Süt izinleri döner sermayeyi etkiler mi ?

4. Dönem Toplu Sözleşmelerinde kabul edilen değişikliğe göre, sağlık çalışanlarının yasal süt izinlerinden döner sermaye kesintisi yapılamayacak. Söz konusu değişiklik 1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek.

Süt izinleri döner sermayeyi etkiler mi ?
20 Ekim 2017 Cuma 12:43

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını temsilen toplu sözleşmeye katılan Sağlık-Sen, geçmiş yıllardaki kazanımlarına ek yeni kazanımlara imza attı. 1 Ocak 2018'de yürürlüğe girecek mutabakat metnine göre, süt izni kullanan sağlık çalışanlarının döner sermayesinden kesinti yapılmayacak. Yine ayda 5, yılda 12 güne kadar olan senelik izinlerde de döner sermaye kesintisi yapılmayacak. Bunun yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda yaşlı, ağır engelli ve çocuklara hizmet veren yatılı kuruluşlarda görev yapanlara sosyal hizmet tazminatı olarak ilave 10 puan ek ödeme (101 TL) verilmesi de toplu sözleşmede kabul edildi.

SAĞLIK-SEN’İN ELDE ETTİĞİ DİĞER TOPLU SÖZLEŞMEYE KAZANIMLARI İSE ŞU ŞEKİLDE: "663 sayılı KHK’ya tabi sözleşmeli personelin ayda 5 yılda 12 güne kadar olan yıllık izinlerinde ve süt izinlerinde ek ödemelerinden kesinti yapılmaması sağlandı. İcap nöbet ücretlerinin tüm sağlık çalışanlarına ödenmesi için düzenleme yapılacak. Yükseköğretim kurumlarındaki adaletsiz döner sermaye katsayıları ile ilgili çalışma yapılması ve neticelendirilmesi karara bağlandı. 112 çalışanlarının almak zorunda oldukları eğitimlerde geçen sürelerinde döner sermaye ek ödemelerinin eğitim alanlarda yılda 10 gün için, eğitimi verenlerde yılda 20 gün için özellikli birim katsayısı üzerinden değerlendirilmesi sağlandı. AFAD’a bağlı kamplardaki sağlık tesislerinde görev yapanların döner sermaye tavan oranlarının yüzde 200 olması sağlandı. Gaziantep, Kilis, Hatay ve Şanlıurfa illerinde kampların dışındaki sağlık tesislerinde görev yapanların döner sermaye tavan oranlarının yüzde 180 olması sağlandı. Hastanede çalışan diş tabiplerinden hastane ortalamasının altında kalanların döner sermaye ek ödemelerinin hastane ortalaması üzerinden ödenmesi sağlandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda çalışanların dini bayramlardaki nöbet ücretlerinin günlük 5, haftalık 14 saate çıkarılması sağlandı. İmzalanan genel toplu sözleşmeye göre ise; bütün kamu görevlileri 2018 yılının ilk altı ayı için yüzde 4, ikinci altı ay için yüzde 3,5; 2019 yılının ilk altı ayı için yüzde 4, ikinci altı ayı içinse yüzde 5 oranında zam alacak. Buna göre 2018 yılı kümülatif zam oranı yüzde 7,20; 2019 yılı kümülatif zam oranı da yüzde 9,20 oldu. 6 aylık enflasyon oranı, 6 aylık yüzdelik zam oranından fazla çıkarsa, enflasyon farkı ödenecek".

Süt izinleri döner sermayeyi etkiler mi ? - Personel Sağlık

https://www.personelsaglikhaber.net/.../sut-izinleri-doner-sermayeyi-etkiler-mi-h3156...

5 gün önce - 1 Ocak 2018'de yürürlüğe girecek mutabakat metnine göre, süt izni kullanan sağlık çalışanlarının döner sermayesinden kesinti yapılmayacak.

Sağlik Bakanliği Döner Sermaye ödenmesi Yönetmeliği Arama ...

www.personelsaglikhaber.net/index.php?...sağlik%20bakanliği%20döner%20sermaye...

Sağlik Bakanliği Döner Sermaye ödenmesi Yönetmeliği Arama Sonuçları ... Süt izni kullanan sağlıkçının döner sermayesi kesilmeyecek Süt izni kullanan ...

Hemşire Döner Sermaye ücretleri 2016 Arama Sonuçları - Personel ...

www.personelsaglikhaber.net/index.php?...hemşire%20döner%20sermaye%20ücretleri...

Hemşire Döner Sermaye ücretleri 2016 Arama Sonuçları - Personel Gazete Sağlık Personeli Sağlıkçılar ... Süt İzinleri, Döner Sermayeden Kesilmeyecek ...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.