Aile Hekimlerinin Yazdığı İlaçların Sisteme Girilmesinde Sıkıntı

Sosyal Güvenlik Kurumu bugünden itibaren Medula-Reçete Provizyon Sisteminde aile hekimliği reçete girişlerinde kullanılan "Doktoru bulamadım" seçeneğinin kullanımını kapatmıştır

Aile Hekimlerinin Yazdığı İlaçların Sisteme Girilmesinde Sıkıntı

Sosyal Güvenlik Kurumu bugünden itibaren Medula-Reçete Provizyon Sisteminde aile hekimliği reçete girişlerinde kullanılan "Doktoru bulamadım"seçeneğinin kullanımını kapatmıştır. Seçenek aktif olmasına rağmen işaretlendiğinde sistem " 'Doktoru Bulamadım' seçeneğini kullanamazsınız" mesajını vermektedir.

 

Konu ile ilgili yapılan görüşmelerle SGK'nın tüm aile hekimlerinin diploma tescil numaralarını Medula-Reçete Provizyon Sistemi veritabanına tanıttığı gerekçesiyle böyle bir uygulamaya geçildiği bilgisi verilmiştir.

 

Odamıza ulaşan şikayetlerde ise birçok aile hekiminin sistemde kaydının bulunmadığı, birçok doktorun ise adının yanlış olduğu (girilen tescil numarası ile farklı doktorların kayıtlarının bulunduğu) anlaşılmaktadır. Sistemin bu haliyle devam etmesi durumunda aile hekimi reçetesiyle eczanelerimize başvuran birçok hastanın reçete kayıtları yapılamayacağından ciddi mağduriyetler oluşacaktır.

 

Ayrıca uygulamanın bugün başlayacağı ile ilgili hiçbir kurumdan meslektaşlarımıza bilgi verilmemiştir.

 

Hastalarımızın ve meslektaşlarımızın uygulama nedeniyle yaşayacakları mağduriyetlerin önlenmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu Medula-Reçete Provizyon Sistemindeki aile hekimi bilgilerinin güncellemelerinin tamamlanması ve bu süre içerisinde de uygulamanın acilen ertelenmesini talep ediyoruz.

 Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2017, 12:44YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması