"Birşeyi yok verilen ilaçları kullansın." Denilen Çocuk Öldü

Bulantı ve kusma şikayetiyle önce devlet hastanesine, bir sonraki gün de özel hastaneye götürülen, iddiaya göre ilgilenen doktorların "birşeyi yok ilaçlarını kullansın" dedikleri 11 yaşındaki Pınar Naz Köseoğlu hayatını kaybetti.

"Birşeyi yok verilen ilaçları kullansın." Denilen Çocuk Öldü

Muğla'nın .Çatalarık Mahallesi'nde yaşayan Pınar Naz Köseoğlu, 7 Mart Çarşamba günü bulantı ve kusma şikayetleriyle fenalaşınca ailesi tarafından Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İddiaya göre küçük kız ağrı kesici iğne yapılıp ilaç yazıldıktan sonra evine gönderildi. Ertesi gün tekrar rhatsızlanan  Köseoğlu, ilçedeki özel bir hastaneye götürüldü. Burada yapılan muayene sonucunda da aileye, Fethiye Devlet Hastanesinde verilen ilaçların kullanılması gerektiği söylenerek çocuk evine gönderildi. Rahatsızlığının daha da arttığını belirterek 10 Mart'ta yine aynı özel hastaneye başvurdu. Burada yapılan tetkiklerin sonucunda aileye çocuğun kalbinde sorun olduğu söylendi. Köseoğlu, 11 Mart'ta hastanede yaşamını yitirdi.  Muğla Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapılan cenazesi, Seydikemer ilçesine bağlı Bayır Mahalle Mezarlığı'nda kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Baba Osman Köseoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğunu tedavi için götürdüğü hastanelerdeki doktorların kızıyla yeterince ilgilenmediklerini ileri sürdü.Kızını hastaneye her götürdüğünde "Birşeyi yok verilen ilaçları kullansın." yanıtını aldığını savunan Köseoğlu, "Her gittiğimde doktorla ilgilenmedikleri için kavga ediyordum. Bu kez kavga etmedim ama kızımı kaybettim. Keşke kavga etseydim de kızımı kaybetmeseydim. Çocuğum için hiçbir şey yapmadılar." dedi.

Kızını doktorların ihmali nedeniyle kaybettiğini iddia eden Köseoğlu, her iki hastanedeki doktorlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Memurlar Net
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması