Tüm Çalışanlar Kadrolu Olmalı, Farklı İstihdam Son Bulmalı

Sayın Cumhurbaşkanının taşeron çalışanlara kadro verileceği ve 4-C’lilerin de 4/B’ye geçirileceği ile ilgili açıklaması ile ilgili bir değerlendirme yapan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci “ Türk Sağlık-Sen olarak kamuda taşerona ve çok büyük hak kayıplarının olduğu 4-C modeline yıllardır karşı duruyor ve sonlanması gerektiğini düşünüyoruz. Bugün sayın Cumhurbaşkanını yaptığı açıklama ile bunları sonlandıracak olmalarını ilan etmesi çok önemlidir. Umarız ki kamu bir daha taşeron ve 4-C gibi gibi emek ve hakkın sömürüldüğü, kölelik düzenlerinin yansıması olan çalışma biçimlerine tenezzül etmez” dedi.

Tüm Çalışanlar Kadrolu Olmalı, Farklı İstihdam Son Bulmalı
05 Aralık 2017 Salı 17:34

Kamuda farklı istihdamın sonlandırılması açısından da bu gelişmenin önemli olduğunu dile getiren Kahveci “ Türk Sağlık-Sen olarak kamuda görev yapan tüm çalışanların herhangi bir ayrıma tabi tutulmadan kadrolu olarak görev yapması gerektiğini yıllardır savunuyoruz. Farklı istihdam modelleri aynı işi yapan çalışanlar arasında hem adaletsizliğe neden olmakta, farklı mali, özlük ve sosyal haklara sahip olmanın işe çalışma barışının bozduğunu, işyerinde huzuru baltaladığını dile getiriyoruz. Bu düzenleme kamuda farklı istihdamın sonlandırılması açısından önemli ama eksiktir. 4/B’liler, kamu dışı aile sağlığı çalışanları, vekil ebe-hemşirelerin tamamına kadro verilmesi bir zorunluluktur. Bu düzenleme bu arkadaşlarımıza da kadro verilerek taçlandırılmalı ve kamuda farkı istihdam sonlandırılmalıdır” şeklinde konuştu.

Bunun taleplerinin karşılık bulması adına gerekli girişimleri başlatacaklarını kaydeden Kahveci sözlerini şöyle sürdürdü: Söz konusu düzenlemenin hayata geçirilme sürecinde  kamuda asıl işi yapan ve devletle aralarında bir sözleşme olan 4/B’liler, kamu dışı aile sağlığı çalışanları, vekil ebe-hemşirelerinde  kadro alması için gerekli girişimlerde bulunacağız.  Türk Sağlık-Sen olarak yıllardır fedakârca hizmet yapan bu çalışma arkadaşlarımıza da kadro verilmesi için bu süreçte yoğun bir mücadele göstereceğimizi herkes iyi bilmelidir. Hak ettikleri kadroya kavuşuncaya dek mücadelemiz devam edecektir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kpss - 4 ay önce
Ya başkan neye göre olmalı şirket personeli olarak işe girmek için şartlar ne.O zaman insanlar boşa okuyup ,hazırlanıp kpss sınavına filanda girmesin.
Avatar
Yorumsuz - 4 ay önce
O zaman ben kadrolu ase olarak boşuna üniversiteye gidip ailemden uzakta KPSS ile atanıp gelmişim en güzeli güzel bir yerde kamudışı çalışıp kadro almakmış buda bizim emeklerımızin hırsızlığı
Avatar
Hemşire - 4 ay önce
Sağlık çalışanlarının özlük hakları yıpranma payını geçmişe dönük olarak bunun mücadelesi nerede
Avatar
Meltem - 4 ay önce
KPSS kalksın o zaman ne anlamı varki.Gerçekten ...
Avatar
İşsiz - 4 ay önce
Keşke benim işim olsada 4 c çalışsam
Avatar
KAMU PERSONELİ OLMAYAN AİLE SAĞLIĞI ELEMANI - 4 ay önce
Mrblar bizler yıllardır kıyıda köşede farkedilmeyi bekleyen bir grubuz.Aile Sağlığı Merkezlerinde 4 A lı olarak kamu personeli olmayan aile sağlığı elemanı personelleriyiz biz de kadro istiyoruz.6 yıldır yer değişikliği bile yapamıyoruz.Lütfen bizlerinde sesi olun..
Avatar
Mersin - 4 ay önce
Taşeronlara kadro verildi.96/97 yılından Bu yana erbakan hocamızın da yapmayı istediği ve süresinin yetmediği yardımcı hizmetler sınıfındaki(hizmetlilsr) kadrosunu kaldırılacağı zaman zaman söylendi ama bir türkü gerçekleşmesi.bir an once bunun ya olması gerekiyor
Avatar
hüseyin - 4 ay önce
kadro imkanı şuanda herkese verilirken sağlıksen neden yıllardır bu sorunumuza çözüm aramıyor. neden ısrarcı olmuyor.. düşündürücü