Sağlık Bakanlığı Tıbbi Sekreter alımı 2017

Sağlık Bakanlığı Tıbbi Sekreter alımı 2017
03 Kasım 2017 Cuma 22:58

Sağlık Bakanlığı Tıbbi Sekreter alımı 2017 Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Tıbbi Sekreter İstihdamı Hakkında Duyuru Yayımlandı.

DUYURU

Bakanlığımızca 14.04.2017 tarihli ve E.99-617 sayılı, 2017/ 06 sıra nolu ve “Tıbbi Sekreter İstihdamı” konulu Genelge yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu genelgede; “Tıbbi dokümantasyon, tıbbi arşiv, sağlık kurulu, poliklinikler, hasta kabul birimleri ile hasta katlarında tıbbi kayıtların tutulması ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların deşifre edilmesi gibi hizmetlerde tıbbi sekreterlik veya dengi okullardan mezun olmuş ve tıbbi sekreter unvanı almış olanlar istihdam edilecektir. Tıbbi sekreterlerin istihdamında, öncelik ön lisans mezunlarına verilecek, ön lisans mezunu tıbbi sekreterin bulunmaması halinde orta öğretim mezunu tıbbi sekreterler alınacaktır. Hizmet alımı ihalelerinde, Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliği’nin 160 ncı maddesinde tanımlanan görevleri yürütmek üzere sadece Tıbbi Sekreterlerin istihdam edileceğine ilişkin hususlara yer verilecektir.” hükmü yer almaktadır. Anılan hükmün uygulanmasına yönelik aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

a) Tıbbi dokümantasyon, tıbbi arşiv, sağlık kurulu, poliklinikler, hasta kabul birimleri ile hasta katlarında tıbbi kayıtların tutulması ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların deşifre edilmesi gibi hizmetlerin yerine getirilmesi maksadıyla yapılan hizmet alım ihaleleri kapsamında yükleniciler vasıtasıyla çalıştırılacak işçilerin niteliklerinin belirlenmesinde bundan sonra anılan genelge doğrultusunda hareket edilecektir.

b) Bahse konu hizmet alım ihalelerine ait ihale dokümanları oluşturulurken bundan sonra anılan genelge doğrultusunda hareket edilecektir. Ancak ihale dokümanları oluşturulurken Birlik ve bağlı sağlık tesislerinde mevcut hizmet alımları kapsamında çalışan işçilerin mezuniyet durumları göz önüne alınacak ve mağduriyetlere sebebiyet verilmeyecektir. Genelge hükümleri gerekçe gösterilerek mevcut çalışanların işten çıkarılması istenilmeyecektir.

c) Kurumumuzun izni doğrultusunda yeni işçi alımında veya herhangi bir sebeple çıkan işçinin yerine yeni işçi alımında anılan genelge hükmü doğrultusunda hareket edilecektir.

Tıbbi Sekreter Alımı - Personel Sağlık Personeli Haber Sağlıkçılar ...

https://www.personelsaglikhaber.net/atamalar/tibbi-sekreter-alimi-h30342.html

23 Eki 2017 - 13 Eki 2017 - Sağlık Bakanlığı Tıbbi Sekreter Alımında Öncelik Önlisans Mezunlarına Olacak Kaynak: Sağlık Bakanlığına Tıbbı Sekreter ...

anestezi atamaları 2017 2018 - Personel Sağlık Personeli Haber ...

https://www.personelsaglikhaber.net/...saglik.../anestezi-atamalari-2017-2018-h68839....

9 Eyl 2017 - Sağlık Bakanlığı, KPSS 2016/7 sözleşmeli merkezi atamalarında önlisans bölümü ... tıbbi sekreterlik alımı varmı 2017 - Personel Sağlık.

Sağlıkta Yeni Memur Alımı Yapılacak - Personel Sağlık Personeli ...

https://www.personelsaglikhaber.net/.../saglikta-yeni-memur-alimi-yapilacak-h63492....

5 Ağu 2016 - Edinilen bilgilere göre, Sağlık Bakanlığına bağlı taşra teşkilatlarında çalıştırılmak üzere, sağlık Memuru, Klinik Destek Personeli, Tıbbi Sekreter, ...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.