Sağlık Bakanlığı 2016/2 atama kurası ile 15 personel alımı

Sağlık Bakanlığı kurumlar arası naklen atama kurası ilanı yayınlandı. İlan uyarınca Sağlık Bakanlığına naklen atama ile 15 personel alımı yapılacak. Başvurular 14-20 Aralık tarihleri arasında alınacak.

Sağlık Bakanlığı 2016/2 atama kurası ile 15 personel alımı

Sağlık Bakanlığı 2016 yılı 2. dönem kurumlar arası naklen atama kurası ilanı yayınlandı. 2016/2 naklen atama kurası ile Sağlık Bakanlığına personel alımı yapılacak. İlanda 12 pozisyon için toplam 15 kadronun başvuruya açıldığı belirtildi. Başvurular Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden, 14 Aralık ile 20 Aralık tarihleri arasına alınacak.2016 yılı 2. dönem kurumlar arası atama için 1 çocuk gelişimcisi, 1 diyetisyen, 1 ebe, 2 gassal, 5 hemşire, 1 mühendis, 1 psikolog, 1 sağlık memuru ve 2 şef kadrosuna başvurular alınacak. İlan edilen münhal kadroların bulunduğu kurumların isimlerini aşağıdaki kadro listesinden inceleyebilirsiniz. Her aday en fazla 10 kadro için başvuruda bulunabilecek.

Sağlık Bakanlığı naklen atama ile personel alımında adayların ilgili kadro ve branşa uygun diplomaya sahip olmaları ve hala bu branşta görev yapıyor olmaları gerekiyor. Sözleşmeli personel olarak görev yapanlar ile ücretsiz izinde bulunanlar bu atama kurasına başvuru yapamayacaklar. Ayrıca Sağlık Bakanlığı personelinin naklen atama kurasına katılma hakkı bulunmuyor.

Sağlık Bakanlığı 2016/2 kurumlar arası naklen atama kurasına başvurular PBS üzerinden gerçekleştirilecek. Bu başvurunun ardından ilanda belirtilen evrakların 26 Aralık tarihine kadar Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaştırılması gerekiyor. Daha fazla detaya ve kura ilanına ulaşmak için TIKLAYINIZ. Münhal kadrolar için TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 16:56YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması