Vekil Ebe Hemşirelere 10 Gün İçinde Kadro

Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hikmet ÇOLAK KHK nin on gün içinde çıkacağını belirtti.

Vekil Ebe Hemşirelere 10 Gün İçinde Kadro
Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay ERÖZGÜN, Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hikmet ÇOLAK’ ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Tüm Sağlık Sen Genel Sekreteri Yüksel Kılıç ve Tüm Sağlık Sen Ankara İl Sekreteri Fevziye CANSEVER hazır bulundu Hemşire Forması En Ucuz Fiyatlar İle Sektörde Öncü Firma ÖZELSA için TIKLAYINIZ.

TÜM SAĞLIK SEN ‘DEN PERSONEL GENEL MÜDÜRÜNE ZİYARET

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay ERÖZGÜN, Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hikmet ÇOLAK’ ı ziyaretinde sağlık çalışanlarının sorunlarını ve beklentilerini dile getirerek bu konularda Bakanlıktan sorunların çözülmesini talep etti.

VEKİL EBE HEMŞİRELERE KADRO

Ziyarette, Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay ERÖZGÜN, Kanun Hükmündeki Kararnameden, sağlık çalışanlarının endişelerinden ve beklentilerinden bahsederek, 4/B kadrosuna yeniden elaman alımının durdurulmasını istedi. Daha önce Vekil Ebe Hemşire olarak çalışıp dört beş yıl bu şekilde Sağlık Bakanlığına Hizmet ürettikten sonra Aile Hekimleri ile anlaşarak aile sağlığı elemanı olarak çalışmaya başlayan ebe hemşirelerin de Vekil Ebe Hemşirelere verilecek kadro hakkından yararlandırılmasını aile sağlığı hemşire forması elemanlarının bu yönde bir beklenti içinde bulunduklarını vurguladı.

Önceki dönemlerde rapor halinde sunduğumuz önerilerimizin çoğu, çabalarınız sonucunda çözüme kavuşturulmuştur. Bazı sorunların halen devam ettiği ve çözüme ulaştırılmadığı gözlenmiş olup, var olan sorunların tekrar değerlendirilerek çözüme kavuşturulmasını talep ediyoruz diyen ERÖZGÜN, söz uçar yazı kalır taleplerimizi yazılı olarak takdim ediyorum diyerek hazırladıkları dosyayı ÇOLAK’ a verdi.BAZI TALEPLERİNİZ KHK İLE ÇÖZÜLECEK

ÇOLAK, “bu taleplerinizin önemli bir kısmı KHK kararname çıktıktan sonra ele alınması gerekmektedir. KHK ile sistem değişmektedir. Bu yapısal değişiklik içinde bu sorunlara çözüm üretmemiz gerekecektir. Bazı konularda sendikalarla biz karşı taraflarda değiliz aynı taraftayız. KHK çıkmadan bu konularda şu şudur denilmesi doğru değildir. Meydana gelecek yapısal değişiklik elbette ki belli zorlamaları da yapacaktır. Ümit ediyorum zorlamalara kısa sürede çözüm üreterek yeni sistemi oturturuz” dedi.

VEKİL EBELERE KADRO VERİLMESİ KHK VAR

ÇOLAK, Başbakanlığa sunduğumuz Kanun Hükmünde Kararname de Vekil Ebe Hemşirelere Kadro verilmesi var, 4/B kadrosuna elaman alınmasına bende karşıyım ancak maliye Bakanlığı 4/A dan kadro vermediği için personel ihtiyacımı 4/B yolu ile karşılıyorum malum yetersiz personel istihdamı hizmet üretilmesinde aksamalara yol açmaktadır. Sendikalar Maliye Bakanlığına personel yetersizliği konusunda baskı yapsın bu sorunları birlikte çözelim bizde 4/B statüsünde eleman almayalım buna Bakanlık olarak bizde karşıyız ama şartlar bu alımları yapmaya bizi zorluyor dedi.

Sağlık çalışanları arasında Aile içi şiddeti önlemek için çalışma yapıyoruz bu çalışmaları personel nakil atamalarına da yansıtacağız diye ÇOLAK; Nakil atama yönetmeliğinde şiddeti önleyecek hükümler koyacaklarını vurguladı.

ORTAOKUL MEZUNLARININ DURUMUNU İNCELEYECEĞİM

Görevde yükselme sınavına katılamayan ortaokul mezunlarının durumunu inceleyeceğini belirten ÇOLAK, Kanun Hükmünde Kararname tahminen on gün içinde çıkar ondan sonra görevde yükselme sınavlarını diğer yönetmelik değişikliklerini yeniden ele alıp çözüme kavuşturacağız dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 16:26YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebeeee
Ebeeee - 9 ay Önce

Verin verin yazıklar olsun onun bunun torpiliyle vekil ebe olanları kadroya alın öbür dünya da iki ellerimiz yakanizda olacak bizler boşuna mı sınava girip yıllarca bekledik boşuna mı????

hemşire
hemşire - 6 ay Önce

kpss neden yapılıyor ? torpille yerleşmiş kişileri kayırmayı bırakın artık ...siz şu 4+2 çalışma modeline son vermek için ses getirin

Gulcan sensoy
Gulcan sensoy - 1 ay Önce

Ben vekil ebe lık yaptım 2007 "2008 ve 2009 yıllarında ve aldığım maaş askerî u cretin altında idi o yıllarda ve ben 2010 bıraktım vekil ebeliği çünkü aldığım maaş Çocuğumun kreş parasına ve45 dakikalık yola gidip alanyanin bir köyünde vekil ebelik yapıyordum o yüzden yol parasına yetmiyordu : ben su anda tayinimde çıkmadı evde bekliyorum aile sağlığı elemanı olarak bulamadım is burada genelde aile sağlığı elemanı olarak kadrolularla anlaşıyorlar bence vekillere kadro verilecekse bize de versinler bizim için uğraşanlara buradan sesleniyorum : lütfen benim gibi vekilliği birakanlarada kadro versinler gerçekten bizlerde çok çektik yıllardır tayin beklirorum

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması