Sivas Valiliği sendika seçimleri ve sendika üyeliği hakkında uyarılarda bulundu

Sivas Valiliği sendika seçimleri ve sendika üyeliği hakkında yazı yayınlayarak kamu kurumlarını uyardı.

Sivas Valiliği sendika seçimleri ve sendika üyeliği hakkında uyarılarda bulundu

Tüdemsaş Genel Müdürlüğü'ne hitaben yazılan fakat tüm kamu kurum ve kuruşullarına gönederilen yazıda kamu görevlilerinden sendika üyeliği ve seçimlerine müdehalede bulunmmamarı bu davranışlarda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacağı belirtildi.

Yazıda ayrıca kişinin sendika üyeliği nedeniyle görevinde farklı muamele ve çalışma koşullarına tabi tutulamayacağıda belirtildi.

AYRIM YAPILAMAZ

İldeki tüm kamu kurum ve kuruşlarına gönderilen yazıda "Sendika üyeliğinin çalışanın kanuni hakkı olduğu belirtilerek kamu işvereni kamu görevlileri arasında sendika üyesi olmaları veya olmamaları nedeniyle bir ayrım yapamayacağı açıktır" denildi.BAZI İDARECİLER TELKİN VE TAVSİYEDE BULUNDUĞU BAŞVURUSU

"Kanunun kesin hükmüne rağmen bazı idarecilerin sendika seçimlerinde oylamaya müdahil oldukları, sendika üyeliği konusunda telkin ve tavsiyelerde bulundukları Valiliğimize muhtelif zamanlarda yapılan başvurulardan anlaşılmaktadır"

SORUŞTURMA BAŞLATILIP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

"Kamu idarecilerinin, sendika seçimleri ve üyelikleri ile ilgili herhangi bir konuda müdahil olmamaları, bunlara tevessül eden yöneticilerin hakkında Valilik Makamınca gerekli soruşturma başlatılacak ve 4688 sayılı kanunun 38/b maddesi gereğince Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır."

Kaynak: SGK Rehberi

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 16:40YORUM EKLE
YORUMLAR
Bartindanmis
Bartindanmis - 6 ay Önce

Bartın'da yaklaşık 10 yıldır kendilerinin sendikacılık yaptığını soyleyenler yönetimimizin tamaminin 5 ay önceye kadar hastane müdürü, şube müdürü olduklarını unutmuşlar kendilerine rakip olan kişilerin yoneticiliginden dem vurmuşlar ne oldu önlisans mezunu olan başkanınız pozisyonunu kaybedince çokmu agriniza gitti. Yıllarca işgal ettiğiniz pozisyonların sayesinde insanları tehdit ve yildirmayla üye kaydettiniz ve bu baskı olmadı öyle mi. Başkanınız elektrik teknisyeni 10 yıldır elinde kontrol kalemi görmedik bu yıl kaç gün usulsüz istirahat raporu aldı onu bir açıklayın yonetiminiz maaşını kadro unvanindan alıyor unutmayın önce evinize helal lokma götürün ondan sonra adaletten bahsedin ve insanlara yalan söyleyerek eski düzenin geri geleceğini ummayin.

Çok Acı
Çok Acı - 6 ay Önce

Sendika koltuğu sevdasına; yalan, iftira ve tehditle, yerel basının muhalif ve menfi gücünü kullanarak 8 ay Bartın sağlık camiasını karalayan ve hiçbir şey üretmediği halde üretenleri kötü gösteren bu mevcut sendikadır. Az çok bilen bilir fırıldak sendikacilari. Bitmedi sendikal sevdaları. Bitmez de. Cunku üstlerindeki sendika kürkü çıktığında altta birşey yok. Bu koltuk sevdalilarina tavsiyem aldıkları maaşı haketmeye çalışmalarıdır. Sahte rapor alarak, aldırarak gün geçmez. Gencecik insanları kandırarak, ufak tefek hırsları olan insanları gaza getirerek iyi birşey yapmiyorsunuz. Ahiret var. Bu kuru gürültüler biter. İnsan yanında yalnızca çalıştığını götürür bir gün. Oyun/düzen/tezgah son bulur. Tavsiyem erken kendilerine gelip,silkelenip iş üretmeleridir. Şu hale sebep olan adamın camiada ürettiği tek kalem vatana millete fayda yok. Farkında mısınız? Ha kişilere fayda olabilir.

Bartinnn
Bartinnn @Çok Acı - 6 ay Önce

Resmen trajikomik artik soylediklerinize kendiniz de inanir olmussunuz aci olan o yani su secim bile size camia dediginizin camia olmadigini kisisel husumetlerini islerine yansitan kisilerle sınırlı oldugunu gosteremedi ise ne denebilir bilmiyorum ....Ahiret var filan komedi... Allahtan korksaniz bunlari yazamazsiniz ...

BARTIN DAN
BARTIN DAN - 6 ay Önce

Sayın Cumhurbaşkanımızın bir hafta önce Bartın da olan sendika delegasyonu seçiminde mevcut sendika ekibine rakip olan tamamen idari amirlerden oluşan ve sonuç ta büyük hezimetle kaybeden idare amirlerinin seçim önce ve snrsi hala devam eden çalışanlara uyguladığı baskı tehdit ve mobbing hakkında da bir inceleme başlatılması tek temennimdir. Keza bu koltuklarda oturanlar sayin Cunhurbaskanimizi temsil etmektedir. Ayrica konu ciddi olmasına nazaran yerel basınla sınırlı kalması sağlanmıştır. Genel basın a manşet olması gereken vahim durum haberleri bi şekilde engellenmistir.
Sayın Cumhurbaşkanım ve saglik Bakanlığı yetkilileri Lütfen konu ile ilgili Bartın da gerekli incelemeyi yapin. Çünkü bu ekip bu gücü sizlerin adını kullanarak çalışanları huzursuz etmektedirler. Hem idari hem siyasi guc bizde dillerinde slogan olmus. Belki bu yazdigim yorum da silinecek ama birileri duysun siz Devlet büyüklerimiz ilgilensin tek istegim. Slm ve saygilarimi sunarim

Bartınımız
Bartınımız - 6 ay Önce

Ne yazıkki idareciler sendika çalışmaları adı altında çalışanları sürekli huzursuz ve tehdit ettiler.Yapılan seçim sonuçlarını kabullenmeyip görevden alımlar oldu.İnşAllah bu haksızlığı Bakanlığımız görecek ve durduracaktır.Önemli bir kurumun kişisel ilişkilerle yönetilmeyeceğine Sayın Bakanımız mutlaka müdahele edecektir..

-BARTIN A CEVAP
-BARTIN A CEVAP - 6 ay Önce

BARTIN da sağlıkta yaşanan sıkıntıları çok güzel özetlemiş arkadaş.Ancak sağır sultan duydu bakanlık bartındaki. Siyasi irade İl sağlık müdürü duymazdan geldi.Herkes kendi koltuk derdinde. il sağlık müdürü emrinde görevli başkan yardımcıları tarafından yönetilmekte.makamın verdiği yetkiler sağlığın geliştirilmesi yada sağlık ve sağlık çalışanlarının sorunlarının çözülmesi yerine mesai saatleri içerisinde resmi araçlarla müdürlüğün toplantı salonların da zoraki personeller toplantıya çağrılarak sendika çalışması yaptılar. Nisan ayından bu yana hiçbir icraat yapmadan sadece bürokrasi ve siyaset ile poz verdiler. Sağlık mış çalışanlarmış bartın mış hiç umurlarında olmadı günde 25 vakit gösteriş namazı kılıp insanları kandırdılar. İşleri güçleri sendika çalışması oldu hastanedeki kendi delege adaylarına sonsuz destek ve mesaide sendika çalışması.kendilerine alkış tutana fazladan nöbet istediği yere görevlendirme yapıldı. Karşı tarafı destekleyenlere tehdit eşine tehdite varan acizlik.şeflerin paraftan çıkartılması daha sayamadığım bir çok acizlik ve iğrençlik. Bumu sizin adalet anlayışınız bumu sizin sağlıktaki kalite anlayışınız.bir Allah kulu 9 aydır Bartında ne oluyor demiyor.Yoksa Sağlık Bakanlığı kapatıldımı.Yada burası Türkiye Cumhuriyeti değil de ermenistanmı.Bartın siyasetçileri ileri gelenler onlarda sağlık müdürü başhekim gibi dışardan mı geldide bu zülme gözlerini kulaklarını kapattılar.sizin üzerinize ölü toprağı serpilmiş.Siz uyumaya devam edin 24 haziranın 2 mislini bartın sağlık çalışanı ve halk belediye seçimlerinde verecektir.Bu idareci ve bürokratlar AK parti düşmanı Sayın Başkanımız Reisimiz Recep Tayyip ERDOĞAN sizi bir duysa acaba nerede alırsınız soluğu Ama yukarda Allah var elbet duyulacak.Sayın editör tarafsız adil olursan iyi olur

Bartinnnnn
Bartinnnnn - 6 ay Önce

Valla 6 yildir bartindaydim sendika ile yonetimin usulsuzlukleri sayesinde tanistim ve 6 ay once uye oldum... isgal edilen koltuk demissiniz adam oylama ile seçilmiş 10 yidir baskan , ki son secimde dehset bir yenilgi ile tum zorbaliklara ragmen karsi tarafın çalışanıi savunabilecek kapasitesi olmadigini dusunmus olmali ki o zorla uye edilenler !!! Yine yillardir icimizde olan o 10 yillik baskanin koltukta kalmasini istemisler haaa eve giren helal lokma demisken hastanedeki kaçak !!! insaatlardan haberiniz yok sanirim...laf ola beri gele konusmalar sizinki....bartin su 8 9 aydir cektigini kimseden cekkmedi

ÇIĞLIK
ÇIĞLIK - 6 ay Önce

Sayın Sivas Valimizi tebrik ediyor, aynı duyarlılığı Sayın Bartın Valimizden de bekliyoruz. Bartın'da sağlık çalışanları arasında çalışma huzuru bozulmuş, kutuplaşmalar had safhaya çıkmış, çalışanlar bizden olanlar ve olmayanlar şeklinde ayrıştırılmıştır. Sağlık çalışanları sendika seçimlerinde rekor bir katılımla içinde bulunduğu huzursuzluğu sandığa yansıtmıştır ve çalışanlar çoğunun şanlı yöneticilerden oluştuğu sağlık müdürü ve başhekiminde bizzat çalışmalara katılıp desteklediği Bartın Sağlık Sen Yeniden Birlik Hareketi adı altında oluşan yapılanmaya gerekli cevabı vermiştir =100_0. Bartın'daki sağlık çalışanlarının beklentisi huzurlu ve adaletli bir çalışma ortamından başka birşey değildir. Bartın Sağlık Sen Yeniden Birlik Hareketi aďı altında seçimlere katılan ve şuan Sağlık Müdürlüğünde Başkan Yardımcısı olarak çalışan şahıs tarafından diğer taraf olarak görülen delegeler bizzat tehdit edilmiş ve görevleri kısıtlanmıştır. Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi tarafından servis sorumlusu olarak çalışan delegeler tehdit edilerek sorumluluktan alınmış ve yerlerine Yeniden Birlik Hareketi'nde aktif olarak çalışanlar getirilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Sağlık Bakanımızın bu gidişata dur demesini istiyoruz. Kaldı ki bu yeni oluşumun içerisinde yer alan şahıslarda koltuğuna yapışmış, yıllardan beri o koltuktan bu koltuğa geçen kişilerdir. Aylardır süren ve sendikaya alet edilen konular sendika olayı değil, sağlık çalışanlarının yardım çığlıklarıdır. Çığlıkların duyulması umuduyla...

100
100 @ÇIĞLIK - 6 ay Önce

100-0 dediğiniz sendikal seçimin aşırı demoktarik altyapısından dolayı %43-%57 olan oranın yansıması değil mi ? Köpürtmeyin, kendinizi kandırmayın.

SELİMCAN
SELİMCAN - 6 ay Önce

UMARIM Kİ,SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE VE ÖZELLİKLE EKONOMETRİ BÖLÜMÜNE BİR İNCELEME BAŞLATIR .EKONOMETRİ BÖLÜMÜNDE ÖĞRENCİLERİN PERİŞAN EDİLMESİNİ İNCELETİR.SAYGILARIMLA.


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması