.

Açığa Alınan ve İhraç Edilenler İçin Herşey Bitmiş Değil

Açığa Alınan ve İhraç Edilenler İçin Herşey Bitmiş Değil1 Eylül 2016 tarihli mükerrer Resmi Gazetede yayımlandı

OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA BAZI TEDBİRLER ALINMASI HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

Karar Sayısı: KHK/673

 Görevden uzaklaştırılanlarm iade usulü

MADDE 8- (1) 15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemi sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarınca ilgili mevzuatına göre görevden uzaklaştırılan ve yönetici kadrolarında bulunan personelin görevlerine iadesi, halen bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir.

Bazı yetkilerin iptali

MADDE 9- (1) 9/1/1985 tarihli ve 3146 sayılı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin birinci fıkrasının

(1) ve (m) bentleri kapsamında yetkilendirilen kişi, kurum veya kuruluşlardan terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olanların yetkileri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından oluşturulacak komisyonun teklifi üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının onayı ile iptal edilir.

Değiştirilen hükümler

MADDE 10- (1) 22/7/2016 tarihli ve 667 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasına ikinci cümlesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki cümle eklenmiştir.

"Meslekten çıkarma kararlarına karşı ilgili kanunlarda yer alan hükümler uyarınca itiraz edilmesi veya yeniden inceleme talebinde bulunulması üzerine verilen kararlar da Resmi Gazetede yayımlanır ve yayımı tarihinde ilgililere tebliğ edilmiş sayılır."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
GÖKHAN kattas - 3 ay önce
Fetöcüler ve fetöcu diye haksızlığa uğratılan insanların hesabini hepiniz vereceksiniz.Allah fetönunde onlardan faydalaninda belasını versin
Avatar
G.S - 3 ay önce
Yakın bir akrabam emekliliğine bir sene kala geçen hafta fetöden tutuklandı işten de atıldı bunların işlediği bir suçu yok sadece uzaktan sempatizanlardı işyerinde biri tutuklanmış adamda ne var ne yok eski yeni kurumdaki bütün fetöcülerin adını vermiş işlenilmiş bir suç yok ortada şuan adam dışarda adını verdigi herkes tutuklandı ben kendi akrabamdan biliyorum adamların hiç bir gelirleri yok avukat tutacak paraları yok ünıversite okuyan 2 çocuğu var eşi ev hanımı bir mesleği yok ortada kaldılar bunlar ne yapacak kötü yolamı düşecekler hırsızlıkmı yapacaklar varmı bir çare kazanılmış haklar ne olacak bir yetkili yokmu cevap verecek
Avatar
osman çetin - 3 ay önce
dini inancı için bir tarikat kabul edip,fetöcü olmuş ,hiçbir suça karışmamış binlerce tutuklu insan var.onları bu duruma düşüren devlete kim hesap soracak.
Avatar
SM - 3 ay önce
bitmiş değil diye başlık atmışsın sayın admin haksızlığa uğrayanlar için 2. bir haksılık o madde sadece yargı mensuplarını alakadar ediyor.
Avatar
veysel - 3 ay önce
(1) 15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemi sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarınca ilgili mevzuatına göre görevden uzaklaştırılan ve yönetici kadrolarında bulunan personelin görevlerine iadesi, halen bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir.

arkadaslar biri bana bu cümleyi açıklayabilir mi ?? burda sadece yöneticelerden mi bahsetmiş yoksa açığa alınan tüm memurlardan mı bahsediyor.
Misafir Avatar
Memur - 3 ay önce
Bu madde yöneticileri ilgilendiriyor fakat görünüyor ki iadeler yapılacak. Yöneticilerin ise bulunduğu derece ve kademesine göre görevlendirme yapılıp pasifik edilecek. Diğer memurlar ise görevlerine Zeren iade olacaktır.
Misafir Avatar
Esra - 3 ay önce
Bende anlamadım lütfen bunu anlayan bilen varsa yazsin
Avatar
vatandas - 3 ay önce
koçum sm gülen ve tayfası yüzünden ülkede haksızlığa uğrayanların,ölenlerin hakları ne olucak,bu yetmez hapis cezası hatta idam istiyoruz .
Misafir Avatar
Sm - 3 ay önce @vatandas
koçumla başlayan vatandaş. o kurşunların önünde olanlardan olmalısın ki koçum kelimesini kullanabilesin. i̇dammı sonuna kadar. bu yazdığınla hiç alakası olmayan /insanında vebaline girdiğini bilesin isterim. bahsettiğim şahız ten önce bile fetöyü sevmeyen vatandaş. girebilecekmisin laf söyleyerek vebale
Avatar
Vb - 3 ay önce
Suçun sahsiligi ilkesinden hareketle bu orgutun kim militanligini yapmış,kim çıkar sağlamış kim kriptoluk yapıp milletin geleceğine hain planlar yapmış,bu işin başındaki gerçek suclu kim oncelikle bunların tespit edilmesi gerekli .Bunun dışındakiler Neyin ne olduğunu anlayamadan Dost arkadaş suretinde gelen kisilerce kandırılan kişiler.İcinde bulunduğumuz şu sıkıntılı süreçten sonra Yaşanan mağduriyetler için belki Belli bir düzenleme yapılabilir.meslegimizden ümidi kessek de devletimizden asla ümitsiz olmamaliyiz
Avatar
Deniz - 1 hafta önce
Sağolsun devletimiz sayesinde fetöcü şerefsizler daha rahat. Adam iki üç isim uydurup etkin pişmanlık diye çıkıyor. Hayatında fetönün adını bile duymamış insanlar var içeride. Yazık çok yazık. İçim acıyor bu masumlar için. Neden gerçek suçlular ayıklanmıyor. Allahınız yok mu. İftira uydurma iddialarla içeri alınanları ihraç ettiklerinizi iade edin.