.

FETÖ'cü 2 bin sağlıkçıya dair çalışmayı tamamladık

FETÖ'cü 2 bin sağlıkçıya dair çalışmayı tamamladık FETÖ mensuplarının ayıklanması çalışmaları

Kamu kuruluşlarında FETÖ mensuplarının ayıklanmasına yönelik çalışmalar hatırlatılarak, Sağlık Bakanlığındaki durumun sorulması üzerine de Akdağ, bu konuda çok hassas davrandıklarını bildirdi.

Akdağ, FETÖ mensuplarının kamudan temizlenmesi gerektiğini vurgulayarak, bunu yaparken adalet terazisinin ise dikkatli kullanılması gerektiğini belirtti.

Bakanlık bünyesinde 7 binin üzerinde açığa alma olduğunu hatırlatan Akdağ, bunların bin 700, bin 800'ünün valilikler tarafından, diğerlerinin ise kendileri tarafından alındığına değindi.

Bakan Akdağ, inceleme süreciyle ilgili ellerinde birçok ölçüm mekanizması olduğunu ve değerlendirmeyi böyle yaptıklarına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Aşağı yukarı 2 binin üzerinde bir değerlendirme tamamlandı. Şimdi bunların kamudan ihraç edilmesi gündeme gelecek. Diğer bakanlıklarla, başbakanlıkla birlikte biz de bu çalışmaları yürütüyoruz. Öyle görünüyor ki öteden beri bu kanlı örgüt, çirkin yüzünü gizleyerek özellikle Silahlı Kuvvetlerde, poliste, yargıda, mülki idarede, Milli Eğitimde daha ziyade çöreklenmiş durumda. Buna benzer bir iki kurumda daha, Sağlık Bakanlığında bu kurumlardaki kadar ağır bir yapılanma yok ama biz titizlikle bunların her birini örgüte üye olan, destek veren, bir ilgisi olanları bulup temizlemek için ciddi bir gayret gösteriyoruz."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
.... - 4 ay önce
pkklilarida temi̇zlemeye başlasaniz doguda pkk sempati̇zani çok saglikçi var
Misafir Avatar
Mm - 4 ay önce
Yahu kardeşim ben ne olucam 70 lira eft yaptım, beni atarlar mi
Avatar
umut - 4 ay önce
nasıl yani insanlara kendini savunma hakkı verilmeyecek mi? iftiraya kurban giden ne yapacak, savunma hakkı verilmeden nasıl adalet sağlanabilir.
Misafir Avatar
Antin - 4 ay önce
Şimdi ben 2015 de bi arkadaşa 70 lira eft yaptım bank asya hesabına, benim hesap yok, sendika yok, dernek yok kısacası alakam yok, açığa aldılar beni, ihraç ederler mi?? Gönderdiğim para da 70 lira kulaklık parası:((
Avatar
mehmet - 4 ay önce
13 kriterin hiçbirini taşımadığı halde fetöcü idarecilerin ihbarıyla açığa alınanlar
1: ne zaman göreve başlayacak ve maduriyetler giderilecek?
2: bu iftiracı kripto fetöcüler hakkında ne zaman işlem yapılacak?
Avatar
vatansever - 4 ay önce
hem pkk, hem fetö temizlenmeli... sağlıkta mevcut olanlar azmış, demek ki iyi gizleniyorlar, hala görevi başında olanları varsayarsak iyi gizleniyorlar, ben az olduklarını düşünmüyorum...
Avatar
hopppaa - 4 ay önce
haydi bismillah başlıyoruz
Avatar
Hukukun üstünlüğü - 4 ay önce
Bu 27 bin 500 rakamının içeriği hakkında da detaylı bilgiye sahip değiliz. Bunlardan kaçı özel öğretim kurumu öğretmeni, kaçı yönetici, kaçı düz memur, kaçı öğretmen bilemiyoruz. Bizim bu konuda tavrımız şudur:

BİR: Halkına kurşun sıkan, demokrasimize kasteden, TBMM’yi bombalayan ve başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet yöneticilerimizin hayatını hedef alan bu alçakça saldırıyı yapan FETÖ ya da her kimse şiddetle lanetliyor ve darbecilerin en ağır şekilde cezalandırılmaları gerektiğini düşünüyoruz.

İKİ: Bununla beraber resmi izinleri alınmış, okullara duyurusu yapılmış hatta aylık ödenekleri devlet tarafından ödenen bir sendikaya üye oldukları için insanların rızık kapılarının kapatılmasının insani ve hukuki olmayacağını düşünüyoruz. Sadece sendikaya üye olmaktan dolayı işinden edilenler olursa iç hukuk yolları tükense bile AİHM aracılığıyla çok yüklü maddi manevi tazminatlar hak edecekleri neredeyse kesindir zira sendika Anayasal bir haktır.

ÜÇ: Evine yakın diye hesap açanlar, faizsiz olduğu için tercih edenler, taksit ödemek için hesap açanlar… o kadar çeşitli sebeplerle bir bankaya hesap açılabilir ki. Niyet okuyarak insanları bir gruba destek olmak suçlamasıyla görevden atmak da çok büyük vicdani ve hukuki sorunlarla dolu olacaktır. Neticede bahse konu banka BDDK denetiminde ve devlet garantisinde faaliyet göstermekteydi ve bir zaman sonra yönetimi de devlete geçti.

DÖRT: 15 Temmuz hain teşebbüsünden sonra oluşan duygusal ortamı anlıyoruz. Hepimiz o kahraman demokrasi şehitleri önünde saygıyla eğiliyoruz. Şeiht Ömer Halisdemir gibi bir kahraman yetiştirdiği için ailesi ne kadar gurur duysa azdır.

Olaylar ne kadar acı olursa olsun devletler duyguyla değil akıl ve mantıkla yönetilmelidir. Bir kızgınlıkla darbeyi telaş içinde televizyondan öğrenen ve birçoğu olaydan habersiz 80 bin kişinin açığa alınması bu insanları büyük bir yıkıma uğratmıştır. İçlerinde hain darbe girişimine destek veren varsa bulunup kesinlikle cezalandırılmalıdır. Ancak hukuk devletlerinde suçun şahsiliği ilkesi vardır ve buna uyulmalıdır. Bu toptancılığın önü açılırsa ileride ne menzili ne Süleymancısı ne de nurcusu kalır.


Zaten tüm kurumları kapatılmış ve resmi olarak terörist ilan edilmiş bir yapıyla kim neden ilişkiye geçer ki? Dolayısıyla suça bulaşmamış insanlara en azından bir şans daha verilmelidir. Koskoca devlet yetkilileri o kadar istihbarata ve derin bilgiye rağmen bazı şeyleri çok geç fark ediyorsa en alttaki insanların da yeni bir şansa kesinlikle hakkı olmalıdır.

BEŞ: Son olarak şunu eklemek isteriz ki toplumumuz demokratik refleks olarak sınıfı geçti ama yeni bazı sosyal yaralar açıldı. Neler yazıldı, çizildi, söylendi inanamazsınız. Sırf “Dayımın oğlu da Fetö’cü, nereye şikayet etmeliyim.” Cümlesi üzerine sosyologlar yüzlerce analiz yapabilir.

personelmebhaber.net
Misafir Avatar
Doğrular - 3 ay önce
Hukukun üstünlüğü kim yazdıysa katılıyor ve tebrik ediyorum.darbeye fiilen katılmamış lanetlenmiş tasvip etmeyen bu insanlara yapılan zulüm dür.devlet biz bu gurubu tanıyamadık milletten ožür diliyoruz deyip millet bedel ödüyor da bir yerden döner
Avatar
universiteli - 4 ay önce
Lütfen pkk lıları da ayiklayin.
Avatar
sağlık - 4 ay önce
sayın bakan hiç doğru değil söylediğiniz kamu hastaneler kurumu kanunu dahi bunların önünü açmak için çıkarılmış, kamuda eşi benzeri olmayan liyakatı ayaklar altına alan bir sistem. öyle bir sistem ki dümenin başında kim varsa onun kadrolaşmasının önünü açıyor. acilen bakanlıkta yapılması gereken ilk iş kamu hastanelerini yol geçen hanına çevirin bu sözleşmeli atama sisteminden vazgeçilerek kontrolün sağlanmasıdır.