Ulusal ve Uluslar arası Ar-Ge Destek Programları ve Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

Ulusal ve Uluslar arası Ar-Ge Destek Programları ve Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

Ulusal ve Uluslar arası Ar-Ge Destek Programları ve Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi Düzenlendi
20 Mayıs 2016 Cuma 16:15

Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü Eğitim, Proje ve Ar-Ge Daire Başkanlığı tarafından 14 il Merkezinde 81 ili kapsayan “Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge Destek Programları ve Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi” nin 7’ cisi  Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde,  16-17 Mayıs 2016 tarihleri arasında Kastamonu ‘da düzenlendi. 

Düzenlenen Eğitimde, sağlık alanında Ar-Ge projesi üretebilme potansiyeline sahip katılımcılara, ulusal ve uluslararası Ar-Ge fon kaynakları ile uygulamalı olarak sağlık alanı Ar-Ge projesi hazırlaması süreçlerine değinildi. Eğitime Kastamonu, Amasya, Bartın, Karabük, Zonguldak ve İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterlikleri ve Kastamonu Üniversitesinde  görev yapan toplam 66 sağlık çalışanı katıldı.Düzenlenen Eğitimde, sağlık alanında Ar-Ge projesi üretebilme potansiyeline sahip katılımcılara, ulusal ve uluslararası Ar-Ge fon kaynakları ile uygulamalı olarak sağlık alanı Ar-Ge projesi hazırlaması süreçlerine değinildi. Eğitime Kastamonu, Amasya, Bartın, Karabük, Zonguldak ve İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterlikleri ve Kastamonu Üniversitesinde  görev yapan toplam 66 sağlık çalışanı katıldı.

 İl Sağlık Müdür Yardımcısı  Dr. Kıvanç ÖZDEMİR  ve  SAGEM AB Uzmanı Dr. Nejla CAN GÜLER in açılış konuşmalarının ardından,   SAGEM AB Uzmanı Dr. Nejla CAN GÜLER tarafından Sağlık Bakanlığı AR-Ge yapılanması ve Uluslararası Ar-Ge Destek Programları (Horizon 2020), Sağlık Bakanlığı Proje Destekleri ve Ulusal Ar-Ge Destek Programları (Kalkınma Bakanlığı ve Kalkınma Ajansları), SAGEM Uzman Yardımcısı İsa YILDIRIM tarafından Uluslararası Ar-Ge Destek Programları (AB, Erasmus+), TÜBİTAK Uzmanı Dr. Recep Emrah ÇEVİK tarafından TÜBİTAK ARDEP Ar-Ge Proje Destekleri ve  Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Çevik TUFAN tarafından Proje Yazımına Hazırlık(Durum Tespiti, SWOT Analizi, Literatür Araştırması, Ekip oluşturulması, Yöntem, Ön çalışma, Güç Analizi ),Araştırmanın Planlanması (Etik Kurul İzni, Yasal İzin) Proje Önerisinin Bölümleri ve Yazılması,  Proje Değerlendirme Kriterleri ve Süreci hakkında sunumlar yapıldı. 

                                                   
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.