Sendika:İkinci 100 Günlük Eylem Planı Sağlık Çalışanları İçin Hayal Kırıklığıdır

Dün açıklanan sağlıkta ikinci 100 günlük eylem planında obezite merkezlerinin ve sağlık marketlerinin kurulması, aşıların Türkiye’de üretimi gibi konular yer almıştır. Dijital hastaneler, yeni ağız ve diş sağlığı hastaneleri kurulması gibi yeni projelere yer verilmiştir. Yeni hizmetlere yer verilirken bu hizmetleri devlet adına gerçekleştirecek sağlık çalışanlarına yönelik bir düzenleme olmaması ise hayal kırıklığı yaratmıştır. Bugün, döner sermaye gelirleri yok olmuştur. Döner sermaye sistemin her açıdan düzeltilmesi zaruret haline gelmiştir. Sözleşmeli personele kadro verilmesi hem mağduriyetlerin giderilmesi, hem de kamuda tek tip kadrolu istihdamın hakım olması için elzemdir. Sağlıkta şiddete acil ve ağır yaptırımlı düzenlemeler getirilmelidir çünkü iş şiddetten çıkmış vahşete dönüşmüştür. Yıpranma payındaki eksikliklerin telafi edilmesi gereklidir. Ek zam ve ek göstergelerin yükseltilmesi memurun ekonomik kayıpları dikkate alındığında ihtiyaçtır. Tüm bunlar görüldüğü gibi acil ve çalışanların uzun zamandır beklediği düzenlemelerdir. Dolayısıyla hızlandırılmış bir icraat sisteminin tarif eden 100 Günlük eylem planlarının içerisinde mutlaka yer almalıydılar. Ne yazık ki ikinci 100 günlük eylem planında da ısrarla sağlık çalışanlarının kapsam dışında tutulması yanlıştır. Sağlık çalışanları için de bir şeyleri değiştirmenin vaktinin gelip geçtiğini hatırlatıyor, sağlık çalışanlarının haklarını yeniden düzenlemekle yeni bir değişe başlayın diyoruz.

Sendika:İkinci 100 Günlük Eylem Planı Sağlık Çalışanları İçin Hayal Kırıklığıdır

Dün açıklanan sağlıkta ikinci 100 günlük eylem planında obezite merkezlerinin ve sağlık marketlerinin kurulması, aşıların Türkiye’de üretimi gibi konular yer almıştır. Dijital hastaneler, yeni ağız ve diş sağlığı hastaneleri kurulması gibi yeni projelere yer verilmiştir.


Yeni hizmetlere yer verilirken bu hizmetleri devlet adına gerçekleştirecek sağlık çalışanlarına yönelik bir düzenleme olmaması ise hayal kırıklığı yaratmıştır. 
Bugün, döner sermaye gelirleri yok olmuştur. Döner sermaye sistemin her açıdan düzeltilmesi zaruret haline gelmiştir. 

Sözleşmeli personele kadro verilmesi hem mağduriyetlerin giderilmesi, hem de kamuda tek tip kadrolu istihdamın hakım olması için elzemdir. 
Sağlıkta şiddete acil ve ağır yaptırımlı düzenlemeler getirilmelidir çünkü iş şiddetten çıkmış vahşete dönüşmüştür. 

Yıpranma payındaki eksikliklerin telafi edilmesi gereklidir. Ek zam ve ek göstergelerin yükseltilmesi memurun ekonomik kayıpları dikkate alındığında ihtiyaçtır. 

Tüm bunlar görüldüğü gibi acil ve çalışanların uzun zamandır beklediği düzenlemelerdir. Dolayısıyla hızlandırılmış bir icraat sisteminin tarif eden 100 Günlük eylem planlarının içerisinde mutlaka yer almalıydılar. Ne yazık ki ikinci 100 günlük eylem planında da ısrarla sağlık çalışanlarının kapsam dışında tutulması yanlıştır.

Sağlık çalışanları için de bir şeyleri değiştirmenin vaktinin gelip geçtiğini hatırlatıyor, sağlık çalışanlarının haklarını yeniden düzenlemekle yeni bir değişe başlayın diyoruz. 

türk sağlık sen 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağ. Mem.
Sağ. Mem. - 3 ay Önce

Sendikalarda çalışanların hakkını alabilmek için 100 Günlük Eylem Planı hazırlasın. Tabi yerse... Sendika başkanlarının İşin ucunda millet vekilliği adaylıklarına rağmen bu dirayeti, bu liyakatı gösterebilirler mi?

millet aklı
millet aklı - 3 ay Önce

BANKA PROMOSYONLARINI BİLE MUNDAR ETTİNİZ.YOK 5 TAKSİT BİLMEM NE.TÜRK SAĞLIK SENİN YETKİLİ OLDUĞU YERLERDE BANKA PROMOSYONLARI TEK SEFERDE ALINIYOR.YA SİZİNKİ.

Erdem toy
Erdem toy - 3 ay Önce

Arkaadaşlar bildiğiniz gibi sayın sağlık bakanımızın geçen gün personel alımı haberi yayınlandı. 6500 kişilik alımın içinde olan veri giriş hasta kabul elemanlarının tıbbi sekreterler olmasını istiyoruz lütfen ama lütfen geleceğiniz için çocuklarınız için..destek verin nemi yapabiliriz boş olan arkadaslar cimere 50 adet msj gönderebilir. Twitter kullanan kardeşler drfahrettin koca hesabını ekleyerek bir sürü msj gönderebilir. Bu bizim için çok önemli ben dünden beri 200 yakın msj attım sizlerdende aynı duyarlılığı beklıyoruz bu alımı vasıfsız sağlığın s sinden anlamayan 150tl bir ücret karşılıpı sertifika alanlara kaptırmamalıyız. teşekkür ediyorum

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması