.

Yurtdışından Doktor Gelmesinin Yolunu Açıyoruz!!

Yurtdışından Doktor Gelmesinin Yolunu Açıyoruz..

Yurtdışından Doktor Gelmesinin Yolunu Açıyoruz!!Partisinin il başkanlığında düzenlenen toplantıda Müezzinoğlu, 7 haziran seçimlerinde Ak Parti'nin milletin verdiği mesajı aldığını, muhalefetin ise sandıktan çıkan mesajı yanlış anladığını, milleti dert edinmeyen, masa başı hayali hesaplar yapan bir muhalefetin olduğunu anlattı.

"Bir hafta sonra bir baktık ki 60'lık blok falan yok. Tam aksine şişirmek istedikleri balonu AK Partililer değil, 60'lık blok kendisi patlatıyor" diyenMüezzinoğlu, AK Parti'nin kurulduğundan bu yana 11 seçime girdiğini ve sonucun "11 - 0" olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin muhalefet problemi olduğunu kaydeden Bakan Müezzinoğlu, "Rabbim inşallah 12-0'ı yakında nasip edecek. Milletle beraber yürüyemeyen, milletin derdini paylaşamayan, milletin hayalleri ve umutlarıyla yürüyemeyen, kendi içinde de
dünya kadar sorun yaşayan, slogan cümlelerle milleti kandırmaya çalışan bir muhalefet 11-0 olmuş" dedi.
Türkiye'nin gelişmesini istemeyen düşmanlar olduğunu, sorunların milletle yürüyebilen bir muhalefetle aşılabileceğini aktaran Müezzinoğlu, şunları kaydetti:
"Ama orada bir zafiyetimiz var. Biz 78 milyon insanımızın yarınlarını bu günden daha iyi yapacağız ama her bir taraftan beklemediğimiz sorunlarla karşılaşıyoruz. Ama biz geldiğimiz günden bu yana sorunların arkasına gizlenip ağlamadık. 'Zafiyet gösterdik, zayıf düştük' demedik. Milletin hak ve hukukunu dimdik ayakta savunduk. Rusya ile ilgili kriz var. Arkadaşlar bu millet çok krizler atlattı. Rusya ile ilgili olanı da atlatacaktır. Yeter ki istiklaline, istikbaline. hürriyetine, ülke bütünlüğüne asla leke getirilmesin, biz bu anlamda bedeli ne olursa olsun dik dururuz, mert oluruz ve bu bedelleri de milletimizle beraber aşarız. Dolayısıyla arzu ediyoruz ki sağduyuyla bağlansın. Yaptıkları yanlışları daha büyük yanlışlara götürmesinler. Bizim sınırlarımızı aşan bir uçak uyarıldığı halde, 'ben yine aşarım' dediği an sorun bitmiştir, gereği yapılır ve gereği yapılmıştır. Yarın da gerekse yarın da gereği yapılır."
Bir gazetecinin, "
Sağlık çalışanı açığına karşı yurtdışından doktor ve sağlık çalışanı getirilecek mi?" sorusunu Sağlık

Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu konunun yasal altyapısını şekillendirdiğimizde bu sorun da çözülmüş olacak. Yurtdışından doktor gelmesinin yolunu açıyoruz. İnşallah onların da yasal düzenlemeleri bitince, birikimi iyi olan, asgari bazda bizim standartlarımızda veya daha üstü tıp
eğitimi almış olanları ülkemizde çalıştırmak istiyoruz. Bizim şu anda 20 bin uzman, 10 bin pratisyen hekim açığımız var" diye yanıtladı.AA
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hipokratın dedesi - 13 ay önce
bu şartlada bence de hekim ithalatı yapılsın yanlız bir şartla kendine mesleki açıdan vazife olmayanidari ve mali işler dışında çalıştırıılmayıp gerçekten hekimlik yapacaksa. bizimkilerde sadece hekimlik mesleğine vazife olmayan idari-mali işler vb.vs. gibi gibi işlerle ilgilensinler
Avatar
aydın - 13 ay önce
yurtdışı tıp fakültesi mezunu türk doktorların denklik mağduriyeti http://www.sgkrehberi.com/haber/64000
Avatar
aydın - 13 ay önce
izler Yurtdışı Tıp Fakültelerinden tıp eğitimi almış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı doktorlarız. Tıp eğitimini başarıyla tamamlamak üzere aldığımız diplomalar 49 farklı ülkede tanınmaktadır. Ama Türkiye de diplomalarımız tanınmamaktadır. Fakat Tıpta Uzmanlık Sınavı’nın başarıyla verilmesi üzerine tanınmaktadır. Şuana kadar biz T.C. vatandaşı olan yurtdışı mezunları için kolaylık sağlayacak bir düzenleme yapılmamıştır. Amaç, Pratisyen Hekim olduğumuzun tespiti ise TUS sınavına alınmamız adil olmamaktadır. Çünkü takdir edersiniz ki TUS sınavı dünyanın en zor sınavlarından olup, Türkiye’de 45 puanı geçen doktorlar uzmanlık eğitimi almaktadır. Ama bizler en az bu sınavdan 50 puan alıp Pratisyen Hekimliğe kabul ediliyoruz.
Avatar
aydın - 13 ay önce
Dolayısıyla bu sınavı 45 puan ile geçen doktorlar Uzmanlık Eğitimi alabiliyorsa, bizden 50 puan almamız ve Pratisyen Doktor olmamızın beklenmesinin adil olmadığı kanaatindeyiz.

YÖK Azerbaycan Tıp Üniversitesini tanımakta olup, Türkiye’de LYS sınavından belli bir başarı sırası alan öğrenci bu üniversiteyi tercih etmektedir. Yani TUS sınavına tabi tutulmamızdaki amaç Azerbaycan Tıp Üniversitesinin Eğitiminin yeterli bulunmaması hususu ise, YÖK neden öğrenci göndersin? Ayrıca Azerbaycan Tıp Üniversitesinden birçok öğrenci arkadaşımız Türkiye’deki Üniversitelere geçiş yapmış olup, tıp eğitimi almışlardır. Hatta Azerbaycan vatandaşı olup Türkiye’deki üniversitelere geçiş yapan ve üstelik uzmanlık eğitimini tamamlayıp görev alan arkadaşlarımız mevcuttur. Ayrıca hâlihazırda gündemdeki doktor açığı malumunuzdur.
Avatar
aydın - 13 ay önce
Ayrıca, Sağlık Bakanlığımızca verilen demeçlerde 120 bin hekim açığımız bulunmakla beraber, acil olarak da 30 bin Hekime ihtiyaç duyulduğu beyan edilmiştir. Yunanistan’dan 5 bin hekim alınıp, bunlara ayrıca tercüman tahsis edileceği ifade edilmiştir. Bütün bunları göz önünde bulundurarak Ek’lerde de sunmuş olduğumuz taleplerimizi ve Yürürlükten kaldırılan 16 Eylül 2008 – 26999 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Madde 1 -11.5.2007 tarihli 26519 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliğinin 7’nci maddesinin üçüncü fıkrasının (ç) bendinin yürürlüğe alınarak, tekrardan Denklik verilmesini talep ediyoruz.

YÖK tarafından 2009 yılında yapılan değişiklikle bizler gibi olan 1997 yılından önceki girişli arkadaşlarımıza sınav şartı aranmadan ve sınava girmeden denklikleri verildi. Bizim gibi olan ve denkliklerinde sınav şartı getirilen birçok arkadaşımız bu düzenlemeyle denkliklerini alarak göreve başladılar.
Avatar
aydın - 13 ay önce
YÖK'ün 2009 yılında ki düzenlemesine eşdeğer yeni bir düzenlemeyle arkadaşlarımıza verilen bu haktan yararlanmak ve denkliklerimizin verilmesini arzu etmekteyiz.

Bizler yurt dışında ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, eğitimimizi tamamlıyoruz. Ne yazık ki kendi ülkemizde mesleğimizi icra edememenin ıstırabını yaşıyoruz. Hepimiz ailece maddi, manevi ve psikolojik olarak çok mağdur durumdayız. YÖK’ten denkliklerimizin kabul edilmesini istiyoruz
Avatar
aydın - 13 ay önce
yök ve sağlik bakanliği ; tip fakültesi̇ mezunlari i̇çi̇n denkli̇k konusunda yeni̇ bi̇r düzenleme yapmalarini i̇sti̇yoruz. https://www.change.org/p/t-c-sağlk-bakanlğı-yükseköretim-kurulu-başkanlığı-yök-ve-sağlik-bakanliği-tip-fakültesi-mezunlari-için-denklik-konusunda-yeni-bir-düzenleme-yapmalarini-istiyoruz