Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Yönetici Değişikliği iddası

Eyyübiye'deki Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli bazı müdürler, sendika seçimleri sonuçlanıncaya kadar İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı farklı birimlerde ve hastanelerde görevlendirildi.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Yönetici Değişikliği iddası

Kentte geçtiğimiz hafta Eyyübiye'deki Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan başhekim krizinin ardından, olaylar farklı boyuta taşınmış ve yapılması planlanan sendika seçimleri de ertelenmişti.Bu gelişmelerin ışığında Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de yaptığı açıklamada kentteki tüm kurumlarda görev yapan idarecileri uyarmıştı.Yaşananların ardından bugün Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan İdari Mali Hizmetler Müdürü ve iki yardımcısı ile Sağlık Hizmetleri Müdürü ve dört yardımcısı, idarecilikten alınıp farklı hastanelerde ve İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı başka birimlerinde görevlendirildi.Görevlerinden alınan müdür ve yardımcılarının sendikadaki delege seçimleri bitene kadar geçici olarak hastanedeki görevlerinden alındığı ifade edildi. Bu hastanedeki seçimlerin ne zaman yapılacağı ise henüz belli değil.

Kaynak.   //www.urfanatik.com/sanliurfa/eyyubiyedeki-hastanede-birim-degisikligi-h88796.html
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 11:02YORUM EKLE
YORUMLAR
Eski müdür
Eski müdür - 6 ay Önce

Sağlık-Sen malesef işini yapmıyor. Tehdit ve mobing ile kendisine üye topluyor. Türk Sağlık-Sen hastanede birinci gelecek ve sözleşmelerinin iptal edileceğini bildikleri için her taklayi atmışlar. Sendikalarin 663KHK üzerinde etkilerinin tamamen kaldırılması gerekmekte. Hastaneleri malesef yöneticiler değil sendika temsilcileri yönetiyor. Bu büyük bir yanlış. Yöneticilerin üzerinden sendika baskıları kaldırılmalı.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması