Bu Yıl Saatler Geri Alınacak Mı? Yaz Saati Uygulamasına Ne Zaman Geçilecek?

Yaz Saati - Her yıl uygulanan ve hayatımızda önemli bir değişiklik oluşturan yaz ve kış saati uygulamasında son iki yıldır herhangi bir düzenleme yapılmamaktadır.

Bu Yıl Saatler Geri Alınacak Mı? Yaz Saati Uygulamasına Ne Zaman Geçilecek?

 İki hafta sonra yani 25 Mart Pazar günü Avrupa ülkeleri yaz saati uygulamasına geçecekler. 6 ay sonra da yani 2018 Ekim Ayının son haftasında da kış saati uygulamasına geçilecek. Yaz saati uygulamasında saatler 1 saat ileri alınmaktadır. Bu durum sabahları bir saat daha az uyumak olarak da değerlendirilmektedir. Böylece gün ışığından bir saat daha faydalanılmakta ve ülke ekonomisine de de katkı sağlanmaktadır.

Geçici yaz- kış saati uygulamasından sabit saat uygulamasına geçilmiş Danıştay'da yapılan itiraz üzerine uygulama iptal edilmişse de KHK ile tekrar sabit saat uygulaması hayata geçirilmiştir. Hazırlanan torba yasa içerisinde saat uygulaması ile ilgili bir maddenin bulunmamış olması uygulamada bir değişikliğe gidilmeyeceği anlamına gelmektedir.

Ancak Bakanlar Kurulu Kararıyla yapılacak bir düzenleme ile de saat uygulamasında değişikliğe gidilebilmektedir. Avrupa'da iki hafta sonra yaz saati uygulamasına geçileceği ve uygulama birliği açısından en geç önümüzdeki hafta bir değişiklik yapılacaksa buna karar verilmesi gerekmektedir. Hükumet kanadından ekstra bir açıklama da yapılmadı. Anlaşılan o ki sabit saat uygulamasına devam edeceğiz. Bakanlar Kurulu, 7 Eylül 2016 tarihli ve 2016/9154 sayılı Kararıyla, gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yıl içinde saatlerin ileri-geri alınması uygulamasına artık gidilmeyeceğini kararlaştırmıştı.

Bakanlar Kurulunun 23 Ekim 2017 tarihli ve 2017/10921 sayılı Kararına istinaden saatler bu yıl Ekim ayında geri alınacak.

Saat Haberleri - MEB PERSONELİ Mebbis Tefbis E Okul Giriş EBA ...

https://www.personelmebhaber.net/haberleri/saat

saat.

Şubat Ataması Sonuçları Saat Haberleri - MEB PERSONELİ Mebbis ...

https://www.personelmebhaber.net/haberleri/şubat+ataması+sonuçları+saat

Arama Sonuçları. şubat ataması sonuçları kaçta. 10 Şubat 2016, 00:47. şubat ataması sonuçları sorgulama. 10 Şubat 2016, 00:47. şubat ataması sonuçları kaçta açıklanacak. 10 Şubat 2016, 00:47. şubat ataması sonuçları saat. 10 Şubat 2016, 00:47. şubat ataması sonuçları 2016. 10 Şubat 2016, 00:47. şubat ataması ...

Süt Izni 3 Saat Haberleri - MEB PERSONELİ Mebbis Tefbis E Okul ...

https://www.personelmebhaber.net/haberleri/süt+izni+3+saat11 Oca 2016 - süt izni 3 saat.

Ortaokul Ve Lisede 4 Saat Verilecek Ders Geliyor Haberleri - MEB ...

https://www.personelmebhaber.net/.../Ortaokul+ve+Lisede+4+Saat+Verilecek+Ders+G...

28 Şub 2016 - Ortaokul ve Lisede 4 Saat Verilecek Ders Geliyor.

Saat Haberleri - Personel Sağlık Personeli Haber Sağlıkçılar ...

https://www.personelsaglikhaber.net/haberleri/saat

saat.

112 Çağrı Merkezi 24 Saat Görev Başında Haberleri - Personel ...

https://www.personelsaglikhaber.net/.../112+çağrı+merkezi+24+saat+görev+başında

Arama Sonuçları. 112 çağrı merkezi 24 saat görev başında. 17 Ocak 2016, 13:07. Anasayfa · Videolar · Galeriler · Yazarlar · Sitene Ekle · Künye · İletişim; Yukarı Çık. Yukarı Çık. Personel Sağlık Personeli Haber Sağlıkçılar PersonelSaglik.NET Sağlık Personeli Buluşma Noktası. Son... Güncel · Bakanlık · Duyuru · Atamalar ...

2017 Yılbaşı Çekilişi Saat Kaçta Haberleri - Personel Sağlık ...

https://www.personelsaglikhaber.net/haberleri/2017+yılbaşı+çekilişi+saat+kaçta

Arama Sonuçları. Milli Piyango 2017 yılbaşı çekilişi ne zaman saat kaçta. 31 Aralık 2016, 16:27. Anasayfa · Videolar · Galeriler · Yazarlar · Sitene Ekle · Künye · İletişim; Yukarı Çık. Yukarı Çık. Personel Sağlık Personeli Haber Sağlıkçılar PersonelSaglik.NET Sağlık Personeli Buluşma Noktası. Son... Güncel · Bakanlık ...

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması