.

Sağlıkcının Adı Yok

Hiçbir meslek gurubunun çalışma şartlarını bilmiyorum ve koşulları ile ilgili bir yorum yapma hakkım yok. Bugün haber bültenlerine düşen bir haber biz sağlık çalışanlarının bir adı olmadığı gibi sahibi olmadığı konusundaki düşüncelerimi bir daha perçinleştirdi.

Sağlıkcının Adı Yok Evet opera sanatcıları 43, balerinler ise 38 yaşında emekli olabilecekler. Ya  hafta sonu,  bayram tatili gecesi gündüzü olmadan,  en ufak bir hataya dahi tahammülü olmayan sağlık çalışanları n zaman ve kaç yaşında emekli olabilecek. Sağlık çalışanlarının çalışma koşulları incelendiğinde yemege gittiğinde bile şikayet edildiğinigülümsemediği için, hatta kazara ses tonu yükseldiği için bile şikayet edildiğini görürsünüz. Bir yıl boyunca çalışır eleman yetersizliği nedeniyle 2 hafta izne bile binbir türlü sıkıntı ile ayrılır. izin öncesinde yada sonrasında mutlaka ay boyunca tutması gereken nöbetleri hızlandırılmış bir şekilde tutar. Buda yetmez başka kurumlar çalışanına tatil için para verirken  sağlık çalışanın parası kesilir.  Birde sağlık sektörü hasta ve hasta yakınına hizmet veren bir sektör olması sebebiyle zaten yeterince sıkıntılıdır. Ayrıca uygulanan komlike tedaviler, bakımlar sürekli dikkat ve fiziki olarak aktif olamyı gerektirir. Bir sağlık çalışanı hem bedenen hemde zihnen çalışır ve yıpranır. Ama 18 yaşında işe başlar, 53 yaşına kadar yofun bakım, acil, ameliyathane, labratuvar v.b alanlarda  35 yıl geceli gündüzlü çalışması beklenir. Masa başında çalışan, bayram tatili, hafta sonu tatili olan, gece nöbeti olmayan bir meslek yapan ve 30 yaşında işe başlayıp 20 yada 25 yıl çalışan bir çalışanla aynı şartlarda emekli olması beklenir. Ama siz 18 yaşında işe balar yaş 53 olsun diye 35 yıl çalışmak zorunda kalırsınız. 
 Buradan tüm sendikalara sesleniyorum. Bizde emekli olmak istiyoruz. Emekli olmadan .......... İstemiyoruz.
                                                                                                                                    Sevde Nisa BEYAZ
                                                                                                                
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SELİMCAN - 6 ay önce
namazli abdestli̇ yetki̇li̇ sendi̇kamiz var,bu sorunlarin hepsi̇ni̇ de halleder:)))) saygılarımla.
Avatar
sendikaymış - 6 ay önce
ya kardeşim sendikalar çalışan hakları üzerine uğraşmıyor ki kişisel menfaat üzerine hareket ediyorlar bence hepsi kaldırılmalı zaten amacının dışında işlerle uğraşıyorlar.....
Avatar
SELİMCAN - 6 ay önce
sağlıkcı olmak demek,tanrı'nın azad olmaz kölesi olmak demek.Allah yardımcıları olsun.saygılarımla.
Avatar
haklısın - 6 ay önce
çok doğru yazmışın..
Misafir Avatar
sonkazazker - 5 ay önce @haklısın
türkiyede haklı olmak yetmiyor.atalarımız ''balık baştan kokar''demişler.yönetim de balığın başı gibidir,beyin bozuksa her şey bopzuk çalışır.ortada harvırdın profesörlrine de dayandırılan(bunun böyle uygulandığını görmeleri durumunda saçını başını yolacakları) istediğini istediği şey sayma hurafesine dayalı,sağlık yönetim meslek norm-stndartlarının aranmadığı;4yıl yük.ok tılsımına göre tercihlerin yapıldığı ,garabet-ül-acaipbir kahaka ile hayatında hasta olarak dahi hastane yüzü görmemiş bir takım efsunluların başkan.müdür md.yardımcısı sayılabildiği bir yerde normal! hem de fevkal ala normal!! bu gargarada sağlıkçının adı da ancak davulcunun hapşırığı kadar duyulur,sen istediğin kadar haklı ol.
Avatar
özlem - 6 ay önce
sayın yetkililer ,tüm sendikalar lütfen artık sağlık çalışanlarının emeklilik sorununa bir çözüm bulun.daha ne kadar bekleyeceğiz.
Misafir Avatar
Misafir - 5 ay önce @özlem
yetkili sendikaya sormak lazım herşeyi yaptık diye açıklama yapıyorlar ama kazanım dedikleri hep fos çıkıyor.
Avatar
SAĞLIKCI MANİDAR - 6 ay önce
helalllllll ne güzel özelemişsiniz.....
Avatar
hemşire - 6 ay önce
evet emekli olmadan ölmek istemiyoruz.18 yaşınada işe girdiğimiz için çocuklara doğum borclamasıda olmuyor 30 yaşında işe giren 20 yılda emekli olacak .ben 18 yaşında işe girdim 1999 da hakkımız alındı 11 yıl yaşa takıldım hakkımızı alanları hahha havale ettik
Avatar
ADI YOK - 6 ay önce
yüreği̇ne sağlik