Özel Haber

Kadrosunda Çalışmayan Sadece Ebe Ve Hemşire midir?
Kadrosunda Çalışmayan Sadece Ebe Ve Hemşire midir?

Neden sağlık personeli alanında çalışsın denince ilk akla gelen ve işlem yapılan ebe ve hemşire oluyor.Neden sağlık hizmetleri sınıfının, yıpranma payı dahil tüm özlük haklarından faydalanan tüm guruplar akla gelmiyor? Eczacı, fiziyoterapist, teknoloğ,sağlık memuru, sosyal hizmet uzmanı , hekim, biyolog, çocuk gelişimcisi, psikolog, diyetisyen, hemşire yardımcısı, tıbbi sekreter, sağlık teknisyenleri (labratuvar,patoloji, çevre sağlığı teknisyeni, EEG teknisyeni,EMG teknisyeni, ameliyathane, anestezi teknikeri,v.b ) hizmetleri sınıfını oluşturmuyor mu?

İyi Bayramlar
İyi Bayramlar

Buğün bayram 9 günlük bayram tatilinde, 3 nöbet tuttan, meslek hayatında 20. yılının üzerinde olan sağlık personelleri var. Ama henüz mesleğinin başında olanlar eğitim hemşiresi, kalite birimi çalışanı, TİG çalışanı,servis sorumlu hemşiresi, enfeksiyon kontrol hemşiresi,  v,b olarak 9 gün tatil yapacaklar.

Eski Toprak Onlar, Yıpranma Onlara Lazım Değil
Eski Toprak Onlar, Yıpranma Onlara Lazım Değil

Öğretmen emeklisiyim. Allah bağışlar ise 10 evladım var. Sağlık sektörüne yakın olma sebebim hasta olarak hastaneye başvurmam yanında çocuklarımın büyük çoğunluğu sağlık sektöründe çalışmakta. İçlerinde hekim de var bakanlığın tabiri ile hekim dışı sağlık personellide. O nedenle bizim evde tam bir tartışma gurubu oluşur sağlık personelinin özlük haklarına yönelik yapılan açıklamalarda.

Yeni Bakandan Sağlık Personelinin Beklentileri
Yeni Bakandan Sağlık Personelinin Beklentileri

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması