Emeklilikte Yaşa Takılanların Beklediği Yasa Tasarısı Teklifi

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem'in MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin bilgisi dahilinde olan ve aynı zamanda MHP'nin seçim beyannamesinde yer alan emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetinin giderilmesi için verdiği kanun teklifinin tam metni ve gerekçeleri belli oldu.

Emeklilikte Yaşa Takılanların Beklediği Yasa Tasarısı Teklifi

Kanunun gerekçe metninde devlete göre 'genç', özel sektöre göre 'yaşlı' kabul edilen emeklilikte yaşa takılanlar malesef arafta bırakılmış sorunları görmezden gelinmiştir' denildiİşte MHP'nin emeklilikte yaşa takılanlar için verdiği kanun teklifinin tam metni;

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 17:43YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık Meslek Lisesi
Sağlık Meslek Lisesi - 7 ay Önce

Sağlık Meslek Liselerinin Milli Eğitim Bakanlığına devrinden önce hiçbirimize staj sigortası yapılmadı, Endüstri Meslek, Teknik, Ticaret Meslek vb. lise öğrencilerine hem maaş verildi hemde sigorta yapıldı. Staj sigortalarının mahiyeti emelkililğe esas olmamaması, ve emekli keseneği yapılmaması. Fakat eğer bir gün staj sigortası başlangıcı emekliliğe esas alınmasıyla ilgili yasal düzenleme yapılırsa maalesef biz yararlanamayacağız. Staj başlangıcı emekililiğe esas sigorta başlangıcı sayılsın, biz Sağılık Meslek Lisesi mezunları da yararlanalım.(MEB Devri öncesi mezunları, MEB e devredildikten sanrakiler yasal düzenleme olursa zaten yararlanacak)

Hemşire
Hemşire - 7 ay Önce

Ekonomi bu kadar kotuyken akp yapmaz ama diğer muhalefet partileri ile 310 millet vekili var akp 290 muhalefet birlik olursa olur hükümet her yere para bulur ama madur insanına bulamaz

DURUGÖZ
DURUGÖZ - 7 ay Önce

BU YASA TEKLİFİNİ NEDEN AKP VERMİYOR DA,MHP Lİ BİR MİLLETVEKİLİ VERİYOR,DÜŞÜNMEK LAZIM.

ebe
ebe - 7 ay Önce

çıkacak inanıyor ve güneniyoruz

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 7 ay Önce

Ben TBMM kanun teklifleri içerisinde göremedim. Nereye vermişler teklifi acaba.

özlem
özlem @Sağlık Memuru - 7 ay Önce

bende inceledim kanun tasarı ve tekliflerinin içerisinde göremedim.

mehmet02
mehmet02 - 7 ay Önce

Bir gecede çıkacak bir kalemde 2351 kişini gönlü alına bilir

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 7 ay Önce

Ayrıca çıksa ile metin gene arızalı ve yetersiz kanun çıktğında 3 ay içinde müracaat edenler diye kısıtlanmış 1999 dan önce işe başlamış ve 3 ay 1 gün sonra hizmeti doluyorsa müracaat edemeyecek aynı maduriyet devam edecek yani değişen birşey yok zaten bu ekonomik ortamda da mümkün görünmüyor. İnsanları boşu boşuna umutlandırmasalardı keşke.

Memur hizmetli
Memur hizmetli - 7 ay Önce

Yardımcı hizmetlerde çalışanların genel idare hizmetlere geçmesi içinde unutulmasòn


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması