.

Lisans Tamamlamada Şok

Lisans Tamamlamada Şok

Lisans Tamamlamada Şok27 Haziran 2016 Pazartesi tarihli ve 29755 sayılı resmi gazete de Atatürk Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim Ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile ATA AÖF öğrencilerini üzecek çok önemli değişikliğe gidildi.

Bilindiği üzere ATA AÖF sınavları 3.11.2011 tarihli ve 28104 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Bu yönetmelik hükümlerinin 14 üncü maddesinin üçüncü fıkrasında ‘’ Sınavlar, Yönetim Kurulu kararına bağlı olarak yüz yüze ya da çevrimiçi ortamda yazılı, sözlü veya uygulamalı olarak yapılabilir.’’ Denilmekteydi. Yani ATA AÖF vize ara sınav internet üzerinden yarıyıl sonu final ve bütünleme sınavları ise yüz yüze yapılmaktaydı. 27 Haziran 2016 tarihli resmi gazete ile Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinin üçüncü fıkrası '' Sınavlar, gözetim altında olmak üzere yazılı veya uygulamalı olarak yapılır.” Olarak değiştirildi. Yani ATA AÖF sınavları bu tarihten itibaren tüm sınavlar vize ve finaller artık yüz yüze yapılacak.

Yine Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 18’nci maddesinde yapılan değişiklik ATA AÖF öğrencilerini derinden üzecek. Öyle ki “ Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürür.” Hükmü getirildi. Yani şu ana kadar ATA AÖF’nin yaptığı vize, final ve bütünleme sınavlarında öğrencilerin sorulara verdiği doğru cevaplar dikkate alınırken artık sınavlarda 4 yanlış cevap bir doğru cevabı götürecek.

Ayrıca yönetmeliğin 19’ncu maddesinde yapılan değişiklik ile ATA AÖF vize ara sınavları artık online yapılmayacağından ders başarı notuna ara sınav vize puanının katkısı %30, yarıyıl sonu final ve bütünleme sınav puanının katkısı %70 olarak hesaplanacak. Bütünleme sınavları yapılmaya devam edecek. Sadece eskiden olduğu gibi uygulamalı derslerde bütünleme yapılmayacak.

Sonuç olarak yapılan değişiklik ile vize ara sınavlar internetten değil artık yüzyüze yapılacak. Vize, final ve bütünleme sınavlarında artık 4 yanlış 1 doğru cevabı götürecek. Başarı notu hesaplamasında artık vize ara sınavın %30'u, yarı yıl sonu final ve bütünleme sınavlarının ise %70'i dikkate alınacak. Uygulamalı dersler hariç bütünleme sınavları yapılmya devam edecek. Yukarıdaki değişiklikler 27 Haziran 2016 Pazartesi tarihi itibari ile yürürlüğe girdi.  

my memur
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
PASCAL - 6 ay önce
amaç tüm sağlik çalişanlarinin önünü açarak eği̇ti̇m sevi̇yesi̇ne yükseltmek i̇ken,atatürk ünüversi̇tesi̇ herhalde harç parasi i̇çi̇n sağlik çalişanlarini sömürerek para kazanmak i̇sti̇yor,ya arkadaşim böyle vurdum duymazlik olur mu?tüm sendi̇kalari bu konu da ses yükseltmeleri̇ni̇ bekli̇yorum,sendi̇kaklar uyumayin üyeleri̇ni̇ze ve sağlik çalişanlarina sahi̇p çikin
Avatar
ODYOCU - 6 ay önce
bunlar kendine yontulcak kaz arıyor arkadaslar.
Avatar
yarısı saçma yarısı doğru - 6 ay önce
evet sınav gözetmen kontrolünde olmalı mantıklı olanı bu internetten sınav kıyaktan baka bir şey değil ama 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi saçma örgün eğitimde olmayan böyle bir kural açık öğretim gibi sisteme nasıl getirilebilir. açık ogretim fakültesinin tercih edilebilir yanı kalmadı bence. bu okulun aöf için.
Avatar
mustafa kaya - 6 ay önce
asıl şoku acil yardım ve afet yönetimi lisans tamamlamayı ouyanlar yaşıyor.baştan bizi bu bölümü okuduğumuz önlisans bölümün devamı olarak tercih ettirdiler daha sonra sadece bizim bölümü mesleki üst öğrenim olarak kabul etmediler.daha önce yök bu bölümün mesleki üst öğrenim saydığına dair kurul kararları olmasına rağmen.
Avatar
SAĞLIKÇI - 6 ay önce
bu düpedüz adaletsi̇zli̇k,sağlik bakanliği yetki̇li̇leri̇ni̇ ve sendi̇kalari göreve çağiriyorum,bu yanlişliğa dur demeye,li̇sans tamamlama hakkimiz.....
Avatar
sağlık personeli uyanmalı artık - 6 ay önce
sağlık memuru ebe hemşireler,mesleklerini serbets icra eder diyen 1219 sayılı yasa değiti,sünneti sadece doktorlar yapar ibaresi getireildi,bu derhal düzeltilmeli,şimdide lisans tamamlamada zorluk çıkarılıyor,bizde bunun takipcisi olalım,artık bakanlık bunları düzeltsin,tbmm neye var bizleri mağdur eden doktor bakanlığı halie geldik,hakkımız helal etmiyoruz
Avatar
tıbbi sekreter - 6 ay önce
ben adh tıbbi sekreter olarak çalışmaktayım 25/01/2016 tarihinde büro yönetimi ve sekreterlik bülümünü bitirdim kurumum bu bölümü üst öğrenim olarak işleyirek nisan mayıs ve haziran aylarında önlisans maaşı verdi fakat temmuz ayında sekreterlikten olumsuz görüş geldiği gerekcesiyle bu durumu iptal etti ben bu durumlu ilgili dava açmak istiyorum aynı bölümü bitiren arkadaşım önlisans maaşı alırken benimki hiçbir yasal dayanağı olmadan kesildi neler yapmam gerekiyor tarafıma bilgi verilmesi hususunda yardımyarınızı bekliyorum.......
Misafir Avatar
TUFANKENAN - 6 ay önce @tıbbi sekreter
http://www.tkhk.gov.tr/dosyalar/b380d1787f384d558362457c8ed543ae.pdf
li̇nkteki̇ li̇steyi̇ i̇ndi̇ri̇n i̇çi̇nde büro yöneti̇mi̇ var kuruma veri̇n tekrardan ödemeye başlar
Avatar
ahmet - 6 ay önce
lisans tamamlama kadar saçma bişey olamaz. ne açık öğretim ne de lisans tamamlama eğitim adına hiçbir katkıda bulunmamakla birlikte insanlar arasında adaletsizliğe de sebebbiyet vermektedir. evde sınav gibi akla mantığa uymayan, yaş haddine varmış teyze amcaların para uğruna kurumlarını mağdur ettiği kişiyi geliştirme adına hiçbir amaç taşımayan açıköğretim ve lisans tamamlamaya hayır...
Misafir Avatar
teyze - 6 ay önce @ahmet
neyi̇n kafasini yaşiyorsun seni̇n teyze amca dedi̇kleri̇n seni̇ cepleri̇nden çikarir