Sarıeroğlu: Yıpranma Payı Seçimden Sonra Hayata Geçecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş Adana Sağlık Sen Şubesinin düzenlediği sahur programına katıldı.


Sarıeroğlu: Yıpranma Payı Seçimden Sonra Hayata GeçecekBurada konuşan Genel Başkanımız Metin Memiş, yıpranma payı talebimize değindi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise yıpranma payının tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde hazır olduğunu ve 24 Haziran seçimlerinden sonra hayata geçirileceğini söyledi. Metin Memiş, sağlık çalışanlarının uzun bir süredir yıpranma payını beklediğini ifade ederek, “Yıpranma payı fedakarca hizmet veren sağlık çalışanlarımızın hakkı ve bu konudaki mücadelemiz devam ediyor. Tüm sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilene kadar da devam edecek” şeklinde konuştu.

Gündeme dair de konuşan Metin Memiş, istikrar ve güven ortamının Türkiye’de devam etmesi gerektiğini ifade etti. Türkiye’nin istikrarsız yönetildiği dönemde en fazla çalışma hayatının etkilendiğini belirten Memiş, çalışma hayatının istikrarın olduğu dönemde ayağa kalktığını vurguladı. 16 yıllık süreçte sorunların geride bırakıldığını hatırlatan Memiş, önemli kazanımların bu dönemde elde edildiğini ve çalışma hayatındaki sorunların bu dönemde aşıldığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 00:46


YORUM EKLE
YORUMLAR
Çalışan
Çalışan - 2 hafta Önce

Yıpranmada yıprandı bekleye bekleye

Hemşire
Hemşire - 2 hafta Önce

He he 5 yılda çıkardınız kesin secimden sonrada çıkar bir kere geçmişe dönük olmali hazırladığınız torba yasada geçmişe dönük değil çok samimi iseniz seçim öncesi çıkarın bir khk yıpranma payını geçmişe dönük olarak verin ama nerde hep oyalama size güvenimiz kalmadı

Yorumcu
Yorumcu - 2 hafta Önce

Yanınızda oturan sendikamızın başkanı siz ve sizden önceki bakanlar zamanında da yıllarca yıpranma payının verileceğini söyledi ama sonuç yok. Korkarımki iki gün sonra o da diğer sendika başkanları gibi milletvekili olur, aynı sözü verir. Moda oldu zaten sendika başkanları mv oluyor yardımcıları da daire başkanı.!

Hemşire
Hemşire - 2 hafta Önce

Kim inanır Kadir İNANIR

GERÇEKLER
GERÇEKLER @Hemşire - 2 hafta Önce

kadir inanır bile inanmaz.

3nokta
3nokta - 2 hafta Önce

İnanmıyorum

karabük
karabük - 2 hafta Önce

sayın memiş yuvarlak masa etrafında keyfin yerinde yhs nın moroli bozuk

Emektar çalışan
Emektar çalışan - 2 hafta Önce

Erisinde bu dağların karı erisin erisinde düz ovaya dökülsün eyer yıpranmada gelirse yollar çamur kurusunda gidelim

karabük
karabük - 2 hafta Önce

sayın memiş yhs hakkında hiç konuşmuyorsun hizmetli vatandaştan oy istemiyorsunuz her halde

haklı
haklı @karabük - 1 hafta Önce

istemiyorlar oylarınızı başınızın çaresine bakın


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması