Acil yardim afet yonetimi ust ogrenim yok karari

Sağlık - Sen tarafından yayımlanan açıklamada acil yardım ve afet yönetiminin üst öğrenim sayılmasına karar verildiği ifade edildi.

Acil yardim afet yonetimi ust ogrenim yok karari
14 Kasım 2017 Salı 14:10

Sağlık - Sen tarafından bir haber paylaşıldı. Paylaşılan haberde lisans tamamlama hakkı verilip üst öğrenim sayılmayan bölümler için mağduriyetlerin sona erdiği ifade edildi. Sağlık - Sen üyesi Dilek Doğan tarafından Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına bir başvuru yapıldı. Yapılan başvuruyu değerlendiren YÖK sağlık hizmetleri sınıfında çalışan kişiler için sağlık hizmetleri sınıfında değerlendirilen bölümlerin üst öğrenim sayılmasına karar verdi. Bu kapsamda sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan personeller sağlık hizmetleri sınıfına ilişkin bir üst öğrenimi bitirmesi gerekiyor. Üst öğrenimi bitiren personeller zam ve tazminatlardan faydalanabilecek. Konu ile ilgili olarak Yüksek Öğretim Kurulu tarafından Sağlık - Sen üyesi Dilek Doğan'a bir yazı gönderildi. Dilek Doğan'a gönderilen yazıda bazı bölümlerin sağlıkla ilgili üst öğrenim olduğu belirtildi. Bu bölümler; Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Biyoloji, Besleme ve Diyetetik, Gerontoloji, Ebelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Ergoterapi, Hemşirelik, Odyoloji, Dil ve Konuşma Terapisi ve perfüzyon olarak belirtilmiştir. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından üst öğrenim sayılan bölümlerin yer aldığı yeni listenin güncellenip en kısa sürede yayınlanacağı ifade edildi.

FLAŞ: Lisans Tamamlamada Üst Öğrenim Belirsizliği Sonlandı

https://www.personelsaglikhaber.net/.../flas-lisans-tamamlamada-ust-ogrenim-belirsizli...

26 Nis 2017 - YÖK Lisans Tamamlamada yer alan Sağlık Yönetimi Acil Yardım ve Afet ... bölümleri başta olmak üzere 13 Bölümün üst öğrenim olduğuna karar verdi. ... değerlendirilmiş ve Sağlık Yönetimi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, ...

Acil Yardım Ve Afet Yönetimi Lisans Programı'nı Üst Öğrenim Saydı

www.personelsaglikhaber.net/.../acil-yardim-ve-afet-yonetimi-lisans-programini-ust-o...

Acil Yardım Ve Afet Yönetimi Lisans Programı'nı Üst Öğrenim Saydı ... bitirdikleri üst öğrenimlerin sağlıkla ilgili bir üst öğrenim olup olmadığına YÖK'ün karar ...

Sağlık Bakanlığı, üst öğrenim zam ve tazminatında listeyi güncelledi

https://www.personelsaglikhaber.net/.../saglik-bakanligi-ust-ogrenim-zam-ve-tazminat...

15 May 2017 - Sağlık Bakanlığı üst öğrenim zam ve tazminatında listeyi güncelledi. ... İlişkin 17.04.2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nm 4'uncu maddesinin ... ACİL YARDIM VE AFET YÖNETİMİ LİSANS BÖLÜMÜ 14,161 .... Neden sosyoloji kadrosu var fakat halen listede yok acaba, bu bir eksikliktir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.