Sağlık-Sen'den Bir Kazanımı Daha!!

Sağlık-Sen'den Önemli Bir Hukuk Kazanımı Daha!!

Sağlık-Sen'den Bir Kazanımı Daha!!

Sendikamızın Hukuk Mücadelesinde Önemli Bir Başarı..

Devlet Hizmet Yükümlüsünün Sağlık Mazareti ile Tayini gerçekleşti..

Bingölde DHY Uzman Doktor olarak görev yapan uzman doktorun Sağlık Mazaretine binaen Ankara İli’ne atanma talebini reddeden idare aleyhine dava açan Sendika Avukatımız Abdullah Polat davalı idare tarafından tesis edilen işlemi iptal ettirerek müvekkilimizin Ankara’ya tayinini sağlamıştır. Av.Abdullah Polat; Her ne kadar davalı idare müvekkilin ve ailesinin sağlık mazereti kabul etmese de öncelikle insan sağlığının ne kadar önemli olduğunı yaşam hakkının hiç mevzuatla kısıtlanamayacağı temel hakklarımızdandır. Nitekim huzurda ki davamızda da müvekkil ve ailesi ile ilgili gerekli raporları ve tedavi süreçi gösteren evraklar mahkeme heyetince yapılan incelemede dava konusu işlemin hukuka aykırı olduğunu açıkça belirtmiştir. Ayrıca mahkeme heyeti sadece gerekçesinde sağlık mazeretine değil, Kamu görevlilerin verimliliğin en üst seviyede sağlanacağı kurumlarda çalıştırılması Kamu menfaati ve amacına uygun olacağını belirterek dava konusu işlemi iptal etmiştir. Böylelikle Devlet Hizmet Yükümlülüğünü ifa eden üyelerimizle ilgili emsal teşkil edecektir. Sağlık çalışanlarımız adına hukuk mücadelemiz devam edecektir..


Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 21:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 7 gün Önce

Kazana biliyosanız sağlıkçının geçmişe dönük olarak yıpranma payını kazanın...

Hizmetli memur
Hizmetli memur - 7 gün Önce

Bir kazanımda hizmetli memurlara yapılsa

aslan
aslan - 6 gün Önce

yıpranma gibi kazanım almışlar. haha

mehmet02
mehmet02 - 6 gün Önce

sağlık bak.görevde yük. sınavı iki yılda bir yapılır diyor yönetmenlik en son 28 /06/ 2015 tarihinde sınav yapıldı bakanlık ve yetkili sendikadan bu konuda bir açıklama ne zaman yapacak. üç yıl olacak..

Yasin
Yasin - 6 gün Önce

Bunu da kazanım diye koyacağınıza gerçekten sağlıkçı haklarını alın yıpranma daha Hale’n gelecek maaşlar düzene girmeli artmasını bırakın düşüşe geçti gereksiz film tahlil istemelerin önüne durunda sağlıkçılar bi nefes alsın

mehmet02
mehmet02 - 2 gün Önce

görevde yük. sınavı yönetmenliğe göre iki yıldabir yapılır diyor en son 2015 te yapıldı
aradan üç yıl geçti bunu sorgulayan bir yetkli sendika olmalı ne zaman yapılacak.

SIRADAKİ HABER