Özel Güvenliklere Kadro

Taşeron İşçi - Taşeron sisteminde çalışanlar uzun zamandır kadro bekliyor. Uygulamadaki hatalar nedeniyle ciddi bir sorun haline gelen taşeron konusu sadece yan işlerde değil, asıl işlerde de taşeron sisteminin kullanılması bu sorunun büyümesine neden oldu.Taşeron işçiler kadro konusunda çözüm üretilmesini beklerken, zaman zaman hükümetten gelen açıklamalar işçilere umutlandırsa da, somut adımların bir türlü atılamaması bekleyişteki işçileri memnun etmiyor.

Özel Güvenliklere Kadro
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, yaptığı açıklamada "İnşallah bu beklentiyle ilgili biz Maliye Bakanlığı ile birlikte göreve geldiğimiz ilk günden itibaren son bir aydır da yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Türkiye'nin gündeminden, taşerondaki kardeşlerimizin gündeminden bu konuyu kaldırmayı arzu ediyoruz demişti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'de destekleyici bir açıklamada bulundu.

Taşeron işçilerin kadroya alınıp alınmayacağı gündemden düşmüyor. Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerle ilgili süreci tamamlamak için çalışmalarının devam ettiğini aktarmıştı. Son olarak taşeron işçilerle ilgili bir açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıklamasında; "taşeron çalışanların kadroya geçilmesi konusuna ilişkin gerek Maliye Bakanlığı gerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığımız ile çalışıldı. Bu konu hükümütemizin verdiği bir söz, bu sorun bu sene içerisinde çözülecek," dedi. 

Özel Güvenliklere Kadro - Personel Sağlık

https://www.personelsaglikhaber.net/ozluk.../ozel-guvenliklere-kadro-h33984.html

6 Eki 2017 - İşte taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili Nabi Ağbal'ın açıkladığı o şartlar: 1- Taşeronlar kamuda "özel sözleşmeli personel" olarak ...

Taşerona kadroda son dakika - Personel Sağlık

https://www.personelsaglikhaber.net/guncel/taserona-kadroda-son-dakika-h65456.html

7 Kas 2016 - Maliye Bakanı Naci Ağbal taşeron işçilerin beklediği kadro ... Çalışma ve Sosoyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da 3-4 ay ... Yeni düzenleme ile bireysel emeklilik şirketleri özel sağlık sigortası da satabilecek.

Taşerona kadro mecliste - Personel Sağlık

https://www.personelsaglikhaber.net/ozluk.../taserona-kadro-mecliste-h65227.html

28 Eki 2016 - Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı tarafından meclise taşınan taşeron işçilere kadro meselesi mecliste tartışıldı. Mustafa Kalaycı ''Kölelik ...

Özlük Haklar haberleri - Personel Sağlık

https://www.personelsaglikhaber.net/ozluk-haklar

Özel Güvenliklere Kadro ... Yüz binlerce taşeron işçinin merakla beklediği kadro çalışmaları TBMM de görüşüldü. Yıllık izinlerde çalışanı sevindirecek karar.

Bakanın taşerona kadro açıklaması kafaları karıştırdı - Personel Sağlık

https://www.personelsaglikhaber.net/.../bakanin-taserona-kadro-aciklamasi-kafalari-ka...

15 Eki 2016 - Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin açıklama yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet ...

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 03:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER