Sağlık Personelinin Geçici Görevlendirme İle ilgili Aklına Takılan Sorular

Hastanelerde eleman sıkıntısı yaşanırken,il ve ilçe sağlık müdürlüklerine yapılan geççi görevlendirmelerin hangi kapsamda yapıldığı sahada çalışan personelin kafasını hep meşgul etmektedir. Geçici eleman görevlendirmesi, sorunu da sadece ebe, hemşire ve sağlık memuru değildir. Bazen bir veri Hazırlama ve kontrol işletmeni, bazen bir tıbbi sekreter, bazen bir psikolog bazende bir fizyoterapist olabilmektedir.

Sağlık Personelinin Geçici Görevlendirme İle ilgili Aklına Takılan Sorular

Hizmetin 7/24 saat üsülü verildiği hastanelerde eleman ihtiyacı varken kadrosu hastanede iken il ve ilçe  sağlık müdürlüklerinde, geçici görev ile çalışan personel sayısı ne kadardır?

 İl  ve ilçe sağlık müdürlüklerinde eleman ihtiyacı var ise neden kadro açılmaz ve sahada çalışan personele şans verilmez. Ayrıca resmi olarak ilan edilmediğine ve duyuru yapılmadığına göre il  ve ilçe  sağlık müdürlüğünde  geçici görev ile çalışan personel hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

 Kadrosu hastanede olduğu halde hastanede hiç çalışmamış ve nerede ise geçici görevden emekli olacak olan personel var mıdır?Bu durum sağlık personelinin motivasyonu bozmaktamıdır?

Geçici görev için talep eden personele hayır denirken daha sonra yapılan geçici görev ile yapılan görevlendirmelerde alınan kriter nedir?

Yapılan geçici görevlendirmeler ilgili yönetmeliklere uygun mudur?

Kadrosundaki personel il/ilçe sağlık müdürlüğünde/ADSM'de gecii görev ile çalışırken başka kurumlardan resen ihtiyaç dahilinde eleman çekilmesi, yolluk ödenmesi uygun mudur?

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 07:03YORUM EKLE
YORUMLAR
Saglıkçı
Saglıkçı - 9 ay Önce

Herkesin de bildiği gibi torpilliler müdürlüklerde masa başı memurluk yaparken çoğunlukla ihtiyaç olmamasına rağmen diğer ebe hemşireler hastanelerde nöbet ağacı oluyor

TOLGA
TOLGA - 9 ay Önce

sağlık bakanlığında hükümetin yapacağı geçici görevleri bir defaya mahsus 1 yıllığına iptal ettirsin bakın ne kadar kişi fazla olacak hastanelerde sağlık memuru gitmiş torpille sosyal yardımlaşmada soför,,diğeri ortada bir işle görevli değil hastaneden torpili olanlar yeni kurulan ilçe sağlık müdürlüklerine akın ettiler buralarda zaten fazlalık vardı hastaneye personel lazımken torpili bulan yatışa geçiyor sağlık bakanlığı her kuruma gizli bir denetimci gönderse personelin çalışması işe gelişi gidişi ile ilgili personelin 3 de biri fazlalık çıkar

DURUGÖZ
DURUGÖZ - 7 gün Önce

MAALESEF GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELER,İNTİKAM VE NEFRET DUYGUSUYLA,BU BİZDEN DEĞİLDİR DÜŞÜNCESİYLE UYGULANMAKTADIR.

hemşire
hemşire - 9 ay Önce

res'en görevlendirmelerde bir mali yılda 2 ayı geçemez ibaresi Aile sağlığı merkezlerine yapılan görevlendirmelerde de geçerli mi? Bir de 3 gün 3 gün görevlendiriliyoruz sırayla bu günler parça parça oluyor böyle görevlendirilme uygun mu? parça parça görevlendirmeleri toplayınca da 2 ay yapıyorsa bu da belirtilen maddeye uyuyor mu?

mehmet02
mehmet02 - 9 ay Önce

Sağlık Personelinin görevde yük. İle ilgili Aklıma Takılan Soru
sağlık bak.görevde yük. sınavı iki yılda bir yapılır diyor yönetmenlik en son 28 /06/ 2015 tarihinde sınav yapıldı üç yıl olacak.. bir gelişme yok mu. Bu hukuka uygunmu

EBE
EBE - 9 ay Önce

Bakanlık ve bağlı kuruluşların taşra teşkilatları, kendi birimleri içinde ihtiyaç hâlinde görevlendirme yapabilir

AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ SÖZLEŞME İLE ÇALIŞILAN MERKEZLER.HALA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ (TSM) EBE HEMŞİRE OLARAK GEÇİCİ GÖREVLENDİRME İLE GÖREVLENDİRİLİYORUZ.SÖZME İLE ÇALIŞILAN BİR POZİSYONA TSM ÇALIŞANLARI OLARAK DAHA NE KADAR GÖREVLENDİRİCEĞİZ. UMARIM BU KONUDA BİR ÇALIŞMA YAPILIR VE BU GÖREVLENDİRMELER BİTER.SONUÇTA SÖZLEŞME İMZALANARAK ÇALIŞILAN BİR POZİSYON VE AİLE HEKİMLERİMİZ KENDİLERİ İLE ÇALIŞACAK PERSONEL BULAMAYAINCA TSM PERSONELLİ ÇALIŞANLARI MECBUREN GEÇİCİ GÖREV İLE ÇALIŞTIRILMAK ZORUNDA KALIYOR.BUNUN BİR AN ÖNCE DÜZELTİLMESİNİ UMUT EDİYORUM.

TOLGA
TOLGA - 9 ay Önce

editöre teşekün ediyorum ve bu yazıyı en görünecek yerde yayınlanmasını ve uzun süreli kalmasını çok çok rica ediyorum büyük ses getireceğini düşünüyorum ve HAK ve ADALET uygulanır inşALLAH

SAGLIK MEMURU
SAGLIK MEMURU - 9 ay Önce

GEÇI GOREVLENDIRMELER YAPILIRKEN KANUNA BAKAN KIM BEN YAPTIM OLDU HASTAHANELERDE HIÇ SAGLIK MEMURLUGU YAPMAMIS KIŞILER BULUNMAKTA BUNLAR GEÇICI GOREVE GONDERILMEZ KADROLARI 7 NIN USTUNDE OLMASINA RAGMAEN


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması