300 Koyun Teşvikine Nasıl Başvuru Yapılır? Hayvancılık Hibe Nasıl Alınır?

Hayvancılık Hibe - Geçtiğimiz aylarda haberlerimize konu olan hükümetin hayvancılıkla ilgilenmek isteyenlere yönelik teşvik paketinin detayları belli

300 Koyun Teşvikine Nasıl Başvuru Yapılır? Hayvancılık Hibe Nasıl Alınır?

 Son yıllarda köyden şehire göçlere çözüm arayan yetkililer köye dönüşleri heveslendirecek çalışmalara start verdi. personelmebhaber.net Hayvancılığın artışı için 300 küçükbaş hibe kredisini hayata geçiren gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı 5 yıl süre boyunca geri ödemesiz olarak hibe edilecek 300 damızlık küçükbaş hayvanın yanında girişimciye asgari ücret üzerinden ödeme yapacağınıda açıklamıştı.

İlk başvuruda başvuru yapan kişinin tapulu arazisi ipotek edilerek hibe edilen 300 damızlık koyunun ödemeleri 5 yıl personelmeb sonrasına göre ayarlanarak o sürede hibe kredi alanada 1.603 TL  maaş verilmesi hedefleniyor. 5 yılın sonunda ödemelerde kolaylık sağlayan hükümet nakit ödeme yapmak istemeyenlerden doğan kuzuları uygun bir ücret karşılığında alarak borcun ödemesini tahsil edilebileceği açıklandı. 

BAŞVURU NASIL YAPILIR?5 Büyükbaş ile 30 küçükbaş hayvan alımları için sıfır faizli kredilerin verileceği şehirler tüm ülke genelindeki iller ve bu illere bağlı vilayetlerle köylerdir.

Sıfır faizli olarak alınacak olan hayvanların kredileri T.C. Ziraat bankası tarafından verilecek, faiz masrafı ise devlet bütçesinden karşılanacaktır.

Başvurular muhtemelen Tarım İl Müdürlüklerine yapılacaktır.

Alınacak olan tüm büyükbaş ile küçükbaş hayvanlar TÜRKVET sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması