikle daha önceki bakana yakın isimler bir bir temizlendi. Bakırköy Ruh sinir hastanesine Fetönün kriptosu Erhan Kurt getirildi. H. Gülerce özellikle fetö tarafından getirildiğini Sn Cumhurbaşkanımıza akıl hastalığı raporu vererek pasifize etmek için yerleştirildiğini isim vererek açıkladı. Diğer taraftan Dursun Odabaşı bunların döneminde alınmıştı. Rahmetli H.Karakaya 29 Nisan 2014 tarihinde bir yazı kaleme aldı. Dönemin kurum başkanı bunu bakan ve Z.Ç talimatıyla yaptığını açıkladı. Daha Bunlar birkaç örnek daha neler var neler. Sn Bakan bunları bilmiyormuş gibi davranma lüksüne sahip değildir.
Avatar
Mehmet - 1 ay önce
Gözü hala sağlık bakanlığında , İstanbul ekibi diye getirdiğiniz bakirkoy euah hocalarından ,bizzati ; sizin getirdiginiz hiç mi fetö cü yoktu ?
Avatar
..... - 1 ay önce
Sayın bakanım sizin döneminizde yapılan şube müdürlüğü sınav mülakatında fetöden referansı olanlar geçti hükümet taraftarı olanlar özellikle geçirilmedi bunu farketmedinizmi olması gereken hakedenin geçmesiydi
Avatar
..... - 1 ay önce
Syn Bakanım yine mülakat sınavında fetöcüler alındı diğerlerine bunlar fetöcü deyip aldırtılmadı hakkımız yendi içimizi sızlattı bu haksızlık size binlerce mailler geldi haksızlık var diye