Döner sermaye emekliliğe ne zaman yansıtılacak ?

Türk Sağlık Sen Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uysal, sağlık personelinin umutla beklediği Döner Sermaye’nin emekliliğe yansıtılması hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Döner sermaye emekliliğe ne zaman yansıtılacak ?
10 Kasım 2017 Cuma 08:58


Türk Sağlık Sen Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uysal, sağlık personelinin umutla beklediği Döner Sermaye’nin emekliliğe yansıtılması hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Memur Sen’in sağlıkçıların bu haklı talebini Toplu Sözleşme Görüşmeleri’ne bıraktığını anlatan Uysal, “Sağlık Sen bir önceki sözleşme görüşmelerine sağlık personelini ilgilendiren 100 madde ile gelmişti. Ama sağlık personelini mali ve sosyal haklarını ilgilendiren maddeler görüşülmeden masadan kalkıldı' dedi. Türk Sağlık Sen Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uysal, sağlık çalışanlarının sorun ve talepleri, 14 Mart Tıp Bayramı Müjdesi konularında Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) Ege Temsilcisi ve www.gazetesaglik.com Haber Müdürü Erkan Doğan’a konuştu. İşte o röportaj 14 Mart Tıp Bayramı’nda Yapılan Nöbet Ücreti Zammını Nasıl Değerlendiriyorsunuz? Sağlık Sen bu konuda da sınıfta kaldı. Sağlık personelini ’14 Mart Tıp Bayramı’nda büyük bir müjde var’ diyerek kandırdılar. Sağlık çalışanları bir müjde bekliyordu. Maalesef bir müjde açıklanmadı. Sağlık personelinin nöbet ücreti 4.20-4.70’dir. Yapılan zam 2 TL’ye denk geliyor.

Sağlık Personeli Sendikal Mücadele İçin Ne Düşünüyor? Sağlıkçıların sorunlarını çözmek için çaba gösteriyoruz. Bizim amacımız da budur. Sağlık personelleri farklı sendikalara üye olabilirler ya da ideoloji farklı olabilir. Ancak hepsi sağlık iş kolundaki sendikaların, sahada tüm mesajları birlikte haykırmalarını istiyor. Sağlık Sen üyesi 200 bin sağlık çalışanı da böyle düşünüyor. Memur Sen, Döner Sermayenin Emekliliğe Yansıtılması talebini Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Gündeme Taşıyacağını Söyledi… Bir önceki toplu sözleşme görüşmelerinde Memur Sen 1000, Sağlık Sen ise 100 madde ile masaya oturmuştu. Ancak sağlık personeli için getirilen, mali ve sosyal talepleri içeren maddelerden hiç görüşülmeden masadan kalkıldı. Şimdi memurlar için üçüncü toplu sözleşmeye gidiyoruz. Şimdilerde söylenen, “Döner Sermayenin emekliliğe yansıtılması Toplu Sözleşmede Görüşülecek' açıklamasına kanmamak lazım. Türk Sağlık Sen olarak 5 yıldır döner sermayenin emekliliğe yansıtılması için Hükümet ve meclis nezninde çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda 3 defa Dilekçe Kampanyası gerçekleştirip, binlerce dilekçeyi Sağlık Bakanlığı’na teslim ettik. Sendikamız tarafından sağlıkçılardan alınan Döner Sermayelerin Emekliliğe Yansıtılsın’ başlıklı dilekçeleri mecliste Ak Parti, CHP ve MHP Grup başkan vekillerine teslim ettik. Sağlık personelinin talep ve sorunlarını kendileri ile müzakere ediyoruz.

KAHVECİ, MEMİŞ’E NE SORDU? 13 Mart Günü Sağlık Sen dışındaki Tüm Sendikalar Eylem Yaptı? Sizin Sağlık Sen’e bir Çağrınız Oldu Mu? 13 Mart Tıp Bayramı’nda iş bırakma eylemi öncesinde Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci, Sağlık Genel Başkanı Sayın Metin Memiş’i telefonla arayıp, “İş bırakma eylemini hep birlikte yapalım, sorunlarımızı dile getirelim' çağrısında bulundu. Ancak Sağlık Sen eyleme katılmadı.

Döner Sermaye Yönetmeliğinde Değişiklikler Ne Getiriyor?

https://www.personelsaglikhaber.net/m/?id=19520

23 Nis 2016 - Eğitim ve araştırma hastanelerinde ve gelir durumu yetersiz olan devlet hastanelerinde ek ödeme oranlarının düşük olması nedeni ile bu ...

Dönerlerin Emekliliğe Sadece Hekimlerde Yansıması Anayasaya ...

https://www.personelsaglikhaber.net/.../donerlerin-emeklilige-sadece-hekimlerde-yans...

22 Kas 2012 - Sağlık çalışanlarının, ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılması diğer memurlarla sağlıkçılar arasında haksızlığa yol açmaktadır. “Döner sermaye ...

Süt İzinleri, Döner Sermayeden Kesilmeyecek - Personel Sağlık

https://www.personelsaglikhaber.net/.../sut-izinleri-doner-sermayeden-kesilmeyecek-h...

24 Ağu 2017 - İmzalanan mutabakat metnine göre, süt izni kullanan sağlık çalışanlarının döner sermayesinden kesinti yapılmayacak. Yine ayda 5, yılda 12 ...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.