Mhp: Ebe Ve Hemşireler İzin Kullanamıyor

MHP: Ebe ve hemşireler izin kullanamıyor

Mhp: Ebe Ve Hemşireler İzin Kullanamıyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Reşat Doğru, Meclis Genel Kurulu'na başörtüsü ile girilmesine ilişkin düzenlemeyi destekleyeceklerini söyledi.

Hemşire Forması İmalattan Satış Uygun Fiyatları ile ÖZELSA yanınızdaDoğru, Meclis'te Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ve Mersin Milletvekili Ali Öz ile sağlık sistemine ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Meclis Genel Kurulu'na başörtüsü ile girilmesine ilişkin bir soruya Doğru, "MHP olarak bu konuya destek veriyoruz. Bir düzenleme yapılacak olursa yanında yer alırız." cevabını verdi.

Basın toplantısında sağlık çalışanlarının sorunlarına da dikkat çeken Doğru, ebe ve hemşire forması açığı nedeniyle normal izinlerin dahi kullanılamadığını öne sürdü. Üniversite hastanelerinde öğretim üyelerinin istifalarının hastaların yeterli sağlık hizmeti almasını engellediğini savunan Doğru, bu nedenle asistan doktorların eğitimlerinin aksadığını dile getirdi. Hastalardan katkı payı alındığını, bunu da eczacılara yaptırıldığını aktaran Doğru, uygulamanın yanlış olduğunu bildirdi. Sağlık çalışanlarının hasta yakınlarının şiddetine maruz kaldığını söyleyen Doğru, bakanlığın şiddeti önleme konusunda neler yaptığını sordu

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 16:23YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması