.

Hükümet kurulunca hemen hayata geçecek 10 vaat

Seçmenin yüzde 49.5'inin desteğini alan AK Parti, hükümet kurulur kurulmaz Başbakan Davutoğlu'nun Malatya mitinginde müjdelediği 10 maddelik paketi hayata geçirecek.

Hükümet kurulunca hemen hayata geçecek 10 vaat Seçmenin yüzde 49.5'inin desteğini alan AK Parti, hükümet kurulur kurulmaz Başbakan Davutoğlu'nun Malatya mitinginde müjdelediği 10 maddelik paketi hayata geçirecek.
Seçimden yüzde 49,5 oy oranıyla tek başına iktidar olarak çıkan AK Parti, hükümeti kurunca önce '10 maddelik müjde paketi'ni hayata geçirecek. 64. Hükümet'in ilk işi, Başbakan Davutoğlu'nun Malatya mitinginde açıkladığı toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren vaatleri gerçekleştirmek olacak.

HİZMET TAZMİNATINA ZAM

1 Kasım seçimlerinde yüzde 49.5 ile tek başına iktidar olan AK Parti, hükümeti kurduktan sonra öncelikli olarak '10 maddelik müjde paketi'ni hayata geçirecek. Öğrenci burslarından, polislerin emniyet hizmet tazminatına, muhtar maaşlarından emeklilerin maaşlarına kadar her kesimin maaşına zam yapılacak. 64. Hükümet'in yapacağı ilk 10 icraat şöyle:

Polislerin emniyet hizmet tazminatı yüzde 25 artacak. Böylece maaşlarında 240 lira ile 580 lira arasında net artış sağlanacak. Er ve erbaşların harçlığı 2,5-3 katına çıkarılacak. Böylece Mehmetçiğin 30 lira olan harçlığı 100 lira olacak.

GENÇLERİN PRİM BORCU SİLİNECEK

Askeri öğrencilerin 40 ile 200 lira arasında değişen harçlıkları iki katına çıkarılacak. Astsubayların 2003 yılı öncesi ve sonrası mezuniyetler ile oluşan farkı gideren emeklilik intibaklarını gerçekleşecek. Uzman erbaşların 2200 olan ek göstergeleri 3000'e çıkacak.

Öğrencilerin 330 lira olan burs miktarları yılbaşından itibaren 400 lira olacak. Gençlerin, Genel Sağlık Sigortası borçlarının tümü silinecek. 65 yaşın üzerinde olup maaş almaya hak kazanmış bütün yaşlılar kimin yanında yaşarsa yaşasın maaşını alabilecek. 65 yaş maaşı alan yaşlıların maaşlarında hiçbir kesinti, duraksama olmayacak. Bununla ilgili kanun değişikliği yapılacak, yaşlıların sorunu çözülecek.
MUHTARLAR DA UNUTULMADI

Muhtarların 950 lira olan maaşları bin 300 liraya çıkarılacak, asgari ücrete endekslenecek. Şubat ayında 30 bin öğretmen atanacak.

Ortak gelecek için yükü paylaşmalıyız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin seçim zaferiyle ilgili AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in mektup ve Twitter'da yayınladığı tebrik mesajına aynı şekilde yanıt verdi. Davutoğlu, Twitter hesabında "Junker'e sıcak mesajı için teşekkürler" yorumunu yaptı. Davutoğlu'nun, Junker'e cevaben yazdığı mektupta, Türk halkının son beş yılda katılım sürecindeki duraklamadan ötürü derin hayal kırıklığına uğradığını hatırlattı. AB'nin, ortak bir vizyon için güven artırıcı adımlar atmasının gerekliliğine işaret eden Başbakan Davutoğlu, mektubunda üst düzey diyalog ve katılım müzakerelerinde somut ilerlemenin yanı sıra son dönemde yaşanan sığınmacı krizinin neden olduğu yükün paylaşılmasının, Türkiye ve AB için ortak bir gelecek yönündeki stratejik vizyonu muhakkak güçlendireceğini dile getirdi.

İşte ilk icraatlar

1. Polislerin emniyet hizmet tazminatı yüzde 25 artacak. Böylece maaşlarında 240 lira ile 580 lira arasında net artış sağlanacak.

2. Er ve erbaşların harçlığı 2,5-3 katına çıkaracak, 30 lira olan harçlıklar 100 lira olacak.

3. Askeri öğrencilerin 40 ile 200 lira arasında değişen harçlıkları iki katına çıkarılacak.

4. Astsubayların 2003 yılı öncesi ve sonrası mezuniyetler ile oluşan farkı gideren emeklilik intibakları gerçekleşecek.

5. Uzman erbaşların 2200 olan ek göstergeleri 3000'e çıkacak.

6. Öğrencilerin 330 lira olan burs miktarları yılbaşından itibaren 400 lira olacak.

7. Gençlerin Genel Sağlık Sigortası borçları silinecek.

8. 65 yaşın üzerinde olup maaş almaya hak kazanmış bütün yaşlılar kimin yanında yaşarsa yaşasın maaşını alabilecek. 65 yaş maaşı alan yaşlıların maaşlarında hiçbir kesinti, duraksama olmayacak. Bununla ilgili kanun değişikliğini yapılacak, yaşlıların sorunu çözülecek.

9. Muhtarların 950 lira olan maaşları bin 300 liraya çıkarılacak ve asgari ücrete endekslenecek.

10. Şubat ayında 30 bin öğretmenin ataması yapılacak.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
isimsiz - 1 yıl önce
hayata geçecek vaatlerde sağlıkçılara ve sağlıkta çalışan diğer personele ne verildi.
Avatar
sağlıkcı - 1 yıl önce
biraz da sağlık camiasının sorunlarına kulak veriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin
Avatar
emrahsm - 1 yıl önce
hani döner sermayenin emekliliğe yansıması,hani yıpranma payı.ağzımıza bir parmak bal çaldılar avuttular bizi.
Avatar
saglıkçı 10 - 1 yıl önce
yıpranma payı döner sermayenin emeklilige yansıtılmasını bekliyoruz
Avatar
hizmetli - 1 yıl önce
20 yıldır vhki kadrosu bekliyoruz sağlık ta niye bizi kimse hatırlamıyor sayın basbakanım kadro istiyoruz kadro yeter artık hizmetliyiz ama masa başın da çalışıyoruz zaten vhki işini yapıyoruz tüm verilen vaatlerde bizden hiç kim se bahsetmiyor kadro istiyoruz herkese kadro verildi bizlere niye yok.saygılarımla.
Avatar
SAĞLIK CALIŞANLARI - 1 yıl önce
maalesef yine unutuldu sağlik çalişanlari yetmez ama evet diyen sağlik caiasi tamamen memursen e geçer heralde vurdukcak büyüyen sendika hangi ülkede varki......
Avatar
emrahsm - 1 yıl önce
sağlık camiası olarak hakettiğimizi yaşıyoruz.adımız bile anılmıyor artık.nasıl olsa sesimiz çıkmıyor.benciliz hemde çooookkk. isteklerimizi ortak şekilde dile getiremiyoruz.sendikaları anlatmaya gerek yok zaten
Avatar
helal olsun - 1 yıl önce
polise 3600 göstergede var helal olsun