.

''SAĞLIK SEN YETKİ AÇIKLAMASI''

ESKİŞEHİR SAĞLIK SEN ŞUBESİ 2016 YETKİ BASIN AÇIKLAMASI

''SAĞLIK SEN YETKİ AÇIKLAMASI''SAĞLIK SEN 15 MAYIS YETKİ AÇIKLAMASI
 
Değerli Basın Mensupları Bu Yılda Yetki Emin Ellerde;
 
Her yıl 15 Mayıs tarihinde gerçekleşen ve yetkili sendikaların belirlendiği sendika üye sayımları Eskişehir’de sonuçlandı. Sağlık-Sen Eskişehir Şubesi bugüne kadar devam eden yükselişini hız kesmeden devam ettirdi.
 
Geçen yıl 3312 olan üye sayımız, bu yıl 3841’e yükseldi. Sağlık Bakanlığı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tüm kurumlarda ve Eskişehir geneli yetkili sendika yine Sağlık-Sen Eskişehir Şubesi oldu. Tüm sendikaların üye sayısının toplamının iki katından fazla üye sayısına ulaşmamızda, bizlere teveccüh gösteren tüm sağlık çalışanlarımıza, gece gündüz demeden sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için çalışan başta yönetim kuruluma, ilçe başkanlarımıza, iş yeri temsilcilerimize, kadınlar komisyonumuza ve engelliler komisyonumuza teşekkür ediyorum.
 
Tabi ki bugün 4.000’e yaklaşan üye sayısına ulaşmak kolay olmuyor. Gece gündüz demeden verilen bir emek var ortada. Bazıları bizim yaptığımız çalışmaları, elde ettiğimiz kazanımları görmezden gelse de, Sağlık-Sen Eskişehir Şubesi teşkilatı bütün gücüyle çalışmalarına devam ediyor. Teşkilatımız önüne çıkan her türlü engeli aşarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümü için her zeminde mücadelesini sürdürüyor. Çalışanlarının taleplerinin, beklentilerinin sözcüsü ve takipçisi oluyor.
 
Üye sayımızın artması ile işimiz asla bitmiyor. Tam tersi sendikamıza gösterilen teveccühün aynı zamanda sorumluluğumuzu da arttırdığının farkındayız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Çalışanların sorunlarının, talep ve beklentilerinin farkındayız. Bu anlamda sahanın tüm beklentilerini karşılamak için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz.
 
Daha adil bir ek ödeme düzenlemesi için,
Sahanın beklediği gibi bir  yıpranma payı düzenlemesi için,
Ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması için,
Ek ödemelerden gelir vergisinin kaldırılması için,
Kreş sorununun çözülmesi için,
Aile hekimliğinde nöbet uygulamasının kaldırılması için,
4/B, 4/C ve Kurumdışı ASE çalışanlarının kadroya alınması için,
Daha sağlıklı ve güvenli iş yerlerinde çalışmak için mücadelemiz sonuna kadar sürecektir.
 
Değerli Basın mensupları;
 
Sağlık-Sen her yıl büyüyerek daha da güçlü bir sendika oluyor. Hakkın ve haklının yanında olan, gücünü üyesinden alan ve bu gücü üyesinin menfaati için kullanan Sağlık-Sen’in bu kutlu yürüyüşünde bizlere destek olan tüm sağlık çalışanlarına sonsuz teşekkür ediyorum.     
 
Emeğimizin hakkını, alın terimizin karşılığını almak için teşkilatımızla ve üyelerimiz ile birlikte yekvücut olup mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bizim için üyelik; atılan sıradan bir imza değil, hak ve menfaatlerimizin korunması için, bize teslim edilen bir emanettir.
 
 
Hasan Hüseyin KÖKSAL
           Şube Başkanı 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ee - 7 ay önce
ne olmuş yetkiliysen saçma işlerle uğraşın siz
Avatar
misafir - 7 ay önce
işiniz gücünüz sahtekarlık hayatınız yalan dolan üzerine
Allah ıslah etsin hepinizi
üyeliklerinizin tamamı sahte
Avatar
sabırla - 7 ay önce
sayın yetkili sendika birazda hizmetlilerin görevde yükselme konusunu gündeme getirin yeni bakanımız gitmeden önce söz vermişti bunu dile getirin şimdi tekrar geldi sözünü hatırlattırın hayırlı cumalar.
Avatar
sarı yetki - 7 ay önce
yetkinizi nerelerde kullandığınızıda belirtseydiniz, memurun hakkınımı arıyorsunuz. nasıl bir misyona sahipsiniz amacınız ne... tabi bu sorulara yaptıklarınız doğrultusunda cevap vermenizi bekleriz. memurun enflasyon zammında kazanılmış hak olan %6 yı geçtiğinde var olan farkı, %7,8 çıkmasına imza atarak memuru %1,8 kayba uğratırken hedefiniz ne idi açıklarsanız mısınız. neden size sarı sen diyorlar...
Avatar
YETKİLİYMİŞ YA SENİNYETKİNDEN BANANE - 7 ay önce
sen sağlikçiya eyil 4/b 4/c liye eyil hizmetliye şaşi bak memiş bey memiş bey senin bize vurduğun darbeyi unutmadık unutmayacağız. 2351 vhki senin yüzünden kadrosunu alamadi senden her iki cihanda davaciyiz hakkimiz sana haram olsun memiş. bu mübarek 3 aylarda biz mutsuzuz Allaha havalesin.
Avatar
MEMUR - 7 ay önce
boş konuşma uzmanligi kadrosu açin hepsi̇ne si̇z yerleşi̇n yetki̇ si̇zde yapinsana i̇sti̇yoruz talep edi̇yoruz yalan dolan hep
Avatar
thekozan - 7 ay önce
helal olsun eskişehire
Avatar
SELİMCAN - 7 ay önce
bunlar sadece basi̇t bi̇r temenni̇,di̇ye düşünüyorum.saygilarimla.