O Hastane De Haftada 70 Ameliyat Yapılıyor

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Genel Cerrahi Kliniği'nde haftada 70 ameliyat yapıldığı bildirildi.

O Hastane De Haftada 70 Ameliyat Yapılıyor
SAÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Klinik Şefi Prof. Dr. Fehmi Çelebi, gazetecilere yaptığı açıklamada, genel cerrahi bölümünde haftada ortalama 70 ameliyat gerçekleştirildiğini söyledi.

SEAH’ta genel cerrahi alanında tüm işlemleri uygulayabildiklerini dile getiren Çelebi, endokrin, travma, hepatobilier, laparoskopik, gastrointestinal sistem cerrahi türlerinin yanında acil vakalarla birlikte birçok cerrahi işlem yapıldığını kaydetti.Çelebi, robotik cerrahiyi de iyi bir şekilde kullanabildiklerini ifade ederek "Kliniğimiz bölgede en yoğun hizmet veren merkezlerden biri, bunu daha iyi hale getirmek için çalışıyoruz" dedi.

Karaciğer, safra kesesi ve yolları, pankreasın selim ve habis tümöral hastalıklarının cerrahi tedavisinin, deneyimli ekiplerce son sistem teknolojik aletlerle yapıldığını belirten Çelebi, şöyle konuştu:

"Görüntüleme tekniklerindeki ve cerrahi aletlerinin teknolojik gelişmeleri sonucu küçük kesi alanlarından girilerek batın içerisine müdahale imkanımız var. Laparoskopi ile safra kesesi hastalıkları, mide fıtığı, kalın ve ince barsak, apandis hastalıkları, tanısal amaçlı ve fıtık cerrahileri yapılıyor. Bu yöntemlerle hastanın kısa süre hastanede kalması, yara yerinin küçük olması, ağrının daha az olması iş ve güç kaybının aza indirilmesi ve sosyal yaşantıya erken döndürülmesi sağlanıyor. Tüm kalın bağırsakların ve anal bölge hastalıkları ile habis hastalıkları için gerekli cerrahi girişimlerin yapıldığı kliniğimizde, tarama, tanı, takip ve tedavi amaçlı endoskopik işlemlerde yapılıyor."YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması