Başkanın Hedefinde Başhekim ve Genel Müdür Var

Başkanın Hedefinde Başhekim ve Genel Müdür VarHak-İş mensubu kadınlar Ankara’da, Hak-İş’in Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde 8’inci Uluslararası Kadın Emeği Buluşmasında bir araya geldi. Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş’in sendikal mücadeleyi kadınlarla geleceğe taşımak için çalıştığını belirtti.

Hak-İş Başkanı Arslan, kadroya geçen taşeron işçiler hakkında duyulan rahatsızlıktan memnun kalmadığını belirtti. Kadroya geçen işçiler için haksız düşünceler olduğunu dile getiren Arslan, bu gibi tutum ve davranışlarda olanların Ak Parti’ye karşı kumpas düzenledikleri iddiasında bulundu. Hak-İş Başkanı Arslan, sözlerine şöyle devam etti: “Taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımız çalışmıyorlar, performansları düştü, keşke kadro verilmeseydi gibi ne yazık ki, büyük büyük büyük görevleri olan insanlar bu tür ifadeleri kullanmaya başladılar. Kamu görevlileri, en çok üzüldüğüm o, başhekimi, müdürü, bir bakanlığın bir genel müdürlüğün genel müdürü, yardımcısı vesaire vesaire… İnanılmaz derecede, taşeron işçilerin kadro almasından rahatsızlar. Üzülüyorum, maraba gibi çalıştırmaya alıştırmışlar işçileri. Ücretli köle gibi, baskıyla, tehditle, hiç bir hakları verilmeden çalıştırmaya alıştırmışlar. Onun için kadro aldıklarından dolayı rahatsızlar. Bu gerçekten Adalet ve Kalkınma Partisi’ne, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve onun partisine kurulmuş bir kumpas. Bu seçim öncesi taşeron işçileri mağdur ederek, baskı yaparak, tehdit ederek, haklarını gasp ederek, mesaisini vermeyerek, ücretini eksik uygulayarak bir kumpas kuruluyor. Bu kumpası bozmamız gerekiyor.” ifadelerinde bulundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
memur06
memur06 - 1 hafta Önce

sayın başkanım kadroya geçen taşoronlar büyük haksızlıklara ugruyorlar.BAŞHEKİM ve yöneticiler hastaneleri hala babalarının çiftligi sanıyor ,kazanılmış hakları bile ;yol parasını dahi ödemiyorlar .lütfen bu insanlara haddini bildirin

ali
ali - 1 hafta Önce

Arkadaş bu adamlar hangi sınava girmişte kazanmışlar da işe başlamışlar.Milyonlarca insanın hakkını yiyerek siyasetle işe girmişler.Şimdide işlerinimi beyenmiyorlar.Yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması